Başbakana Mail Göndermek istiyorum

başbakana mesaj gönderGeçenlerde sitemi ziyaret eden genç arkadaşın teki “Başbakana mesaj göndermek istiyorum, bana yardımcı olun” diye yorum bırakmış. Bende arkadaşın bu isteğine karşılık bazı araştırmalar yaptım. Amacım, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın e-posta adresini bu arkadaşa ulaştırmak ve başbakanla iletişime geçmek isteyenlere yardım etmek. Neyse ki yaptığım araştırmalar sonucu Başbakan’ın e-posta adresine ulaştım. Zaten vereceğim mail adresini, Başbakan Kocaeli Büyükşehir Belediyesinde katılmış olduğu konferansta kendi verdi. Yani sallama yada uydurma adres değil. Herhangi kişisel sorununuz ve Türkiye ile ilgili görüşlerinizi bu adrese mesaj olarak gönderin. Belki sesinizi duyar, söylediklerinizi görür. Gerekli cevaplamayı beklemediğiniz bir anda size verebilir. Hiç bir şey imkansız değil! İşte arayış içerisinde olduğunuz mail adresi aşağı satırda size verildiği gibidir.

Başbakan’ın Halka Kendi Vermiş Olduğu E-Posta Adresi: (bimer[@]basbakanlik.gov.tr)

Yazmış olduğum mail adresinden Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğanla iletişim sağlayabilirsiniz.

Uyarı: Arkadaşlar kesinlikle mesajlarınızda hakaret edici ve siyasi ağırlıklı sözler kullanmayınız.

Sesinizi bu sayfamızın yorum kısmından da duyurabilirsiniz. Yorumlarınız incelendikten en az 2 saat içerisinde onaylanacaktır. Lütfen mesaj içerisinde Türkçe kelimeleri doğru ve büyük, küçük harf uyumluluğu altında yazınız.

Bir önceki yazımız olan Cep Telefonundaki Virüs Nasıl Temizlenir? başlıklı makalemizde Cep Telefon Virüs, Cep Telefon Virüs Programı ve Cep Telefon Virüsünü Silme hakkında bilgiler verilmektedir.

Başbakana Mail Göndermek istiyorum” üzerine 142 düşünce

 1. Nesrin Çiftçi

  Sayın başbakan, ben oyumu size adaletsiz davranın diye değil adaletli davranın diye verdim. İstediğiniz yasayı düşündüğünüz gibi bir saat içinde çıkarıyorsunuz. Bu şikecilere yasaya diğer yokluktan içerde yatanlar ne olacak? Hani nerde adalet hani nerde insanlık? Bumudur hep zengine hep zengine keşke size oy veren ellerim kırılsaydıda vermeseydim yazıklar olsun.

  Yanıtla
 2. Latife Tuncer

  SAYGI DEĞER BAŞBAKANIM;
  Ben Batman’ın Gercüş İlçesine bağlı Kayapınar Kasabası’ndan Latife Tuncer! Evvela sizi saygıyla selamlarım. Size bu yazıyı göndermemdeki sebep eşim ve çocuklarım bulunduğu durum neticesinde çektiğim sıkıntıyı sizinle paylaşmaktır. 10 yıl ücretli öğretmenlik yapan eşim bel ameliyatı esnasında felç olmuştur. 4 aydır yatalak olup hiçbir hastane onu kabul etmemektedir. Benimde durumum olmadığından onun tedavilerine baktıramıyorum. Devlet’e 10 yıl hizmet eden birinin bu kadar acı çekmesi ve devlet tarafından hizmet görmemesi insanlık dramı açısından kabul edilememektedir.

  3 çocuk sahibi olup ikisinin ilköğretimde okutmaktayım. Çocuklarımın her ikisi de sınıf birincileri olmalarına rağmen onları okutmakta zorlanıyorum.

  Maddi durumuma gelince benim hiçbir gelirim olmadığı gibi oturduğum ev tek odalı olup olanın tavanı da çatlak durumdadır. En ufak bir afet anında yıkılma olasılığı ile dertlenmiş vaziyetteyim. Çocuklarımla aynı odada yatıp kalkıyoruz. Ayrı odada oturup ders çalışmaları gerekmektedir, çünkü babalarının çektiği acı onları derinden etkileyip, hem ders çalışmalarını engellediği gibi psikolojik olarakta derinden etkilenmektedirler. Bu kadar zeki olup sınıf birinciliğine oynayan çocuklarımın bu durumu eşimin rahatsızlığını iki katına çıkarmaktadır.

  Sizden tek ricam bu yazıyı dikkate alıp gereğinin yerine getirilmesidir. Vatandaş olarak her zaman yanınızda olmuşuzdur, bundan sonrada olacağız. Yaptığınız ve yapacağınız bütün hizmetler de başarılar dileriz.

  Yanıtla
 3. Abdullah Yıldız

  Saygı değer Başbakanımız, Ben Ağrı merkez köyünde ikamegah etmekteyim. Ağrı et balık kurumunun işçi isteğine istinaden iş kurdan resmi yazı geldi. O yazıyla et balık kurumuna gittiğimde içeriye bile almadılar. Hangi kapıyı çaldıysam yüzüme kapattılar, sizden tek ricam bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Elektrik teknisyeniyim, yüksek gerilim altında çalışma belgem ve deneyimim var! Şimdiden çok sağolun dileklerimi iletiyorum.

  Yanıtla
 4. Ahmet Kütük

  S.a ben kısıklı mahallesinde oturuyorum, imam hatip lisesine giden bir kızım. Sizinle konuşmak istiyor, hafta sonları sabah aksam kapınızda bekliyorum saatlerce! Fakat görevlilere bir türlü laf anlatamıyorlar yardımcı olursanız sevinirim…

  Yanıtla
 5. Hacer Kırbaş

  Değerli başbakanımız çok zor durumdayım, 2 çocuk okutuyorum birisi ilköğretim 3.sınıf öbürü üniversiteye gidiyor. Ama büyük oğlum okulu bırakmak üzere çünkü masraflarını karşılayamıyoruz. Evimizde kira eşim asgari ücretle çalışıyor. Büyük oğlum işsiz, Allah rızası için bize yardım ederseniz çok iyi olacak! Ne olur bize yardım ediniz.

  Yanıtla
 6. M.Nuri Kaçar

  Başkanım 10 yıl daha yersin ülkeyi, yerin dibi var! Allah’tan korkun, MHP zamanında milletin cebinde para vardı! Şimdi ise millet acından ölüyor 690 TL asgari aylık veriyosunuz. Bu insan ev kirasımı versin, elketirik yada sumu versin, bakkalamı versin? Çoçuklarının ihtiyacınamı verecek? Sizin altınız kuru gerisini düşünen yok! Aylık alıyorsunuz 15 milyar ama ölüm var Başbakan! Zengin yesin, içsin, gezsin fakirin çoçuğu pkk silahına hedef olsun! Vatan sağolsun deyin kenara çekilin. Böyle iyi, TOKi yapmışsın Erzurum iline, hiç baktınmı kim oturuyor? Oturanlar belli öğrenciler, ev sahipleri, kimi doktor hakim, Tokinin müdürleri, belediyenin üst düzey yöneticileri, iş sahipleri sonuç fakire yine yok! Bırakın bu işleri Başbakan ayıp, tüyü bitmemiş yetimin hakkı var! Senin sonunda kaddafi gibi olacak bu gidişle diyorum.

  Yanıtla
 7. Halil Altun

  Bizler biliyoruz ki çok değerli, eli pülesi saygı değer çokta merhametlisin. Öncelikle geçmiş olsun diyorum. Allah bidaha üç gün bile olsa sizi başımızdan eksik etmesin. Halk arasında söyleni,r Allah hastalığı sevdiği kuluna verirmiş. Hep mevlam sevsin seni.

  Yanıtla
 8. Fatih Gençtürk

  Hastalığınızı duyunca çok üzüldüm sizi çok seviyorum. Bizim Denizli Mukerrem Mehmet Ekeyi açtınız bizim gönlümüzde bir taht kurdunuz. İnşallahda da iyi olursunuz geçmiş olsun dileklerimle.

  Yanıtla
 9. Emine KILIÇASLAN

  Başbakanım şuan yemeğe ekmeğimiz,içmeye suyumuz varsa hepsi sizin sayenizdedir. Allah sizden binlerce kez razı olsun. Şimdi sizi ve hükümetimizi eleştirenler elini vicdanına koyup bir de geçmişe baksınlar! Öekilen yoksulluklar, acılar ne çabuk unutuldu? Bizi daha yürüyen merdivene doğru düzgün binmeyi bilmeyenler mi yönetecek? Yada ülkeyi bozkurtlara mı bırakacağız? B@şbakanım, Allahım sizi ailenize ve Türk milletine bağışlasın, Yüce Rabbim seni başımızdan eksik etmesin. Seninle gurur duyuyoruz.

  Yanıtla
 10. Burak Vural

  Sn. Başbakanım ben Adanadan Burak, öncelikle geçmiş olsun Yaradan sağlık şifa versin. Sizinle bir şey paylaşmak istiyorum. Benim babam 5 sene önce kalp krizi geçirdi, benim abilerim işsiz sizin partinize üyeyim Ak Parti gençlik kollarındayım. Sizinle gurur duyuyoruz.

  Yanıtla
 11. Şerife Serab

  Syn. Baş bakanım öncelikle geçmiş olsun diler Cenabı Allah’tan acil şifalar dilerim. Ben 30 yaşındayım ismim Serab, 3 yaşında Furkan isminde bir oğlum var! Eşim sizi çok seviyor ve sizin görüntülerinizi televizyonda izlerken çok duygulanıyor. Özellikle oğlum sizi gördümü baba Basbakan çıktı diyor! Allah’ım İnş. en kısa zamanda eşimle tanışmanızı nasip eder. Çünkü inanıyorum ki eşim sizinle tanıştımı dünyanın en mutlu insanı olacak.
  Sayın başbakanım lise mezunuyum 7 yıl tıbbi sekreter olarak bir hastahanede görev yaptım. Oğlumu bakıcıya emanet edemediğim için işimden istifa ettim. Daha sonra başka bir şehire yerleştik oğlum 3 yaşına geldiği için sigortamı tamamlamak içinde iş başvuruları yapmaya başladım. Özel bir hastaneden görüşmek için aradılar. Gittim ve özel hasthane başörtülü çalışamayacağımı söyledi. Ben dedim başımı açamam ve işi kabul etmedim, aradan 1 ay sonra bu özel hastahane iflas ediyor.
  Sonra 2-3 ay sonra bir fabrikadan aradılar görüşmeye, gitmeden önce araştırma yaptım. Nasıl başörtülü çalışabilirmiyim acaba diye! Bu fabrikayı aradım sordum görüşmeye geleceğim ama benim baş örtüm çalışmaya engel değildir İnşaallah dedim. Karşı taraf dediki makinalara zarar vermesinden dolayı başörtülü çalıştıramıyoruz dediler. Tamam, dedim şuan için tek dileğim sigortamı tamamlayıp emekli olmak ve başörtülü bir hastahanede çok sevdiğim mesleğimi yapmaktır. İnşaallah ALLAH yardımcınız olsun ve başörtüsü problemini kökten çözersiniz. Biz bayanlarda birdaha baş örtüsü problemiyle karşılaşmayız. Önce görev yaptığım hastanede başım açık çalışıyordum, fakat anne olduktan sonra fikirlerim değişti! ELHAMDÜLİLLAH müslümanız müslüman bir ülkede müslümana yakışır bir kadın olarak yaşamak istiyoruz. Ellerinizden öpüyorum.

