Allah’ın 99 İsmi İlahisi Dinle

allahSelamün Aleyküm, birbirinden kıymetli Müslüman kardeşlerim. Adına, varlığına ve bizi var ettiğine inanç sağladığımız Allahü Teâlânın 99 ismine ait ilahiyi sizle paylaşıyorum. Çünkü bunun bir öğrenim konusu olduğu düşüncesindeyim. Her Müslüman evladı Yüce Yaratıcımız olan Allah’ın isimlerini bilmesi gerekiyor. Birde kardeşlerim Esma-i Hüsna’dan bir isim zikredince hemen ardından “Celle Celâlühü ve Celle Şânuhü” söylenmelidir. Anlamı ise “Azameti ve şanı yüce olsun” olarak bilinmektedir. Esma-i Hüsna isimleri zikredilirken birçok hastalığın tedavisinde kullanıldığı söylenmektedir. Ama bu isimler okunurken helal ve edepli insanın ağzından çıkması şarttır. Gerçekten 99 ismi dinlerken ve okurken ruhunuz direncine kavuşacak ve gönlünüzün rahatladığını hissedeceksiniz. Bilirsiniz her Müslüman dini varlıklarından bir pay adlımı hemen huzura kavuşuyor. Bu videomuzu şahsen ben izledim ve ruhsal olarak etkilendim şimdi sıra sizde buyurun hem dinleyin hemde yorum bırakın. Allah’ın bereketi üzerinizden eksik olmasın diyor sizleri o güzel ilahiyle başbaşa bırakıyorum.

Esma-i Hüsna (Allah’ın 99 İsmine ait Çok Güzel Video)

Bir önceki yazımız olan Yasin-i Şerif Dinle Takip Et başlıklı makalemizde İslami Değer, Yasin Dinle ve Yasin Oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Allah’ın 99 İsmi İlahisi Dinle” üzerine 2 düşünce

  1. Ahmet Özdemir

    Bu videyu yapan kişiden Allah razı olsun ve daha devamını bekleriz. Allah’ın rahmeti ve bereketi hepimizin üstüne olsun ağzınıza ve yüreğinize sağlık diyorum.

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>