5 Adımda Selfie Nasıl Çekilir?

  • 28 Ocak 2015
  • 112 kez görüntülendi.
5 Adımda Selfie Nasıl Çekilir?

Bilindiği üzere Oscar töreninde yapılan öz çekim sonrası dünyanın dört bir yanında bunun adı selfie olarak dolanmaya başladı. Aklımıza gelen her çeşit insanın selfie çılgınlığına katıldığını görmemiz mümkün. Peki, kaliteli ve güzel bir selfie çekme tekniği hakkında ne kadar bilgiye sahipsiniz? Belki de hiç… O vakit birazdan paylaşacak olduğumuz 10 adımda selfie çekme tekniklerini inceleyin ve kaliteli öz çekimlerin sahibi olmaya başlayın!

1. Kesinlikle farklı ve iyi olduğunu düşündüğünüz pozu bulun.

Mesela bir kaç öz çekim yaparak yüzünüzü farklı açılardan çekin ve en başarılı hangisi olduğunu bulun. İşte bunu öğrendikten sonra işiniz kolay demektir. Çünkü artık selfie çekimlerinde o pozu vereceksiniz.

2. Kamera renk ayarını yapın ve ışığı ayarlayın.

Unutulmamalı ki güneş ışığında çekilen öz çekim fotoları güzel çıkmaktadır. Bu yüzden fırsatınız varsa pencere kenarında ya da açık havada selfie çekinin.

3. Mümkün olduğunda telefonun arka kamerasını kullanın.

Selfie çekmenin mantığı ön kamerayı kullanarak yapılan çekimler diyebiliriz. Ancak siz farklı olun ve görüntü kalitesi yüksek fotoğraflar için öz çekimlerinizi arka kamerayı kullanarak yapınız.

4. Telefonun filtre özelliğini kullanın.

Akıllı telefonların çoğunda bulunan renk ve ışık filtrelerini kullanarak fotoğraflarınızı istediğiniz görüntüye kavuşturabilirsiniz.

5. Doğal pozlar çekinin.

Selfie çekilmek için her daim doğal pozlarla poz vermeye çalışın. Böylelikle fotoğraflarınız düşündüğünüzden daha farklı boyut kazanacaktır.

Bunların yanı sıra sosyal medyada trend olan selfie çekimleri için bilgi edinebilirsiniz. Yani gündemi takip eden biri olmaya çalışın. Bu size takipçi kazandırır ve fotoğraflarınızın beğenisini artırır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