  Yanıtla
 12. Osman Uslu

  Çok geçmiş olsun Tayip bey, cenabı mevladan acil şifalar diliyorum. Allah uzun ve hayırlı ömür ihsan etsin. Aile efradına sabır sağlık versin inşlah! Bir an önce kalkarsın işinin başına dönersin, çünkü bu Türkiye’ye senin gibi başbakan gelmemiştir. Seninle gurur duymaktayız bundan böyle seninle yürüyeceğiz. Bu yollarda, yağan yagmur ve karda her zaman her yerde aziz başbakanımız.

  Yanıtla
 13. Mehmet Şerif Dumrul

  Ben AK partiye gönül vermiş biriyim. Seçimden önce kendim bizzat bulunduğum ilçe başkanlığına gittim ve parti için ne yapabilirim dedim. Kendime görev istedim, özelikle şunu belirteyim ben partiden hiç bir menfaat beklemeden gönülden hizmet için geldim diye özellikle belirttim. Bana bulunmuş olduğum yerde mahalle sorumluluğu verdiler. Ben Adana Sarıçam bölgesinde Toki’de oturuyorum. Aynı zamanda Tokinin ilçe yöneticisiyim, sevilen ve sayılan biriyim. Sayın Sarıçam Belediye Başkanı Ahmet Zenbilci ordaki konumumu biliyor. Seçimden önce milletvekillerine kendim ufak miting düzenledim ve son gününe kadar gururla hizmetimi verdim. Bundanda vicdanen rahatım, ama malesef eksiklerimiz çok! Neden hani oy kaybediriz çünkü seçim bitti, ilişki bitti hesabı biz yanlız bırakıldık. Halkta öyle bir gelen birdaha gelmiyor sormuyor. Buda bizim üzülerek söylüyorum seçimlerden oy düşüşüne sebep oluyor. Ben sadece başbakanım oturmuş olduğum yerde süreklilik sağlayan ve ak partiyi daima dillere destan olmasını, bütün seçimlerden diğer partilerden daha fazla oy almak ve insanları ayırt etmeden onlara hizmet etmek onlarla yürümek istiyorum. Bunu isterkende sadece bana parti adına yetki ve manevi destek verilmesini arz ediyorum. Aynı zamanda ben eski bir yerel gazesinde halk ve ilişkiler müdürüydüm. Şu anda çok şükür işim var, çalışıyorum bunları yazerken içimden geldiği gibi yazdım. Hiç bir maddi ve şahsi menfaat gözetmeden bir kusur işlemişsem özür diliyorum. Daima sizi destekliyoruz allah yardımcınız olsun saygılarımla.

  Yanıtla
 14. Sevgi Karasaç

  Ben iki çocuk annesiyim, eşimle birlikte kendi iş yerimizde çalışıyoruz. Sizden ne borç ne para istiyorum nede yardım! Biz yatak ve baza imalatcısıyız sizden yalnızca işimle alakalı iş yapmak istiyorum. Ne olur bize yardım ederseniz cok sevinirim. Biz çok çalışkan insanlarız, gece gündüz çalışırız yeterki iş olsun.

  Yanıtla
 15. Muharrem

  Ben Niğde dündarlı kasabasında yaşayan bir kişiyim, bizim başkan AKP’den ama yollarımız çok bozuk. Burayla ilgilenmenizi bir şeyler yapmanızı istiyoruz. Bizim baskan gelen parayla kasabamıza bakım yapmıyor, son umudumuzsun sonuna kadar seninleyiz. Bir yardım edin lütfen baskanım. Bu arada geçmiş olsun, Rabbimiz şifanızı üstünüzden eksik etmesin.

  Yanıtla
 16. Ruziye Yalçın

  Kendim Konya Akşehir Ortaköy kasabasında ikamet etmekdeyim. Artı AK parti kadın kolları başikan yardımcısıyım. Yaşım 30, dul bir bayanım. Devlet tarafından hiç bir sosyal yardım almamaktayım ve anlımın terini kazanmak istiyorum. AKParti genel merkezine yazmış olduğum bir mesaj gönderdim. Olumsuz cevap aldım. Bende siz başbakanımıza yazmaya gerekçe duydum. Ben Ruziye, olarak AK partiye ilgi duyarak 10 yıldır üyeyim. Akşehir kazasında alın teri olarak bir iş istedim. Aldığım cevaplar negatif olduğu için buraya size yazıyorum. Belediyelerde çalışan başka partilere önem verirken ne yazık ki özü akpli olurda yanıt alamıyanlar. Bizzat kendimi ifade ediyorum. İlk okul mezunuyum, partiden veya devletden yardım istemiyorum. Genel merkezden bir mail atarsanız. Akşehirde veya bld başkanlarına bu iş olacanğından emin olduğumuz için yazıyoruz. Nereye gitdiysem partiye müracat etmemi soylediler. 10 yıl içerisinde ak partiye menvatleriniz oldu. Bu hizmetleri partimize kazandırdıysak bize ne mutlu. Yalnız partimizden yakınlık duyamıyoruz, bu konu bizleri çok üzüyor. Artı Belde halkı dalga geçiyor, hani ak parti kadın kolları başkan yardımcısıydın sana bir iş vermediler! Böyle akpli olmaz diye, karşılığımız bumu sayın başbakanım. :(

  Yanıtla
 17. Kamil Fazlıoğlu

  Basbakanımdan çok size abi demeyi yelerim. Ben Rize Kalkandere de bir kaç dönüm yerimiz var! Bana düşen bunun bir bölümünü hes alıyor, beni yurtsuz ediyorlar. Sağolsun üç tane millet vekili aday gösterdiniz hepside birbirinden camış! Sizin bu kadar başarılı olmanızı şunlara bağlıyorum. Birinci Allah’a yakınlığınız. İkincisi de halkın içinde olduğunuz ve halkın eksiklerini gördügünüz için. Bu kadar başaralığın zirvesinde bır başbakan oldun… Haaa birde ana duasını unuttum. Her şeyi gazeteler yazmaz özünüze dönün.

  Yanıtla
 18. Ali DEĞİRMENCİOĞLU

  Esselamün Aleykum;
  Hz. Allah’tan Acil Şifalar, Sağlık ve Mutluluklar dilerim. Kısa zamanda eski performansınızı yakalayıp, daha nice başarılara imza atmanızı ülkemizin selameti için canı gönülden istiyorum. Yüce Yaratıcımıza Emanet ol!
  Antalya İl Sağlık Müdürlüğünde Tekniker

  Yanıtla
 19. Hakan POLAT

  Öncelikle Zonguldak Karadeniz Ereğli taksici esnafı adına ve şahsım adına size geçmıs olsun dileklerimizi sunuyoruz. Yaradana kurban olayım sizi memleketin başından eksik etmesin. Bir an önce sizi meclis kürsüsünde görmek istiyoruz. Bu meclisinde bu ülkenin de siz olmadan hiçbir tadı tuzu yok! Bu arada 9 yıllık başbakanlığınızdan bu yana Zonguldak’a geldiniz. Fakat kdz Ereğliye hic gelmediniz. Sizi kdz ereğlide de görmek istiyoruz, inanın gelmeniz halk üzerinde büyük etki göstermiş olacaktır. Bizler taksici esnafı olarak yakıtların pahalılığından da çok mağdur durumdayız. Bizi de bu konuyuda unutmazsanız çok seviniriz. Sizi tüm taksıcı esnafı arkadaşlar olarak sevgi, saygı ve muhabbetle selemlıyoruz. Sizi çok sevdiğimiz kalbimizin sözüdür.

  Yanıtla
 20. Enver Öztokat

  Vatandaş olarak dileklerimizi iletiyorum. Şike yasası milletimizde, meclisimiz üzerinde güven depremi yaptığı kanaatindeyim. Kişi ve kişilere özel imajı var. Meclise gelen ve red edilen bir yasa üzerinden bir yıl geçmeden, tekrar meclise yasa tasarısı olarak gelmemektedir. Meclisten geçen yasa üzerinden bir yıl geçmeden tekrar düzeltilmesi için meclise geliyorsa ve şike tartışmaları varsa konu mahkemelikse siz aklı selim olarak ne düşünürsünüz. Milletimizde aptal değil sayın başbakanım saygılarımızla.

  Yanıtla
 21. Buket Özdinç

  Size sevgi, saygı ve hürmetlerimi sunarım. Bu yazdıklarımı okurmusunuz, okumazmısınız? Bilemiyorum, ama sizden yardım beklediğim için bunları yazıyorum. Ben 2 kız çocuğu annesi ve Allahın izni ile 3. bebeğe hamile olan bir anne adayıyım. Sizden isteğim eşim 1 yıl önce çalıştığı yerden ayrıldı. Borcumuz çoktu aldığı çıkış parası ile birazını ödedik. Bu arada İstanbul’da oturuyoduk. Memleketimiz olan Edirneye taşındık, eşim yeni taşındığımız yerde iş bulamadı kredi kartları hepsi kaldı. Ödeyemedik şuan evime haciz kağıtları gelmeye başladı. Bu yazdıklarım size ulaştığında belkide evime haciz gelmiş olacak bilemiyorum! Ama insşallah gelmeden o karda bana yardımcı olursunuz. Şuan avukatın bizden talep ettiği para 1300 TL eşimin aldığı 650 lira taksitlendirme yapacaklarmış. Geri kalanına ben sizden şunu istiyorum, eşimin adına çıkan haciz kararlarını durdursanız yavaş yavaşta olsa elimizden geldiğince ödiyeceğiz. Sizden sadece yardım bekliyorum, şu haciz kararlarımız kalksın ve eve haciz gelirse ne yaparız nasıl yaparız? Büyük kızım okula gidiyor piskolojisi iyice bozuldu eve hicra gelirse nasıl toparlarım onu? Ne olur bana yardım edin ne olursunuz.

