Abdurrahman Önül Kimdir? Hayatı!

Abdurrahman Önül 01.12.1973 yılında Bayburt ilinin bir ilçesinde Müslüman dünyasına gözlerini açtı. Kendisi İstanbul’da İmam Hatip lisesini okudu. Daha çocuk yaşlarda İlahi müziklere hevesliydi. Kendisi geçmiş yaşantısında birçok müzik kurslarında eğitim almış ve her kursunu başarıyla bitirmiştir. Kendisi bir çok müzik aletlerini kullanmaktadır. 1990 yılları arasında “Yalvar Allah’a” adlı albümüyle müzik piyasasına ilk adımlarını attı. Bugüne kadar 30 üstü albüm çıkartan Abdurrahman Önül’ü Türkiye’de olmak üzere tüm Avrupa ülkelerindeki Müslümanlar sevgiyle dinliyor ve destekliyor. Son çıkardığı “Kerbela” albümü olsun “Medine Gülü” olsun satış rekorlarını kırmanın yanı sıra internet üzerinden bile dinlenme rekoru unvanını elinde bulunduruyor. Bu İlahi sanatçımızın böyle güzelim Dini başarılar altına imzasını atmasını tebrik ediyor, Allah bu yoldaki azimliliğini ve başarısını sürdürsün diyorum.

Abdurrahman Ö. hakkında yeterince özetlenmiş bilgi sahibi oldunuz. Sizlerinde bu ilahi sanat bestekarı hakkında düşünce ve görüşleriniz olabilir. Bu tarzdaki düşüncelerinizi, görüşlerinizi yazılı olarak paylaşmak istiyorsanız size özel hazırlanmış olan yorum bölümünü kullanabilirsiniz.

İlahi söyleyen bu sanatçımızın en kısa sürede bir çok yorumladığı ilahileri Dini İlahi Kategorimiz altında sizlerle paylaşacağım. Umarım bu hizmetimizden ötürü sizlerin benim sitem hakkındaki düşüncesi pozitif olur. İşte size birde Önül’ün güzel ilahisinden birisini ekliyorum ne kadar muhteşem söylediğini görün.

Bir önceki yazımız olan Aldatılmak Nasıl Anlasılır başlıklı makalemizde casus telefon hakkında bilgiler verilmektedir.

Abdurrahman Önül Kimdir? Hayatı!” üzerine 3 düşünce

 1. Nur

  Eline sağlık kardeşim bu ne güzel anlatımdır ki bunların tanı sıra eklemiş olduğun ilahiden çok etkilendim. Öyle güzel sözleri ve film gibi klip görüntüleri var ki izlerken duygulandım ya. :( İslamiyetin büyüklüğünü bu şekilde anlasakta yüreğimizde eski şehitlerimize karşı ağıtlar, yangınlar var. Allah Müslümanlığın kuruluşuna yardım eden herkese rahat mezarında uyutmayı nasip etsin.

  Yanıtla
 2. Hayrettin Karaman

  Çok açıklayıcı sekilde abimin hayatını özetlemişsiniz. Ağzınıza sağlık. Ben abimin ilehilerini dinleyince içim bi hos bi güzel oluyor. Telefonumda ki ilahilerin çoğu abimin ilahileridir. Başarılarının devamını dilerim değerli abim.

  Yanıtla
 3. Birsen Çelebi

  Ağzına sağlık abi ilahilerin çok etkiliyor beni hele Yusuf’un öyküsü ilahisini her dinlediğimde ağlıyorum Rabbim sizlere ve cümle Muhammet ümmetine hayırlı sağlıklı uzun ömürler versin…

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>