Azeri Şarkıları Dinle

azeri bayrağıMüzik evrenseldir diyip sizinle bir paylaşımın içerisine giriyorum. Umarım sizlerde birazdan paylaşacağım azeri parçaları dinlerken zevk alırsınız. Ben kendimde azeri kökenli biriyim! Benim yöreme ait şarkılar, insanlar tarafından fazla bilinmemekte ve dinlenilmemektedir. Ama her yörenin olduğu gibi bizimde şarkılarımız memleketlerimize, topraklarımıza başka hava katıyor. Bu düşüncelerin altına sığınarak istedim ki, sitemin bu sayfasınıda severek dinlediğim azeri bestelerine ayırayım. Gerçekten çalgısı, sözleri ve söylenim tarzı muhteşem olan bu şarkılar bir çok azeri olan dostumu oynatmaya yetecektir. :) Dinlediğiniz şarkılar hakkında yorum alanından düşüncelerinizi bu sayfada üyeliksiz bir şekilde paylaşma hakkına sahipsiniz. Herkese iyi dinlemeler diliyorum…

İşte Birbirinden Harika Azeri Şarkıları ve Klipleri

Get the Flash Player to see this content.

Gaçma Menden Ay Sevgilim

Get the Flash Player to see this content.

Şuan sizlerle 2 tane hareketli azerice şarkıyı paylaştım. Eğer bu konuya yorumlarınızda ilginin çok olduğunu görürsem ilerleyen günde sayıyı çoğaltabilirim.  Yorumda istek şarkılarda sunabilirsiniz!

Bir önceki yazımız olan Onuncu Yıl Marşı Dinle başlıklı makalemizde 10. Yıl Marşı Dinle, 10. Yıl Marşı Sözleri ve Onuncu Yıl Marşımız hakkında bilgiler verilmektedir.

Azeri Şarkıları Dinle” üzerine bir düşünce

  1. Devran

    Ben Iğdırlıyım ama İstanbul ilinde okumaktayım. Bazen evde ders çalışırken kendi yöresel müziklerimize kulak asıyorum. Yazar kardeş seninde dediğin gibi insanın kendi şarkıları bir başkadan tutku yaratıyor. Bu en baştaki şarkıda kardeşimin en sevdiğidir. Buradan ona ve tüm azerilere armağan ediyorum. Azerbaycan insanlarını unutmuş değilim onlarada gelsin. Hadi iyi dinlemelerin yanı sıra hepinize yeni yılda mutluluklarda dilerim.

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>