  Yanıtla
 22. Sezai Çamurcu

  Hasan Can Karabalık isimli şahsın şuan idoda çalışmakta vede haddini aşmakta! Yolcunun birisi hastalansa personel içindeki yorumu Türkiye vatandaşı olamaz. Bana büyü yapmış olabilir, kendisi şahsen Müslüman birini çok sevdim önüme geçti ve aramızı bozdu üsküdar sultantepede oturuyor.

  Yanıtla
 23. Leyla AYDIN

  Ben Leyla AYDIN, öncelikle geçmiş olsun Yaradan sağlık şifa versin. Benki hemşerim olarak hep senden gurur duydum. Size daha önce ilettiğim gibi uzman memurla, normal memur yanyana aynı görevi yapmasına rağmen aramızdaki maaş farkı uçurum derece farklı! Hala dahi uzman olarak maaşlarına zam istemektedirler. Bizi düşünen hiç yokmu? Yıllarca emek verdik aile olduk, aradaki maaş farklarının düzeltilmesini özellikle rica ediyorum. Üsküdar Vergi Dairesi’nin kendi binası yeri olduğu halde aylık 35 milyara kirada. Başka bir binada üç yıla yakın kira ödüyoruz. Devletimize yazık değil mi? Bu kadar para ödenesiye kendi binamızı yeniden yapıp içene girebiliriz. Sanırım bunlardan sizin haberiniz yoktur. Özellikle başbakanıma iletilmesini saygılarımla arz ederim.

  Yanıtla
 24. Suat Güleroğlu

  Kendim fotoğrafcıyım vede helal yollardan geçimimi sağlamaya çalışan evde tek başına çalışan biriyim. 2 ve 4 yaşında 1 kız 1 de oğlum var. Annelerinin çocuklarıma bakmasını ve ahlaklı dürüst bir çocuk yetiştirmesi hususnda ve bu arada evde el işi yaparak bütçeye katkıda bulunmaya çalışan bir eşe sahibim çok şükür! Ama ne hikmetse herzaman ayağımızı uzatmadığımız yorgan kısa kalmaya devam ediyor. 6000 tl yi geçmeyecek şekilde etraftan aldığım borç parayla, bir kaç araç alıp sattım. Bunu ticari amaçlada yapmadım ama nitekim bunun adı islamdada olsa ticarettir. Hiçbir sosyal hakka sahip değilim vede herhangi bir yerde sigortam ödenmiyor. Geriye dönük bağkur borçlarımı ödemeye yol arayan biriyim. Günü birlik kazanan ve günü birlik kazandığımı aynı güne yetiremeyen biriyim. Bu gibi kötü işlere katılma eğlemimi sağolsun maliye tespit etmiş. Beni sorgulamak için vergi dairesine davet kağıdı bırakmışlar kapıma. Şimdi sorum şu Allah ticaret helal faiz ise haram demişken. Şimdilerde tefeciler kurumlaştı ve artık faiz serbest ticaret yasaklandı. Biz gibi insanlara sermayenin tekil ellerde dolanması canavarların insanların kanı üzerinden beslenmesi capitalizm vs.tüm bunlar suç değilde! Zaruri ticaretse eğer suç, bu ülkede suça teşvik ettiğiniz için en büyük suçlu sizsiniz.

  Yanıtla
 25. Aysel ÇAKIR

  Benim derdim benim esim akciğer kanseri, eşimin doktorları fazla yaşamayacağını söylediler. Eşim magulen emekli olması için 180 günü var ve gününü doldurmadı! Ama sürekli raporlu olması yüzünden pirimi ödenemiyor ve emekli olamıyor. Kendim askeri ücretle temizlik işinde çalışıyorum, evim kira ve çok zor durumdayım. Sizden tek ricam, başbakanım eşimi emekli yapabilir misiniz? Her yere gittim ve hep olumsuz oldu. Tek çarem sizsiniz başbakan yardımınızı benden esirgemeyin lütfen! Çok çaresizim
  elimden hiç birşeyde gelmiyor. Sıkıntım çok Cumurhurbaşkanıma da aynı mesajı yazdım ama cevap gelmedi! Sizlerden başkası bana yardım edemez, sesimi duyun artık! Sizden müjdeli haberinizi bekliyorum çok sıkıntıdayım. Allah devletimize zeval vermesin!

  Yanıtla
 26. Dilara Şahin

  Ünalan Mahallesindeki YILDIRIM BEYAZIT İLKÖĞRETİM OKULU yıkıldığı için ŞEYH ŞAMİL LİSESİNDE okuyorum ama müdür bey o okuldaki sıvaları balyoz ile kırdırıyor. Nerede ise okulun yarısı kırık ve bu işi biz sınıfta ders işlerken yapıyorlar. Bir çocuğun kafasına büyük bir parça taş düştü. Okulun tamamen yıkılmasını veya yapılmasını istiyorum. Çünkü daha fazla zarar gelmesini istemem. Ben 10 yaşındayım ama gereğinin yapılmasını arz ediyorum.

  Yanıtla
 27. Hatice Koçak

  Ben van depremzedelerden Hatice Koçak, kendi imkanlarımdan nüfus kayıt örneğiyle ikametgah belgesiyle ve çocuklarımla birlikte depremden dolayı Eskişehir iline göç etmiş bulunmaktayım. İki öğrenci çocuğum var! Kocam mevsimlik işçi olarak emekli, buradaki yetkililer sosyal güvencemiz olduğu için size yardım yapamıyoruz diyorlar. Biz mağduruz yardım emirlerinizi saygılarımla arzularım.

  Yanıtla
 28. Hakan Karaaslan

  36 yaşındayım özel sektörde çalışmaktayım. 3 çocuk babasıyım, eşim vitiligo hastasıdır. Mardin’de puva tedavisi yok, yani Diyarbakır’da var haftanın 3 günü gidilmesi lazım. Hem maddi olarak karşılayamam, birde Mardinden Diyarbakıra gidince çocuklarım perişan olacak. Eşimin piskolojisi çok bozuldu ve bu cihazın Mardine gelmesini sizden önemle istiyorum. Önce yaradana sığınıyorum, sonrada sizlere.

  Yanıtla
 29. Durmuş Selim YALÇINER

  Sağlığınıza duacıyım siz bu ülkenin kurtarıcısı oldunuz, size milyonlar dua ediyor ve sonuna kadar arkanızdayız. Başbakanım yaptığınız hizmetleri çalışmalarınızı halk takip ediyor ve bu çalışmanızdan dolayı çok mutluyuz. Artık başımız dik bir şekilde biz Türküz diyebiliyoruz. Ülkemize itibar kazandırdınız için sizin hayranınızım ve hedefim sizin gibi bir lider olmak. 22 yaşındayım ve işsizim ama başkaları gibi işsiz olup sizi eleştirmiyorum. Bütün güçlü ülkelerde bile işsizler olabiliyor ve o yüzdende bu işsizlik yüzünden sizi eleştirenleri anlayamıyorum. Ben Karaman Gençlik kollarının bir üyesi olarak hedefim siyaset yapmaktır. Bana yardımcı olursanız bazı konularda çok sevinirim. Bende siyasete girmek ve ülkeme hizmet etmek istiyorum, en büyük hayalim budur. Bizim sizden başka kimsemizin olmadığı ap açık ortada!

  Yanıtla
 30. Sultan KARALI

  Ben Sultan Karalı, Kafkas Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü 1.ci sınıf öğrencisiyim. Bugün açıklanmış olan burs sonucumun tekraradan incelenmesini istiyorum. Ailemin maddi durumu yetersiz olup bana hiçbir şekilde destek olamıyorlar. Evimiz kira ve asgari ücret maaşla geçiniyoruz. Öğrenim kredisi çıktı ben onuda alamayacağım, çok zor durumdayım desteğinize çok ihtiyacım var! Sizin bu konuyu dikkate alacağınızı ve bana yardım edeceğinizi düşünerek size sığınıyorum…

  Yanıtla
 31. Akide Batmaz

  Sizleri çok seviyoruz sürekli yakından takip ederiz. Ben ak parti üyesiyim zaten durumumuz kötü! Ben 2 çocuğumla yalnız yaşıyorum ve dulumm ev yapıyoruz. Ama yardımcı olan kimse yok. Çocuklarımla evsiz yaşıyoruz ve şuan abimlerle yaşıyorum. Bir kat yapacağız, ne olur yardımcı olurmusunuz? Çok madur durumdayız ev yapmak için yardımınıza ihtiyacımızın olduğunu söylüyorum. Ulaşın banaa sizi bekleyeceğim bizlerin senden isteği elimizi tutmanızdır. Dulum durumum da kötüyse halimi anlamanızı ümit ediyorum.

  Yanıtla
 32. Fatma

  Size daha önce çok meil attım ve mektup gönderdim. Fakat hiç birine cevap gelmedi. Benim iki tane çocuğum var. Allah kısmet ederse 3.de yolda benim eşim uzman çavuş tain nedeniyle Hakkari dağlıcaya gitti. Oraya aile gitmediği için bizi götüremedi. Biz 4 yıl boyunca ayrı kalacağız, benim sizden istediğim bizlere yardım etmeniz. Uzman çavuşlarında böyle yerlerin subay ve astsubaylar gibi 4yıl yerine 2 yıla inmesini istiyoruz. Bu herkes için daha iyi olacaktır. Ne olur yardımlarınızı bekliyoruz. Biz 4yıl boyunca kimlerin yanına sığınacağız?

  Yanıtla
 33. Ramazan İrtak

  Cenabi Allah sizleri başımızda eksik etmesin. Sizin namınız ve önünüz bize yeter. Tüm dünya önünüzde diz çöküyor. Ama Türkiyede bazı körler bunu görmüyor. Keşke herkes bu ülkeye sizin kadar bir şeyler yapabilseydi de şuan durum daha değişik olurdu. Allahtan dilerim size uzun ömür vesin, başımızda hiç eksik etmesin. Sizinle gurur duyuyorum.

  Yanıtla
 34. Şemse Alkan

  Şanlıuraf Hilvan ilçesinde oturuyorum 1980 doğumluyum, iki çocuk annesiyim, çok zor durumdayım. Benim sizlere ikinci mesaj atmamdır. Eşim asvenlik şubesinde güvenlik görevlisi, aldığı maaş 800 TL’dir. Ev kirası 350 tl, kredi kart borçları aylık 350 tl, toplam borcum 2000 TL diyebilirim. Benim eşimde geçimsel sıkıntıdan böbreğini satışa çıkarmış. Sizde bir babasınız söylediklerimi önemle kaileye almanız ricamdır.

  Yanıtla
 35. Fadimenur Güdüloğlu

  Mehmet Akif ERSOY’un öldüğü evin şu anda bar olmasından hiç memnun değilim! Oranın müze haline gelmesini isterim. Sonuçta değer görülecek insanların başında gelmektedir. Böyle saçmalığın önüne siz geçmezseniz biz halk olarak ne yapalım?

