Askerlik Ne Zaman Düşecek?

askerlik düşecek miKaç yıllardır askerlik düşecek, askerliğin süresi azalacak! Gibi söylentileri duyuyorum ve duyduğumla kalıyorum. Ben askere gitmeden önce bu söylentilerin hepsini haber ekranlarında gördüm. Gittim askerliğimi 15 ay yaptım, evime geldim nerdeyse evleneceğim ama hala düşecek haberini gündemde görüyorum. :) Ya başımızdakiler kafa buluyor yada medyanın sallama haberlerine maruz kalıyoruz. Milyonlarca ana, baba, eş, dost en önemlisi asker olacaklar bu müjdeli haberi bekliyor. Nedense 5 yıldır bu müjde asker yakınlarına ve askerlere verilemedi gitti. Yasa tasarısı meclise sunulacak, TSK çalışması devam ediyor dediler! Ama icraat göstermediler. Ben bile askerdeyken bu sözleri hep haber ekranında sürekli ve defalarca duyuyordum.

Allah’a el açıp dua ediyordum; 15 ay askerlik düşsün diye! Anamıza, bacımıza, sevdiklerimize erkenden kavuşalım düşüncesiyle. Yok, olmadı askerlik süresi düşmedi bir türlü. Tamam, düşmesi için can atan Türk gençleri değiliz. Ama yalan, dolan haberler ortaya atılmasın. Askerlerimizi heveslendirip, coşturup ondan sonra hayal kırıklığı yaşattırılmasın. Yoksa emin olun askerlerimiz için 15 ay film arasının reklamı gibi. Gelip geçecek, herkes sevdiğine Allah’ın izniyle kavuşacak.

Peki, her şey güzel buraya kadar anlaşılmayan bir şey yok! Neden bedelli askerlik dediler, 15 gün bu konu üzerinde çalışıp 30 bin TL karşılığında tasarıyı onayladılar. O zaman şunu düşünmek gerekir artık. (Her fakir asker doğar) :) Benim askerliğin düşeceğiyle ilgili söyleyecek pek fazla bir şeyim kalmadı.

Askerlik 12 aya düşer mi? Askerliğin süresi düşecek mi? Sorusuna vereceğiniz cevapları yorum kısmından paylaşabilirsiniz. Yani aklınızda bu askerliğin süresiyle ilgili olan her şeyi yazılı insanların gözleri önüne serebilirsiniz. Şimdidenm tüm asker kardeşlerimize ve yakınlarına Allah’tan sabır diliyor yazımı sollandırıyorum.

Birde unutmadan şunu hatırlatayım; Arkadaşlar askerliğin süresi yılbaşından sonra netlik kazanacakmış. Yani 2012 yılında, bakalım bu sorulara ne gibi cevaplar gelecek. Askerliğini yapmış biri olarak bende sabırlar bekliyorum. İnşallah askerlik düşer, mehmetçiklerimiz bayram eder. :D

Bir önceki yazımız olan Cep Telefonundaki Virüs Nasıl Temizlenir? başlıklı makalemizde Cep Telefon Virüs, Cep Telefon Virüs Programı ve Cep Telefon Virüsünü Silme hakkında bilgiler verilmektedir.

Askerlik Ne Zaman Düşecek?” üzerine 4 düşünce

 1. Sinan Çeçen

  Slm arkadaşlar bende askerim bizde bekliyoruz düşmesini İnşallah düşer de sevdiklerimize erkenden kavuşuruz. Ama bence düşmez çünkü senelerdir bu söylenti var! On iki ayı yapan üç ay daha yapar ama iki de bir düşecek diyorlar. Başbakan çıksın düşecektir yada düşmeyecektir desin ona göre bizde bilelim.

  Yanıtla
 2. Erkan Aygün

  Ben bir asker olarak bu söylentilere çok üzülüyorum, 3 ay kaldı askerliğimin bitmesine! 12 aydır askerim, benim demek istediğim lütfen boşuna bizi ümitlendirmeyin. Biz öyle böyle askerlik yapıyoruz, böyle söylentiler psikolojimizi çok bozuyor saygılarımla.

  Yanıtla
 3. Yılmaz Kaplan

  Yılbaşından sonra askerlikle ilgili konuşulacağını nerede kim söyledi? Bu konuyla ilgili açıklamada bulunanlar kim? Söyleyinde bizde bilelim yorum yapan arkadaşlar.

  Yanıtla
 4. Baran Köseoğlu

  Özümüz, sözümüz birdir diyen sayın Başbakan Recep Tayip Erdoğan iktidarlığa devam ediyorsunuz. Allah tamamına erdirsin, asker düşecek diye söz konusu 6 aydır devam ediyor. 6 ay önce düşecek deniliyordu halen düşme gibi bir şey göremiyoruz. 15 ay askerlik hem devletimize zarar, hemde gençlere! Artık son noktayı koyun, lütfen düşmeyecekse de erleri ümitlendirmeyin.

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>