Android Telefondan Yasaklı Sitelere Giriş

  • 21 Aralık 2014
  • 272 kez görüntülendi.
Android Telefondan Yasaklı Sitelere Giriş

Android işletim sistemine sahip tablet ya da akıllı telefon kullanıcıları yasaklı olan sitelere girmek için yazımızın devamındaki yolları deneyebilirler. İnternet üzerinde yasaklı olan sitelere Android telefondan girmek isteyenler için az bir yöntem mevcuttur. Bu yöntemler Android telefonlar için bir o kadar da riskli bir hal almaktadır. Google Play üzerinde yasaklı sitelere giriş için çeşitli uygulamalar mevcuttur. Ancak bunların birçoğu telefonu saldırılara açık hale getirebilmektedir.

Opera Mini uygulaması ile Android telefonlardan yasaklı sitelere giriş mümkündür. Bu uygulama Google Play’de yer alan diğer uygulamalara göre daha güvenlidir. Bu güvenli web tarayıcısı uygulamasının kullanımı da oldukça kolaydır. Siz de Android telefonunuza yükleyeceğiniz Opera mini uygulaması ile yasaklı sitelere girebilir ve internette daha güvenli gezinebilirsiniz.

Android telefondan yasaklı sitelere DNS değiştirme yöntemi ile de girebilirsiniz. Android işletim sistemli akıllı telefonlarından DNS ayarı değişikliğini nasıl yapacağını bilmeyenler için yazımızın devamında detaylı olarak anlattık.

Wifi üzerinden DNS değişikliği;

  • “Ayarlar” kısmına gelin ve “Kablosuz” seçeneğine tıklayın.
  • Bağlandığınız ağa tıklayın ve “ağı değiştir” sekmesini seçin.
  • Karşınıza çıkan “gelişmiş seçenekleri göster” seçeneğine tıklayın.
  • Son olarak DNS 1 VE DNS 2 kısımlarına sırasıyla 8.8.8.8 ve 8.8.4.4. değerlerini yazın ve internet bağlantınızı kapatıp, yeniden aktif edin.

Yukarıdaki işlemleri sırasıyla uygulayarak DNS ayarlarınızı değiştirebilir ve mahkeme tarafından yasaklı sitelere Android işletim sistemine sahip telefonlarınız ile giriş yapabilirsiniz.

Yazımız hakkında sormak istediklerinizi ise yorum alanından tarafımıza ulaştırabilir ve kısa sürede sorularınıza cevap alabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Hande Sağlam dedi ki:

    Samsung telefonumla sonunda istediğim siteye girişimi yapabiliyorum ve bu durum beni çok mutlu etti. Allah’ta bu konuyu paylaşan arkadaşı mutlu edern İnşallah. Çünkü kaç gündür tükürdüğümün yerinde değişik programları telefona indirmem halinde bile istediğim sitelere giremiyordum. Çoğu sitede reklam yüzünden açılmıyordu daha sonra bu sayfayı gördüm harbiden müthişsiniz.

BİR YORUM YAZ