  Yanıtla
 36. Ayşe Koçyiğit

  Ben Afyonkarahisar Bolvadin’de oturan bayanım.Benim sıkıntılarım kardeşlerim için 2 tane kardeşim cezaevinde 1 tanesi Afyon E tipi kapalı cezaevinde ve25 yıl cezaya mahkum oldu. Arkadaş kurbanı oldu. 1 tanesi ise Bolvadin kapalı cezaevinde 3 yıl ceza aldı. Kardeşimin biri ise evli 2 çocuğu var! İşi yok, ev kira ve Babam ise 3 ay önce intihar etti. Annemin ise bakmaya gelir kaynağı yok. Çok zor durumdayız. Bize yardım ederseniz çok memnun olurum.

  Yanıtla
 37. Hatice Vicdan

  Esselam, Devletim daim ve kaim olsun başka ihsan istemiyorum. Saygılarla hürmetler sunumunu gerçekleştirerek bu sayfadan ayrılıyorum.

  Yanıtla
 38. Rukiye Şahin

  Ön lisans muhasebe mezunuyum, 80 aldım fakat atanamıyorum. Bunun sebebi mezunun çok olmasından kaynaklanıyor. Sorum şu: Atama yok, ama mezun çok niye? İkinci sorum emeklilik yaşı 65 bu insandan ne verim bekliyoruz. Emeklilik yaşı 55 olsada bizede birazcık erken atama şansı olmaz mı? Bu soruyu sizden çok maliye bakanımıza soruyorum.

  Yanıtla
 39. Bediya Boztepe

  Duy sesimi artık, ben 5 çocuk annesi kendi halinde yaşayan biriyim. Kızın birinin iftirasından dolayı oğlum 1 aydır hapiste ve suçlumu? Değil! Suçluysa çeksin cezasını her zaman haksızlığa katlanamam bu oğlumda olsa ama oğlumun her türlü DNA varım demesinden dolayı haksızlığa uğradığını düşünüyorum. Şahitsiz, tahlilsiz, delilsiz bir kızın lafı ile içeri girdi. Biz yok halimizde okullarına anca yetişerken, şimdi birde avukat parası o şu bu parası bu yükün altından kalkamıyorum. Sizin herzaman adaletli olduğunuzu biliyorum ve sonuna kadarda sizi savunuyorum. Bu derdimede bi çağre bulacağınızı düşünerek bu mesajı kızıma yazdırdım. Neden her zaman kızların lafı ile okul çağdındaki çocuklar içerde çaresizlikten kafayı bozuyorlar? Önce Allahtan sonra da sizden yardım bekliyorum. Ben Kayseri’den T.C.

  Yanıtla
 40. Sedat Öztürk

  ALLAHIN selamı üzerinize olsun. Bizler yeraltı kömür ocağında çalışan işçiler, ne zaman ay sonunu getirebileceğiz diye düşünüyorum. Sizden yeraltı çalışanların eline ne kadar maaş geçtiğini öğrenmenizi istiyorum. Yanlış anlamayın, bu bir isyan şekli değildir. Bir yakarışdır. Birde özellikle santralin dibinde oturupta oranın zehirli havasını solurken neden en pahalı elektrik parasını biz ödüyoruz. Su paralarına artı 11 tl daha zam geldi. Nedenler çok ama ağzını açan hiç yok! Tıpkı üstat Necip Fazıl gibi. Altı ayda bir bize gelen 45 tl lik zamla ödeyeceğiz bütün bunları! Lütfen yeraltında çalışanlara sahip çıkın MANİSA SOMA.

  Yanıtla
 41. Mustafa KOCABEY

  Kütahya/ Tavşanlı Elmalı köyünün şu anda şebeke suyu dindiği için evlerde sular akmıyor. İçme suları kovalarla kuyu suyundan taşınmaktadır. Bu suyunda köyün ganalizasyonu olmadığı için ne derece sağlıklı bilinmez. İkinci bir konuda domaniç aksu köyünden başlayan (15 km) asfalt fındıcak köyünden ileri geçmemiştir. Yaklaşık 5 km daha uzatılsa elmalı, gökçeyurt, arifler köyleride çamurdan kurtulacak. Acilen ilgilerinizi ve yardımlarınızı rica ediyoruz.

  Yanıtla
 42. Ahmet Gezer

  Tüm engelliler adına sesleniyorum, bizim sesimizi duyurmanızı arz ederim. Biz sizin vermiş olduğunuz başbakanlık kartını aldım ve hakkım olan GS maçına gittim. İçeri alınmadım ve tüm özürlüler mağdur kaldık. Herkez adına seslenmekteyim, 1 gün önce bilet alacakmışız ve sonra maça girebilecekmişiz. Gittiğimizde haberimiz oluyor ve engelli olarak birde geri dönüyoruz. Ben Kaynarcada oturuyorum, oradan 1 gün önce maça gidilecekmiş, bileti alacak ve sonra seyretme hakkına sahip olacakmışım. Ben zaten özürlüyüm yaşanan bu engelleme olayını tüm özürlüler adına kaldırmanızı arz ederim. Bana değer verip dönmenizi arz ediyorum. Herkezin hakkına gücü olanlar sahip çıksın, bizde ayakta durabilelim.

  Yanıtla
 43. Hülya İşseven

  Benim eşim asker dağıtım izninden sonra 8 günlük geçikmeden dolayı izin tecavüzü suçundan 3 ay hapis cezası aldı. Kendisi gönüllü teslim oldu. Bazı sorunlardan dolayı gecikme yaşandı. Sorunları ispat edemediğimizden elimizden hiç bir şey gelmedi. Adalet bunun neresinde? Ailece oylarımızı size verdik, karşılığı bumu? Şuan Adana/Yüreğir 6. Tugay 1. Sınıf Cezaevinde yatıyor. Askerlerimize böylemi sahip çıkılıyor? 8 gün için 3 ay ceza adilmi? Size sesleniyorum Tayip bey yardımınızdan mahrum etmeyin kendinizi.

  Yanıtla
 44. Hasan AKIN

  TR’de sevilen bir lider olarak insanlar size oy veriyor. Fakat çıkması gereken yasaları çıkarmıyorsunuz! Mesela 1999 yılı öncesi sigorta girişi olan insanların emeklilik hakları yok edildi. Yasa kalktı, neden bizlere zulüm ediyorsunuz. Kakkımızı vermiyor sunuz, ama iki yılı dolan millet vekili hemen emekli olabiliyor. Onlar insanda bizler değil miyiz? Normalde oyları hep bizim gibi emekliliği bekleyen yada emekli olmuş kesimden alıyorsunuz. Lütfen aldığınız oyun hakkını verin, ben işimden ayrılmış bir kişi olarak size sesleniyorum. İnşaallah bizleri duyarsınız gereken nezaketi gösterirsiniz.

  Yanıtla
 45. Mahmut Çelikel

  Konya/Kadınhanın Kolukısa kasabasında oturmakdayım. Bizim kasaba olarak 300 adet yeraltı kuyularımız var! Rabbim zarar ziyan vermesin. Konya Milletvekili İlhan beylede konuştum bu konuyu, köylünün ağaç sevgisi çok az, kuyu başlarına en az elli ağaç ekmedikten sonra elektirik enerjisini vermeyin lütfen! Bu yıl saman makinası aldım tarla tarla sıcağın altında kaldım. Bir tane ağacın değerini orada anladım. Şimdi sizden ağaçlara önem veren toplum istiyorum. AK partiye üyeyim AKP partisi için canımı veririm. Bu partide torpil yok diye! Ama devlet hiybe tarım aletlerinde mecliste tanıdığı olan vatandaşa şıklık gösteriyor. Bunların önüne geçmelisiniz.

  Yanıtla
 46. Vehip KAYA

  Sizlere sevgi, saygı ve hürmetler sunarım Can Ercişte oturuyorum. Denim kardeşim Diyarbakır Dicle üniversitesinde okuyor. Başbakanlık kredi yutlar kurumuna burs için başvurmuştuk burs’un çıkmamasının sebebi yaz tatilinde kardeşim okumak için amelelik yapıp o esnada 2 ay SGK’lı çalışmış bulunduğundan dolayıdır. Kardeşime burs verilmemiştir. sayın Başmakanım bilginize, 9 kardeşiz 1 kardeşim asker 2 yüksel okul 2 tanede lise okuyan kardeşim var! Kardeşlerime bakmakta çok zorlanıyorum. Ailemin hiç bi yan geliri yok gerekenlerin yapılmasını isterim.

  Yanıtla
 47. Feridun Yılmaz

  Başkan demek isterdim ama artık içimden gelmiyor! Biz size Türkiye’de bazı şeyleri düzeltin diye oy verdik. Kalkında şikecileri bir saatte vekillere kıyak geçin diye değil. Merak etmeyin o sandık yine gelecek biz o zaman hesabı sizlere ve şikecilere soracağız.

  Yanıtla
 48. Hülya Avcı

  Urfa ilinin Bozova ilçesindenim. Şimdi Elazığ’da üniversite 1. sınıf fen bilgisi öğretmenliği okuyorum. Size sonsuz teşekkürlerimi sunmak isterim, çünkü sizi çok seviyorum. Yaradanımız sizden razı olur inş. Sizi başımızdan eksik etmesin dualarımız bundan yanadır. Çünkü bu milletin size ihtiyacı var! Tek isteğim şudur, sizden imzalı resminizi istemekteyim.

  Yanıtla
 49. Hilal TACAR

  Hatay İskenderun ilçesinden size mesajımı yazmaktayım. Öncellikle ilkokul mezunları vatandaşları hiç değer verilmiyor. Bir işe gireceğimiz zaman ne mezunusunuz? Soruluyor, ilk okul cevabını alınca bizi hemencik lazım değil veya dışlıyorlar. Eğer zamanında okumadıysak imkanlar el vermeyince okumadık suçmu işledik? Bu ilk okul terk mezunlarına bir çözüm, bi çare bulmanızı temenni etmekteyim. Önerim ilkokul mezunlarına branjına göre sınava tabi tutup kamuya yerleştirirseniz çok güzel olur. Çünkü nice ilkokuldan mecburen terk mezunları var ki, Üniversite mezunlarına bile taş çıkarıcak cinsten insanlarımız var! Özel şirkete giriyorsunuz sana veriyo asgari ücret ve seni fazla çalıştırıyor. Normal saatimiz sekiz saat, biz on veya onbir saat çalışıyoruz. Adaletin hangi kurallarına sığar? Bu asgari ücretle ne yapılır? Bu duruma kendinizi koyun, ev kirası mı versin, mutfak masrafımı versin, elektirik parasımı versin, giyiminemi baksın, cocuğunamı baksın yada suyamı versin? Bizim oylarımızla seçilen millet vekilleri alıyor 9 veya 10 milyar maaş hala yetmiyor diyo! Gel gelelim bizim asgari ücret alan kişiler ne yapsın? Hırsızlık mı yapsın, suçmu işlesin? O da gelmez elimizden, lütfen bu maaşlarımıza bir düzenleme gelsin en azından 1.500 lira olsun.

