Adet Olamıyorum Neden ?

adet olamıyorumArkadaşlar gerçekten önemli olan konulardan birini daha sizlere açıklamak istedik.Öncelikle bu sorunun bayanlarda olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Bayanlar her ay bir defa mutlaka Regl dönemi dediğimiz adet dönemini geçirirler. Bazen regl döneminde aksamlar ya da gün şaşmaları olabilir. Evliyseniz bu durumdan şüphe kaptığınız an hemen bir Kadın Hastalıklarına giderek tedavi olmanız gerekir. Bekar kızlar bu döngüde şaşma yaşıyorsa mutlaka bir doktora başvurmaları ve bu tedaviyi bir an önce yaptırmaları gerekir. Adet olamamanızın nedenlerini sizlere sırayla sunalım ve bakalım sizin için hangisi bir sorun anlayalım. Maddeler halinde yazmış olduğumuz kusurların dışındakilerini yorumda siz dile getirin. Sonuçta birlikten kuvet, kuvetten sağlık doğar. :P

Adet Neden Olmuyorum? Diyorsanız Aşağıdaki Bilgileri Okuyun:

 • Evliyseniz adet olmuyorsanız hamile olabilirsiniz.
 • Regl döneminiz geciktiyse mutlaka o döneme yakın stres, sinir gibi durumlar yaşadıysanız bu hastalığınızın gecikmesine sebep olabilir.
 • Regl dönemi gecikmesi baya uzun sürerse her bayan için geçerli mutlaka doktora başvurmaları gerekir. Çünkü küçük dediğiniz bu şey ileride ciddi sorunlara neden olabilir. Son olarak bildirmek istediğimiz en önemli bir şey daha var. Sizler aksadığını anladığınız anda psikolojik çöküntülere girdiğiniz için hastalığınızda bu durumdan o kadar etkileniyor. Bu yüzden de kesinlikle olumlu bir psikolojide olmak çok önemlidir. Unutmayın ki eğer regl dönemini yaşamaz isek içimizde yani vücudumuzda biriken pis kanı bedenimizde taşımaya mahkum kalırız.

 
Not: Yaşınız 40 rakamının üzerine geldiyse, bu durumda regl olmadıysanız kadınların kabusu olan Menopoz dönemine girmiş olacağınızın ilk belirtisi olur. Kimi zaman bazı kadınlar bu döneme daha erken adım atarlar. Şimdiden geçmiş olsun.

Bir önceki yazımız olan Uykusuz Kalmanın Zararları başlıklı makalemizde Uyku, Uyku Sorunu ve Uykusuz Kalmak hakkında bilgiler verilmektedir.

Adet Olamıyorum Neden ?” üzerine 2 düşünce

 1. Gülce

  Arkadaşlar ben 18 yaşındayım geçen sene bir erkekler beraber oldum. Daha sonra o erkekten ayrıldım geçen hafta yeni bir çocukla beraber oldum. Normalde adetim 5 gün önceydi ama hala adete yönelik kanamam olmadı. Acaba sizce neden hamile olabilir miyim? Nolursunuz doğru devaplar verin çok korkuyorum kürtaş yaptırmakdan falan. :(

  Yanıtla
 2. Optimuz

  Korkudan ve heycana bağlı bir durum senin ki ama nedense bazılarının bünyesi değişik oluyor. Bildiğim kadarıyla stresli olmak vücudun yapısını değiştiriyor.

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>