Askere Giderken Alınması Gerekenler

asker malzemeleriEvet, bugün asker olacak kardeşlerime bu sayfayı özel hazırlamak istedim. Biliyoruz ki 20 yaşına gelen her genç delikanlı erkek, vatan borcunu yerine getirmek için askere gidiyor. Tabi, askere gitmek bazı gençler için korkulur günler gibi görünmekte. İlk önce aklımızdan bu düşünceleri yok edelim ve gelin şimdi yeni asker olacak birinin yanında ne gibi malzemeler götüreceğine göz atalım. Birde önemli bir hatırlatma yapmak istiyorum. Sakın askere gidip, gelen abilerinizin sözüne aldanarak yanınızda bir şeyler götürmemezlik yapmayın. Mesela askerliğini yapan herkes yeni gideceklere söyler ki “Yanında malzeme götürmene gerek yok. Askerde hepsini sana veriyorlar” kardeşler sakın inanmayın. Askeriye acemi birliğinde sizin ihtiyacınız olan bir kaç eşyayı veriyor. Daha sonra zaten malzeme yüzü görmüyorsunuz, zaten verilen malzemelerde en fazla 1 hafta gidiyor. Peki, o akıl verenlere sordunuz mu (Ben 2. haftamda ne yapacağım) diye! İşte en düşündüren noktalardan birisi bu! Yani sizler gelin benim sözüme inanç sağlayın ve birazdan aşağıda maddeler şeklinde yazacağım malzemeleri yanınıza alın. Yazılı söylemiş olduğum malzemeler taşınması zor olan cinslerinden değildir.

Yeni Askere Gidenin Yanına Alması Gereken Malzemeler:

 • 1 Adet Para Cüzdanı: Eş, dost ve akrabadan toplamış olduğun paralarını özel dikilmiş askeri cüzdana saklaman için.
 • 3 Adet Asma Kilit: Hem valizin ve sana askeriyede verilecek olan dolabın kapısını kilitlemen için.
 • 2 Adet Pijama Takımı: Askeriye içerisinde en çok ihtiyaç duyacağın şey pijama takımıdır. Askeriye sana pijama takımı veriyor ama giyilecek tarzdan değil. O yüzden yanına normal takımlarını al.
 • 5 Adet Siyah Çorap: Gideceğin dönem soğuk ise kalın sıcak ise ince çoraplar al yanına. Orada sana çorapta veriyorlar ama 3 çift bu yüzden ihtiyaç duyacaksın. Bot içinde çorap çok çabuk yırtılıyor.
 • 2 Adet Ortopedik Tabanlık: Yeni aldığın botlar tabanını sulandırmasın, daha rahat botunla dolaş diye yanında götürmende yarar var.
 • 5 Adet İç Çamaşırı (Yeşil renk): Askerlikte en çok ihtiyaç duyulan bir diğer malzemeninde çamaşır olduğu gerçektir. Çünkü eğitim sonrası bazı birliklerde duş alma imkanın olmuyor. Bu yüzden sürekli çamaşırını değişmek zorunda kalıyorsun.
 • 1 Adet Özel Tıraş Bıçağı (Mach 3 Turbo tavsiyemdir):  Cildinizin tahriş olmaması için bu markada bulunan jileti kullanın. Uzun sürede dayanıklı, değişir başlıklı olması işine yarayacaktır.
 • 10 Adet Etek Altı Tıraş Bıçağı: Banyo zamanında kişisel noktalarını temizlemen için ihtiyaç duyacaksın.
 • 1 Adet Tıraş Köpüğü: Tıraş olurken köpüğünün olması şart. Sakın sabun ve fırça almayın. Onunla uğraşacak zaman bulamayacaksınız, köpük en mantıklısı.
 • 3 Adet Sabun: Sabah uyandığında yüzünü ve akşamda ayak yıkayacağın için alman iyi olur.
 • 1 Adet Orta Boy Şampuan: Acemilik döneminde büyük boy şampuan almana gerek yok! Ama ben sık banyo yaparım düşüncesindeyseniz alın.
 • 1 Adet Tırnak Makası: Tırnaklarınız uzadıkça kesmenize yardımcı olacak alettir.
 • 1 Adet Talk Pudra: Pişik olacak noktalarınıza kullanacağınız için yanınızda bulundurun.
 • 3 Adet Islak Mendil: Terledikçe kullanacağınız yararlı malzemelerden birisidir. Sonuçta başta dediğim gibi banyo sıkıntın oldukça kokunu kesecek tek üründür.
 • 1 Adet Diş Macunu ve Fırça: Kendine özgü sivilde kullandığın macunun ve fırçan varsa yanına al. Askerde Sanino markasında macun veriyorlar onu kullanmak istemezsın belki.

 
Yukarıda yazmadığım bir kaç malzeme var! Onlarıda askeriye veriyor, yazmaya gerek duymadım. Zaten şuan yazmış olduklarım kesin işinizi görecek olanlardır. Askerlikte bunları kullandıkça beni aklınıza getirin. Doğan abimiz vardı söyledi bunları iyiki getirmişim diye. :P :D 

Birde kardeşlerim sakın ola ki askerde salak yada saf olmayın. Acemi olan biri için susmak, ezilirsin anlamına geliyor. Yemin töreninden kendinizi üst devrelerinize ezdirmeyin. Ama ki eğitimlerde başarılı olmaktan kendinizi alı koymayın. Gözünüz açık, gönlünüz rahat olsun. Haydi bakalım şimdiden Allah hepinize hayırlı teskereler nasip etsin. Sakın kendinizi sıkıntıya sokmayın, sayılı gündür çok çabuk gelir geçer.

Bir önceki yazımız olan En Etkileyici Bayan Parfümleri başlıklı makalemizde Bayan Kokuları, Bayanlara Özel Parfüm ve Büyüleyici Parfümler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>