  Yanıtla
 50. Hacı Mehmet Yalçın

  Bu ülkede çalışmak için size oy vemek yetmiyor, asgari ücretli bir işe girmek için bile vekilin araması veya onayı gerekiyor. Yada il başkanını yakından tanımak, ben Tokatlıyım kısacası torpil diyolar. Bunun adına onların onay vermediği biri çalışamaz, neden vatandaşlarınızı sınıflara ayırıyolar? İsterseniz sordurun artık çarem kalmadı sizi üzmek istemezdim ama maalesef ayrım yapılıyor. Başkanım işletme fak mezunuyum, köylüyüm hani köylü milletin efendisi idi oy zamanı gene gelecek unutmayın!

  Yanıtla
 51. Muharrem

  Herkesin bir derdi var! Ama benimkı daha önemli, çünkü benimki bütün Trabzon Araklının derdi! Bir mağdur olaraktan çok canımız yanıyor. Lütfen araştırın üstüne düşün yalvarırım. Belediye, polis, araklı AK parti teşkilatı inanın bu konuda hiç bişey yaptıkları yok! Bu işimi lütfen çözdürün.

  Yanıtla
 52. Merve Ülkü Erdem

  Öncelikle yeni yılınzı kutlarım. Gaziantep’in Nizip ilçesinde yaşıyorum. Babam asgari ücretle çalışıyor ve biz dört kardeşiz dördümüzde okula gidiyoruz evimiz kira çok sıkıntı çekiyoruz. Ben lise son öğrencisiyim ve babam beni dershaneye gönderemiyecek galiba. Sizden istediğim sadece dershane paramı karşılamanız. Tek isteğimdir, Üniversiteyi kazanıp ailemin yüzünü kara çıkarmamak onlara hayırlı bir evlat olmak. Herkes bir şey çıkmaz dedi ama ben kimseyi dinlemeyip mesaj atmaya karar verdim. Bana yardım etmeye karar verirseniz ulaşıma geçin.

  Yanıtla
 53. Feyza ÇOLAK

  Nice yıllara diyor ve ülkemin ve başkanım sizin 2012 yılını kutlarım. Şimdi sadete gelelim, ben ve ailem Mehmet Akif Ersoy değerlerini hatırlamamız için Sultanbeyli İstanbul’a müze açılışını istiyoruz. Hani gereğinin düşünülerek yapılmasını arz etmekteyim.

  Yanıtla
 54. Muhammet İsmail Tok

  Pendik Kaynarca ilçesinde oturuyorum. Adım yukarda belirtmiş olduğum gibidir. Çamçeşme ilköğretim okulunda 5L sınıfına gidiyorum. Ailece sizi çok seviyoruz. Bizim maddi gelirimiz çok iyi değil. Babamın aldığı maaş kira, elektirik, su, doğalgaz ödüyor. Hemde iki çocuk okutuyor. Birde ablamın servis parası var. Ablamda liseye gidiyor. Bizim bilgisayarımız yok. Sizden bir bilgisayar istiyorum. Beni dikkate alırsanız sevinirim. Birde kaldırılmasını istediğim diziler vardır bunlar, 1. Fatmagül’ün suçune? 2. Muhteşem yüz yıl 3. Adını feriha koydum. Sizi seviyorum.

  Yanıtla
 55. Nevzat Salgar

  Karstan bir şehit yakınıyım, sınırda ölen 35 köylüyle alaklı sıkıntımızı dile getirmek istedik. Belki okumayacaksınız, ama bizleride dile getirecek kadar üzüntü içerisinde bıraktığınızı bilin istedim. Bir başbakan olarak onların yeri geldiğinde birer pkklı, birer yatakçı, birer destekçi ve her biri onların silahlarını yeri geldiğinde katırlarıyla sınırdan sokan birer cani olduklarını bizden daha iyi bilirsiniz. Bunu bile bile onlara bu kadar masum gibi yaklaşıp tazminat özür gibi girişimlerde bulunursanız önce şehitlerimiz, sonrada biz yakınları hakkımızı helal etmiyoruz.

  Yanıtla
 56. Ahmet Canbaloğu

  Ben ve benim gibi düşünen insanlar ismindende anlaşılacağı üzere adalet ve kalkınma partisine oy verdik. Fakat görüyoruz ki yapılan uygulamalar sonucunda hiçte partinin adına yakışmayan durumlar ortaya çıkmaktadır. Uludere’de yaşanan bu olaylarda bu ölen kişilerin PKK’nın cirit attığı yerlerde ne işleri var? Kaçakçılık yapmaları müdahale edilmemesini mi gerektirirdi? Sayın başbakanımızın kamuoyuna hitaben ”Bu ölen kişilerin orada ne işleri vardı?” diyerek TSK’yı desteklemesini beklerdik. Ama görünen o ki hiçte durum öyle olmadı. Ben kiliste sınıra yakın yerde oturmaktayım. Gecenin geç saatlerinde mayınlı bölgeye gittğim taktirde askerin bana müdahale etmesi ve beni vurmasına tepki gösterebilme şansım olablir mi? Bu nedenle uluderedeki ölen o 35 kişinin orada acaba ne işleri vardı? Kaçakçıda olsa orada bulunmaları yasal mıdır? Kaldı ki, ben onların kaçakçı olduklarına da inanmıyorum. Yani onların kaçakcı da olsalar TSK hemen müdahale etmemesi mi gerekirdi? Benim askerim, polisim, hamile kadınlar, yaşlı genç demeden ve anne karnındaki bebekler bile hunkarca öldürülürken ses çıkarmayanlar bakıyorum ki şimdi bu 35 kişinin öldürülmesine görülmedik bir şekilde tepki gösteriyorlar. Birde ben şundan bahsetmek istiyorum, Avrupa Birliğine girmek için ölüm cezası kaldırıldı. Acaba bizi Avrupa Birliğine alacaklar mı? Genç kızı paramparça doğruyup parça parça çöp konteynırına atan, küçücük çocuklara bayram şekeri verip kandırarak tecavüz edip acımasız bir şekilde öldürerek toprağa gömen insanların yaşama hakkı olablir mi? Hangi adaletten bahsediyorsunuz siz? Bu nedenle söylediklerimin aynısını düşünen bir çok insanlar tekrar idam cezasının gelmesini istiyoruz. Bu otuz bir kişinin katili Abdullah Öcalan’da bir an önce idam sehpasında görmek istiyoruz. Abdullah Öcalan bu şekilde ceza evinde taltif göreceğini bilseydi inanıyorum ki daha önceden kendisi gelir teslim olurdu. ABD’de bile ölüm cezası varken acaba biz Amerika’dan daha ileri bir seviyede miyiz ki ölüm cezası kaldırıldı? Üstelik ben ve ailem 1972 yılından beri şuan AKP’li olup daha önceki MİLLİ SELAMET, REFAH PARTİSİ ve FAZİLET PARTİSİNE gönül vermiş birisiyim. Ama hükümetin şu anki SURİYE ve İRAN politikasına katılmıyorum. Çünkü; bize bizden başka dost yoktur. Surye bizim komşumuz, İran komşumuz olup ”NÜKLEER SİLAH” bahanesiyle İsrail’in gölgesinde hareket eden ülkelerin ekmeğine yağ sürmeyelim. Biz 1974 yılında Kıbrıs’a barış harekatı yaptığımızda ABD Türkiye ye Silah ambargosu uygulamıştı. Lütfen bunları unutmayalım. FRANSA, DANİMARKA, İNGİLTERE ve diğer batılı ülkelerin bize hangi gözle baktıkları meydanda iken biz AVRUPA BİRLİĞİ’ne girmek için kapıdan kovuluyoruz ve bacadan girmeye çalışıyoruz. Bunu da anlamakta güçlük çekyoruz. Başkada sözüm yoktur, sadece soruların cevapları düşünülerek konuşulsun.

  Yanıtla
 57. Hasip Kaya

  Şanlı Urfa ilçesi Ceylanpınar’dan selamımı sunarım. Urfa’nın merkezde özel sağlık meslek lisesi var, 4 yıl boyunca 20 milyar istiyorlar. Ancak ben 10 çocuklu bir ailenin 7. çocuğuyum maddi imkansızlıktan dolayı gidemiyorum. Ailem kirada oturuyor ve özürlü bir çocuğa sahipler, kendilerine bakmaya gücü yetmez iken beni nasıl özel liseye göndersinler. Hemşireliği okumayı çok istiyorum, en büyük hayalim budur. Siz demiyor musunuz, her çocuk okusun sonuna kadar destekçiyiz diye!

  Yanıtla
 58. Abdurrahman Kocabıyık

  Balıkesir, Burhaniye de yaşayan ticaretle uğraşan bir vatandaşım. Yeni anayasa ile alakalı nereye görüş belirtebilirim diye araştırmama rağmen bir siteye rast gelemedim. Size buradan yazmaya karar verdim. Bu satırların sizin tarafınızdan okunmadığını sanıyorum ama sizin değer verdiğiniz şahısların okuduğunu ve bu konuda size bilgi verdiğini umuyorum. Tüm vatandaşların bankalardan şikayetçi olduğunu her konuda bilinçli vatandaşta olsanız, bir kere onlara ihtiyaç duyduğunuzda daima nalıncı keseri gibi hep kendilerine yontarak vatandaşı sömürdüklerini belirtmek istiyorum. Faizler konusunda, hesap işletim ücreti adı altında sizden aldıkları ücretler konusunda, kart aidatı konusunda, hesap özeti ve defter yazdırmadan aldıkları cretler konusunda tüm vatandaşların bir derdi mutlaka çıkıyor. BDDK’nın bu konularda vatandaştan yana olan hiç bir tavrıda olmuyor. Yasadaki kanunlarımız bu konularda vatandaşı hiç desteklemiyor çünküsüne gelecek olursak.

  Döviz ile alınan kredilerdede mağduruz hep! Döviz kurlarındaki artışlarda bankanın tahsil edeceği bir oran belirtilmeli vatandaştan banka tahsilat yaparken en azından şöyle ki, mesela alınan kredi ödemesi, dövizin o günkü tl ye tekabülü 1.000 tl olsun. Kredi 48 aylık alındıysa ve 15′inci aydan itibaren de dövizlerdeki artış oranı çok miktarlara ulaşıp ödeme tl cinsinden 2 ye katlanmış derecelere gelmişsse vatandaş burada çok zarar ettiği gibi ödeyemez (borç müeccel) halede düşüyor. Halbuki kanunda deseki, banka dövizle verdiği kıredi de, ödemeler döviz artışından dolayı tl bazında ödenen miktarın %25′ini geçemez. Bankanın kaybı zaten yok! Ama vatandaşı korumuş oluruz. TL bazından az önce örnek verdiğim rakam artsa artsa en fazla 1.250 olarak kalır. Tüm vatandaş kime sorarsanız sorun bu şekilde bir oluşumu kabul eder hemde seve seve! Bir kur artışından dolayı 1.000 tl’nizin 2000 tl olduğunu düşünün. Vatandaşın ne kadar zorlanacağını ve aldığı parayı ihtiyaç için almışken artık ihtiyacı kat kat ödemek için hayatla nasıl cebelleşeceğini umarım tahmin edebilirsiniz. Sonrada batık kredilerden bahsedip duruyoruz, hal böyle olunca. Vatandaşı bu konularda ödemelerden korumak için yasada kanun çıkarılmasını öneriyorum. Bu konuda da çalışmalar yapılmasını sizi hep o makamda görmek isteyen biri olarak hasseten talep ve rica ediyorum.

  Yanıtla
 59. Orhan Demir

  Öncelikle yeni yılınzı kutlarım. Bingöl/Solhan ilçesinde yaşıyorum. Babam 15 yıl geçici köy koruculuğu yaptı. Yaş dolayısıyla 4 yıl önce koruculuktan çıkartılıp, ayda 300 tl maaşa bağladılar. Bu parayla 7 kişiye bakıyor. Ben üniversite öğrencisiyim, Babamın aldığı o 300 tl başbakanlık bursumun kesilmesine neden oldu. Şunu öğrenmek istiyorum “Neden Mağdur Ediliyoruz” söyler misiniz? Ve babam yeşilkartlı, sigortalı bile değil. Babam operasyonlara çıkınca haftalarca gelmiyordu. Çektiği o sıkıntıların karşılığını alamadığı yetmiyormuş gibi biz yani çocukları bile devletin imkanlarından yaralanamıyoruz. Bundan üzücü bir şey var mıdır? Bir bakar mısınız bu adamın neyi var? Hiç bir şeyi, Evet hiç bir şeyi yok! Ama benim bursumu bile baban maaşlı deyip kestiler. Na maaş ama demi koskoca 300 TL, millet vekilleri zamla boğuşurken biz böyle zulüm çekiyoruz. Yazmış olduklarımın okunmayacağını bile bile size sesimi duyurmaya çalışıyorum.

  Yanıtla
 60. Abdulkadir Çarçur

  Gaziantep E tipi ceza evinde yatmakta olan 1937 doğumlu babamız Ökkaş Çarçur 10 yıl önce işlediği bir suçtan dolayı 02.01.2012 tarihinde tutuklanmıştır. Babamız %80 görme özürlü ve bakıma muhtaçtır. Kendini işini dahi göremeyen bir insandır. Bu kişinin son günlerinde ailesiyle birlikte olmasını istiyoruz.

  Yanıtla
 61. Zeynep Çankaya

  Nişanlım şuan Tekirdağ Merkezde askerliğini yapıyor ve çarşı izni yok! Bir kişinin cezasını herkez çekmek zorundamı? Kaç aydır giremiyoruz internetten görüşeceğiz diye ümit ederken olan şeye bakın. Tabi sizler için önemli değil! Herkesin kendi canı kendi kanı ama bir yere kadar bu sabır! Bu devlet bu adalet niye başımızda ya hadi nerde adaletimiz nerde devletimiz? Askerlik düşecek dediniz düşmedi, benim nişanlım 2 yıllık üni. bitirdi. Diğer askerler gibi aynı muameleyi aynı tavırları görüyor. Okusun herkes diyorsunuz hani okumanın bize yararı nedir? Sesimizi duyun askerlerin geceli, gündüzlü uyumadığını düşünün.

  Yanıtla
 62. Faruk Timur

  Ellerinizden öperim. Size 3 mektup gönderdik cevabını alamadık. 9 nüfusa bakıyorum. 4 çocuğum normal okullarda okuyorlar. Kız kardeşim gündüz timur Adana Ceyhanda ünüversitede okuyor. Bunlara bakamıyorum. Okuldan almayı düşünüyorum. İşim yok, sizden ricam ünüversitede okuyan kız kardeşime burs parası çıkaramnızı istiyoruz. Burs parası olmasa okutamam. Bunun için lütfen yardımsal tavırla yaklaşmanız ricadır. Okulunu terk etmesini istemiyoruz. Bunun için yüce devletimizden yardım istiyoruz. Rahatsızlık verdiysek affola.

  Yanıtla
 63. Bahar Şeker

  Ölen şehit ailelerine ne kadar yardımda bulunuyorsunuzda ölen pkk ailelerine tazminat ödüyorsunuz? Neyin tazminatı, bu öldürdükleri askerler içinmi para veriyorsunuz? O geberen pkklı ailelere verilen paralar bizlerin vatandaşların cebinden çıkıyor. Eğer öyle bir düşünce içinde iseniz verdiğiniz o paralar o insanlara insan bile demeye dilim varmıyor, haram zıkkım olsun.

  Yanıtla
 64. Gökhan Akkoç

  AK partinin gurur verici insanı nasılsınız? Ben minübüsçüyüm Osmaniye Adana bahçe çalışıyom. Bizim bir arabaya inan mazot alamıyoruz, mazot çok pahalı. İnanın yiyecek ekmeğe muhtaç olduk. Hergün mazota zam geliyor, bunun birazını düşürsek olmaz mı? Arabanın taksitlerini yatıramıyoruz. Arabamıza haciz geldi, başkanım ellerini öpüyoruz. Hayırlı geceler.

  Yanıtla
 65. Ömer Faruk GÜNDOĞDU

  Ben sizi çok seviyorum herzaman haberlerde izliyorum. Bazı toplantılara annem gidiyor, bakanlarımızı da görüyorom. Sizden önemli bir ricam var. Çünkü sigara içmeyin diyorsunuz amasatılmasını da yasaklamanızı istiyorum. Ben 8 yaşındayım, babam teyzelerimin 2 si ve dayım 2 eniştem de dahil çok içiyorlar. Ben astım alerji tedavisi oluyorum, ama onlar beni hiç dinlemiyorlar. Hem beni hemde kendilerini zehirliyorlar. Günden güne ölüme gidiyorlar, ben onların ve insanların ölmesini istemiyorum. Bende büyüyünce sizin gibi olmak istiyorum.

  Yanıtla
 66. Gülcihan CANBABA

  Ben Erzincan ilinin Üzümlü ilçesinde oturuyorum. Üzümlü Kız Teknik ve Meslek Lisesinde okuyorum 3. sınıftayım. Bölümüm; çocuk eğitimi ve gelişimi. Ben memleketim dışında başka bir şehre gitmek istemiyorum. Ancak Erzincanda benim bölümümün 2 yıllığı var. Sizden isteğim ERZİNCAN ÜNİVERSİTESİNDEKİ BÖLÜMÜMÜN 4 YILLIK OLMASI. Bu konuya el atarsanız çok sevinirim.GEREĞİNİN YAPILMASINI ARZ EDERİM.

  Yanıtla
 67. Nazlı Can

  Aziz yıldırım camiasını önemsediğiniz kadar lütfen diğer mahkumları da önemseyin. Onları hayattan koparmayın, bir an önce bizleride sevdiğimize kavuşturun çocukları babaları yaşarken babasız büyütmeyin. Affı çıkarın ki yüzümüz gülsün, zaten pişman olanlar bir daha suç işlemezler. Ama onlarada daha çok ekmek kapısı açın dışlandıkları zaman çaresizlik insanı kötüye sürükler. Çıkan mahkumlara daha çok eğitim verilsin cehalette insanı çaresizliğe sürükler.

  Yanıtla
 68. Çağatay Turan

  Iğdırlı bir şehit çocuğuyum ve size bı sorum olacak! Gene aylarda şehit aileleri ile ilgili ikinci iş hakkında açıklama yaptınız. Acaba çalısmalarınız ne durum ne zaman bir sonuç alabiliriz? Bu açıklamanız bizi çok onure etmişdir. Başbakanım inşallah olumlu sonuçlar bekliyoruz sizden! Mailime de cevp alabilirsem mutlu olurum.

  Yanıtla
 69. Adem Can

  Polislere zam sözünüz vardı ama halen bekliyoruz. Biz polisler çalışma saatlerimiz zor ama çogu memura göre şartlar göz önünde tutulursa daha az alıyoruz. Bunun için bi çalışmanız olursa ALLAH dileklerini yerinde getirsin deriz.

  Yanıtla
 70. Leyla Tuncer

  S.Y.D.V aldığım yardımlar kesilmiştir. Eşimin adına tarlalar var. Ama tarlaları kurudu, eşimin işi ve maaşı yoktur. Gereğinin yapılması mutlu eder bizleri. Kaymakamlıktan hiçbir sonuç alamadık. Mardin Midyat Sarıkaya köyü bölgesindeyiz.

  Yanıtla
 71. Murat İrdem

  İlimiz Hakkari Merkez yeni mahallede ikamet etmekteyim. Evli üç çocok sahibiyim işsizim ilmizde iş olanakları sınırlı olması ve yaz sezonumuzun geç başlayıp erken bitmesi iş konusunda bizleri daha çok mağdur etmektedir. Bu nedenle işsiz olduğumdan aileme bakamadığım gibi çoçuklarımın okul giderlerinide karşılamamaktayım. Tarafıma bir iş temin edilmesi yada acilen yardımlarınızın yapılması konusunda gayret göstermenizi dilerim. Gereğinin yapılmasında büyük rol oynayacağınızı bildiğinizden yazıyorum.

  Yanıtla
 72. Mehmet Ünlü

  İnsanlık adına şikayetim olacak googlede hayvanlar bölümünde videolar var! Çok çirkin ve ayıp videolar ve yazılar var! Çoçuklarımızı hayvansal bölümünden performans ödevi yaptıramıyoruz. Bunun siz tarafından değerlendirmenizi diliyoruz. Sizi ailecik sevenlerdeniz. Kuşadasından sevgilerimizi sunuyoruz Allah yardımcınız olsun.

  Yanıtla
 73. Zeynep Erdurak

  Umarım msj elinize ulaşır, en yakın zamandada cvp verirsiniz sizden cvp gelene kadar yazmayı düşünüyorum. Ben yeni evliyim eşimin ROMATOİD ARTRİT (EKLEM İLTİHAPI) rahatsızlığı var. Geçici bir rahatsızlık değil, ama eşim çalışmak zorunda parmaklarının ucuna basarak çalışıyor depoda onu o halde görmekten çok üzülüyorum. Üzülmiyeyim diye bana belli etmemeye çalışıyor ama ağrıları çok tedavisini gücümüz yettiği kadar yapmaya çalışıyoruz. Sizden para yardımı istemiyorum, sadece eşimin rahat edebileceği iş istiyorum oturarak çalışması gerekiyor meslek lisesi mezunu bana bu konuda yardım ederseniz çok sevinicem. Sizden olumlu cvp gelene kadarda yazma istikrarlığımı devam ettireceğim. Sizin bana cvp vermeyişiniz benim eşimin geçen her günü dahada kötüye gitmesi demek. Çare sizsiniz eşime güvencesi olan bir çalışma ortamı sağlayın.

  Yanıtla
 74. Buse Can

  Ortaokul öğrencisiyim bize yardım edin Van’da oturuyorum. Hiçbir gelirimizde yok, oy verdiler bize yardım edersiniz fakirlere destek veresiniz diye! Hep zengin hep zenginler olmuyor soğuktan hırsızların durumundan yatamıyoruz. Yiyecek içecek, giyecek hiç bir şeyimiz yok. Toprak evde kalıyoruz, kiracıyız yardım edin gözünüzü açında bi bakın milletiniz ne halde diye! Babam çalışmıyo annemde yatalak sadece sizden bi ev istiyoruz hiç birşey istemiyoruz. Biz oyumuz ölene kadar sizinledir gelin halimize bakın isterseniz nolur sadece bir ev başkada bişey istemioz.

  Yanıtla
 75. Hüseyin Zehal

  Sizden bir ricamız var! Bizim evimizin çatısından su damlıyor evimiz çok eski, zaten ben seyyar satıcıyım evi zar zor geçindiriyorum. Karımla yaşlılık yapmaya gittik yapmadılar. Lütfen riccamız evimize gelip görün yada ekiplerinizden gönderin bir şeyler yapsınlar. Antakya / Yeşilkent Mahallesi

  Yanıtla
 76. Mehmet Şen

  Büyükçekmece’de oturuyom Gürpınarda ben Gürpınar i.ö.o okuluna gidiyorum. Ama bizi baki gündüze gönderiyorlar diyolar ki bu okul yıkılacak sizi başka bir okula yollamak zorundayız dediler ve bizde gittik yinede o okulumuz hala yıkılmadı.

  Yanıtla
 77. Mehmet Şen

  Şunu söylemeden yapamıyacam Vanlı kardeşlerimize bir yardımda bulunmak istiyorum. Eski eşyalarımı ve battaniyeleri yollamak arzusundayım. Mahalle arasında toplansak nasıl olur arkadaşlar lütfen sizde yardım edin akp binasına bırakalım başbakanımız onları göndermeyi bilir başbakanımızı ben doğduğumdan beri ailem size oy veriyor ve ailecek sizi çok sevmekteyiz inşallah bir gün gelirsiniz de misafilimiz olursunuz.

  Yanıtla
 78. Engin Eroğlı

  Bir TCDD mensubu olarak TCDD getirdiğiniz bu seviyeden dolayı size teşekür eder Burdur’a geldiğinizde sizi evimde ağırlamaktan şeref duyarım.

  Yanıtla
 79. Koray Canel

  Bitlis Tatvan belediyesi temizlik şirketinde çalışıyorum. Malesef sizin yasalarınızla vijdanınızla 700 tl lik uygun gördüğünüz asgari ücretle çalışmakta olup ve 7 aydır bu maaşı bile alamayan bir vatandaşınızım uzun lafın kısası eğer adalet hak budur diyorsanız size verebileceğim en güzel cevap susmaktır. ;)

  Yanıtla
 80. Kazım Erikçioğlu

  Çok önemli bir mesaj, hayvanlara kulak küpesi taktırıyorlar. Hayvan küpesinin bir hayvana 4-5 kg et fire veriyor. Türkiye genelinde hayvan pazarından büyük bir çile var. Rapor veren tarım veterinerlerin hayvan pazarı başladığı anda orda olmasını arz ederim. Birde Maraş ,Elbistan hayvan pazarından hayvan aldık bize ruhsatlı ahırı olmayan köylü vatandaştan almışsınız size biz evrak veremeyiz. Bizde paramızdan aldığımız hayvanları yolda askeriye görürsek arabadan indirip 3-4 km yedirip geri arabamıza yüklüyoruz. Büyük bir çile çekiyoruz.

  Yanıtla
 81. Mustafa BOZDAĞ

  Çok kiymetli başbakanım ben devlete 32 yıl hizmet edip emekliye ayrılan bir öğretmenim. Çalışan ile emekli arasında yüzde yüz fark vardır. Bu nedenledirki kimse emekli olmak istemiyor. Gençlerin önü açılmıyor. Bu konuda yetkilileri bilgilendirmenizi ümit ederim.

  Yanıtla
 82. Mariana Karabaş

  Günaydın, öncelikle ben yabancıyım. Adım Suna (Mariana) ama çalışmıyorum. Artık Elhamdurullah Müslüman oldum. Türkçem bozuk olduğu için kusura bakmayın. Size öncelikle anneniz için başınız sağolsun demek istiyorum. Bu arada geçmiş olsun ameliyat oldunuz. Allah şifa versin. Yaptığınız bütün işlerinize hayran kalıyorum. Gerçi size pek huzur vermiyorlar ama siz Allah izin verirse herşeyin üstesinden gelirsiniz. Şimdi kendi sıkıntımı dile getireyim. Ben Türkiye geleli 14 sene oluyor. Bir evladım oldu 11 yaşında şuanda. Kocamdan boşandığım için Türk vatandaşlığından çıkarıldım. Bir süre beklemek gerekiyormuş evliyken tamamen vatandaş olmak için. Şuanda evladımı göremiyorum. Onsuzda olmak istemiyorum. O bana Allah’tan gönderilmiş bir melek gibi ve size güveniyorum. Ne olur banada yardım edin. Babam öldü memleketime de gidemedim, mezarını dahi bilmiyorum. Ben vatandaşlığımı tekrar almak istiyorum. Allah rızası için yardım edin ve beni evladıma tamamen kavuşturun. Sizinde evlatlarınız, torunlarınız var benim durumumu çok iyi anlarsınız. Sizi çok seviyorum. Allah herkesin evladını bağışlasın. Sizinle gurur duyuyoruz. Suna Bahadır

  Yanıtla
 83. Sezai Durukan

  Sayın başbakanım yüce Rabbim seni başımızdan eksik etmesin. Yüce rabbim yar ve yardımcın olsun. Yapmış olduğun hizmetten dolayı çok memnunum. Ben bir işçiyim devlete kesilen vergi helal olsun, karşılığını alıyoruz. 1999 krizinde maaşımın bir buçuk katı kredi kartı borcum vardı. İş yerinde sürekli ücretsiz izne gönderiyorlardı. Altınları bozdurduk, borç döviz bulduk. Yinede kredi kartının borcunu ödeyemedim. Sizin döneminizde istikrardan dolayı ev sahibi oldum. Bir yıl oldu sıfır daire aldım. Hepsinide kredi çektim ve ödemelerde zorluk çekmiyorum. Tasarrufa gidiyoruz, ayağımızı yorganımıza göre uzatıyoruz. Eşim ve çocuklarımla huzurluyuz. Şükürler olsun yüce Rabbime insanlığa hizmet ettiği sürece bizim gibilerin duasını aldığın için Yüce Allah hep senin yanında olacak. Ellerinden öpüyorum.

  Yanıtla
 84. Rafet Keklik

  Öncelikle Kahramanmaraştan olduğumu söyleyeyim. Piyasa üzerinde beni dolandırdılar mağdur ettiler paramı aldılar ben evliyim bir çocuğum var! 24 yaşındayım kredi çekmiştim ödeyemedim paramı çaptırdım kıredi kartına borcum var 5500 milyar ödeyemezsem cuma gününe kadar ödemezsem haciz gelcek. Evim yok kayın babamın yanında oturuyom anca sizden yardım istiyorum çok kötü durumdayım siz bana bi yerlerden kıredi verin aydan aya yatırırım elimdeki parayı çarptırdım adamlarıda bulamıyorum ödeyemezsem ben bittim. :(

  Yanıtla
 85. Fatma Erduvan

  Giresun Göreleliyim İstanbulda oturuyorum 3 çocuk yapın dediniz sözünüze uydum 3 çocuk yaptım ama en büyüğü 11 yaşında nefrotik sendrom 6 yıldır tedavi görüyor. Maddi durumum iyi değil o yüzden çocuğmu iyi şartlarda tedavi görmesini istiyorum ama maddi durumlar iyi olmadığı için olmuyor. Eşim asgeri ücretle çalışıyor sizden Allah’ın altına sığınırak ve rızasını diliyerek oğlumun tedavisini ettirmenizi istiyorum.

  Yanıtla
 86. Yavuz Özmen

  Biz size oy verdik siz bu ülkeyi daha iyi daha adaletli yönetirsiniz diye size sayınla hitap ettiğimiz başbakana Recep Tayip Erdoğana güvendik. Şimdi yeni çek yasası hapis cezasını kaldırıyorsunuz. Peki alacaklar ne olacak onlar vatandaşınızda biz değilmiyiz? Dolandırıcılara neden fırsat veriyorsunuz, benim çek karşılığında 4 milyon alacağım var! Adam bütün malını kaçırmış yanına gidiyorum parası var emniyete bir adam buluyor beni karakola aldırıyor. Şimdi ne yapmam lazım siz bunu yaparsanız resmen bize gidin birbirini vurun diyorsunuz. Bumu adalet? Adam benim paramı vermeyecek beni durmadan parasıyla emniyete bulduğu adamlarla karakola aldıracak adalet buysa sana verdiğim oyun karşılığımı bumudur. Allah’a inançlı bir insansınız bu adaletli değil sizde biliyorsunuz! Buna bir çözüm bulunsun çoluk çocuğumu hep aç kalacak dolandırıcılar yüzünden oysa ben şirket sahibiyim devlete vergi ödüyorum.

  Yanıtla
 87. Saliha Mazlum

  Trabzonda araklı anadolu öğretmen lisesinde okuyorum. 10. sınıf öğrencisiyim. Bizim evde herkes AKP’li bu yüzden değil ama başbakanımızın Türkiyenin başına gelebilecek en iyi başbakanda olduğunu düşünüyorum. MHP iktidar olduğu zaman vatandaşın cebinde para vardı diyen insanlara asla ama asla katılmıyorum. Başbakanıcığımızı çok seviyorum. Onun yaptıklarını bu ülkenin başına ne gelenler nede gelecekler yapabilir. Bu kadar ülkesini vatanını milletini seven bir başbakan olabilir mi? Bunu çok merak ediyorum. Tek dileğim Allah İnşallah Türkiyemizin başına adaletli, inançlı, lafla değil yapacaklarını icraata döken, vatanını çok seven, yeniliklere hazır bi başbakan nasip eder.

  Yanıtla
 88. Duran Güroğlu

  Bu memlekete çocuk büyütüp devlete yararlı bir insan olsun diye elimizden geleni yapıyoruz. Ama yok nasıl olacak çocuğum ünüversitede okuyor, 2 yıllığı ama bir türlü bitiremiyor. Parasızlıkdan diyebilirim, bizim dedelerimiz çarıklarını yemiş vede savaşmış torunlarımız rahat etsin diye! Şimdi onların kemikleri sızlıyor okutamıyoruz ne yapalım? Biz bu memleketde yaşamıyor muyuz? 2 tane çocuğum var, ondan hariç okuyolar peki biz bu yoklukla nasıl çocuk okutalım bittik artık dayanamıyorum. Çocuğumsa bu memlekete hayırsız biri olursa sorumlusu bu devlettir, kimse değil iktidarın prensi çocuğumun elinden tutun ben yetişemiyorum artık. Yoksa hayatı bitecek böyle olmasın. Memleketimize kazandırın evladımı.

  Yanıtla
 89. Ozan Karaçayır

  Arzımı iletiyorum: Malatya ilimizden 29 yaşındayım sgk yok çalışmıyorum aileme verdiğim sözleri yerine getiremedim. Hem beni anacığım ünüformalı görmeyi istemişti hayal etmişti nasip kısmet ama olmadı. Lise açık öğretim okumaktayım liseyi okumayan orta öğretim okumuş insanlar bile mevki mertebesine ulaştılar. Ben form veriyorum ama beni işe almıyorlar fabrikalara dahi torpilli insan alıyorlar. Benim torpilimde siz olun beni bir yere yerleştirin ailemde benimle gurur duysun. Anacığım üzülmesin benim derdimi anlasanız birtek siz anlarsınız. Ona birşey olursa bende yaşayamam. Size gelinde getireceğim sevdiğim insanla 13 yıl birbirimizden ayrıydık ama şuan birbirimizle görüşmekteyiz evlenmişti ama boşanmışlar. Ben onu çok sevdim sayın başbakanım ben ona razıyım sizden isteğim iş kendi paramı kendi emeğimle kazanırım ben sizden ne ev istiyorum nede aş istiyorum. Bana sahip çıkın istiyorum durumum git gide kötüye gidiyor psikolojim bozuk aklımı yitirmek üzereyim. :(

  Yanıtla
 90. Ümran Esma Boskurt

  Ben Kadirli / Osmaniye’de yaşıyorum. Kadirli İMKB. Kız Teknik ve Meslek Lisesinde okuyorum. 11.sınıf öğrencisiyim çocuk gelişimi bölümünde okumaktayım. 11. sınıfta toplam 300 saat staj görmekteyim ve seneye 12. sınıfta da okulum haricinde hafta içi 3 günde başka okullarda staj göreceğim. Ekonomik durumumun iyi olmaması ve yetim olmam sebebiyle hakkım olan stajer paramı almak istiyorum.

  Yanıtla
 91. Turan Aydın

  Ağrının Tutak ilçesinde taşeron işcisi olarak calışıyordum. İki ay önce haberim olmadan işten çıkarıldım ve iki aylık maaşımı alamadım müdürlüğe gittim bana dedilerki hastaneyle sağlık ocağı entegre olmuş onun için çıkarıldın ben iki yıldır calışıyordum ve ve kıredi kartım ve tüm borçlarım kaldı ve üç çocuğum var! İkisi okuyor ben bunlara nasıl bakacam işime geri dönmek istiyorum başka ne yapayım sayın başkanı iş konusun da yardımınızı bekliyorum saygılarımla.

  Yanıtla
 92. Ayhan Köse

  Amasya Suluova’dan sesleniyorum lütfen bu yazıyı okuyun suluova türkiyede soğan üretiminde 1. sırada gelmektedir. 101 bin dekar alana soğan ekilmekte 250 bin ton soğan elde edimektedir. Bu soğanın şu anda ki durumu ihracat ve italat olmadığı için çifçi zor durumda kalmakta ve şu an suluovada 80 bin ton soğan dökülmeye yüz tutmaktadır. Bunun karşılığında soğan üreticileri emeklerini alamayıp zarar etmektedirler. Bende bunlardan biriyim ayrıca suluova sizin hükümetinize en çok oy veren ilçelerden biridir. Bunu okuyup bu işe el atarmısınız. Yoksa suluova halkı çok zor durumda kalacaktır.

  Yanıtla
 93. Ahmet Aktürk

  AK partinin gurur verici insanı nasılsınız? İnan bizim bir araba var, varya mazot alamıyoruz sayın bu mazot haddinden fazla pahalı inan yiyecek ekmege muhtaç olduk. Arabamıza haciz geldi inan bu mazota 1 yıl içerisinde 1.25 zam geldi. Bunun yarısını düşürsek olmazmı? İnanki bu Türkiyemiz sizinle gurur duyuyo ben Osmaniye Bahçe Adana çalışıyorum arabam 1yıl önce 80 lira yakıyodu bu yıl 140 lira mazot yakıyor. Münübüscüler adına ellerinizi ayaklarınızı öpüyoruz daha ne diyeyim.

  Yanıtla
 94. Halil Ocak

  2010 yılında almış olduğumuz buğday destekleme faturaları incelenme sonucunda sahte olduğu anlaşılmış,ürünlerimizi verdiğimiz esnaflar 428 çiftçiye sahte fatura vermiş. Şimdi bizlerde 2010 yılına ait desteklemeden aldığımız paraları maliye en geç bir ay içerisinde ödememiz için yazı çıkardı. Bundan bir hafta önce sahte fatura verenler şimdi tutuklu mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz. 428 Elbistanlı

  Yanıtla
 95. Fatih Yücel

  24 yaşındayım ve elektronik haberleşme ön lisans mezunuyum ve bir işe girip çalışmam gerekiyor. Ama maalesef o imkanım yok şu işsizlik sorunu bir an önce çözülse de bende bir işime girip çalışmak istiyorum. Aileme bu zamana kadar yük olduğum yeter sizden tek ricam işsizlik sorununu çözmeniz sizi seviyoruz selamlar.

  Yanıtla
 96. Nurbanur

  Benim adım Keziban Ünal ben Büyük Çekmece’de yaşıyorum. Benim 4 çocuğum var B.çekmece adliyesinde çalışıyodum
  ve beni işten attılar. Hiç bir suçum yokken beni işten çıkardılar ben baş savcının yanına gittim anlattım durumumu ve bana dedi ki yapacak bir şeyimiz yok! Ben lise mezunuyum ama temizlik görevlisi olarak çalışıyorum 1963 doğumluyum ve ben işe girmek istiyorum. Çocuklarıma bakan yok başkada yolum açık değil!

  Yanıtla
 97. İbrahim Yiğit

  Bendeniz Niğde ilinde 2. Kademe taekwondo antrenörüyüm 2000 yılından 2009 yılına kadar Gençlik spor il müdürlüğünde fahri antrenörlük yaptım dereceli sporcularda cıkardım lakin başarı çaba çalıştırma bana hiçbir şey getirmedi bazı kişiler hep yolumuzu kesti. kendime sordum suclumuyum aceba diye ama ben suçlu değildim bunu bili yordum.SUÇLU OLANLAR HALA KOLTUK LARDA OTURUYORLAR bunlara sizin dur diyeceğiniz için bunları yazdım.GENÇLİK SPOR İLMÜDÜRÜ OLAN Metin KAPLAN;a çok defa cık mamıza ragmen hiçbir önlem almadı aksine hep bize oldu.
  ŞİKAYETLERİM
  1-NİĞDE İtemsilcisi-orhan inan yapmadığı pislik kalmadı.
  2-maçlara sporcu yazdı listeye 20 kişi yazdıysa 5kişi götürdü 2005 yıllarına kadar
  3-Maçlara sporcu yazıldı hiçmaca gitmeden paraları yendi2007 kulüpler türkiye şampiyonasıkonya sporcular Ömer ÜNALAN,Mehmet TAYFUR, Sibel CELİK gibi… Konya ilözel idaresinden alınan sporcu bası para verildi bu sporcular hiç maça katılmadan musabakalara girdi gösterildi.
  4-Bizlerin adına cıkan cekleri sahte imzayla cura yaparak bankadan cekti.şu anda bu yüzden mahkemeliğiz il müdürü bunu kurtarmaya calışıyorlar.
  5-karaman ilinde dostluk turnuvası oldu 10 tane sporcu maca gitmedi cıkan haricaklar kayboldu.
  6-Artan paralar nerde dediğimde sen bana hesap soramazsın dedi.şikayet ederim dediğimde bana itürür kervan yürür dedi.mühür bende kıllık bende dedi.
  7-Maclarda herseferinde para artar hiç birini coçuklara dağıtmaz bubenim hakkım derdi coçuk ların hakkını yerdi.
  8-Bunların hepsini ilmürürüne söyle lememize rağmen hatta tüm antrenörler toplanarak buşahısta olmak üzere herşeyi anlattık bize ilmüdürü metin kaplan birlik beraberlik olmamızı söyledi bu hırsızlamı dedik bunu deyince ilmüdürü bana kızacak gibi oldu.orhan inanla metin kaplan ağız birliği yaparak ortalığı yumuşatmaya calıştılar .
  9-Bir ben değilim bu insandan şikayetci olan antrenör lerimizin hepsi rahatsız.
  10-Niğde ye hizmet alımından taekwondo antrenörü alındı ama niğdeli kardeşlerim ben giremedik.
  11-sosyal güvencem vardı 9 yıl fahri antre nörlük yaptım orhan inanı şikayet ettiğim için fahri antre nörlükten oldum Gerekceleri şuydu Devlet memuru olmayan fahri antre nörlük yapamaz dedi müdür bey.
  12-Niğdeli olan değilde il dışın dan antre nör getir diler bahaneleri ünüversite okuya mayışımız burdaki yabiz ellerinden gelse gençlik müdürlüğü binasına sokmayacaklar.
  13-Orhan İNANIN hizmet alımında olsun sözleşmeli alımından olsun aldırdığı antrenörler öğleye kadar Gençlik müdürlüğünde öğleden sonrada dünya spor kulübün de duruyorlar.sonradan anladık neden böyle yaptıklarını Niğdeli biri girseydi dünya spor kulübünde calıştıramayacaktı bu kişiler GEÇLİK SPORA antrenör almamışlarki dünya spora almışlar.Dünya spor kulübüde orhan inanın.
  SAYIN BAŞBAKANIM buinsanın yaptıklarını hepsini yazsam busayfa almaz ALLAH RIZASI İÇİN ARTIK DURDEYİN ZATEN SAVCILIK DUR DİYECEK AMA YİNEDE BELLİ OLMAZ NEOLU NE OLMAZ

  ORHAN İNAN DENİLEN ŞAHIS TAEKWONDO İLTEMSİLCİSİ AYRICA GENÇLİK SPORDA SÖZLEŞMELİ ANTRENÖR.BU NEKADAR SUÇLUYSA MÜDÜRDE OKADAR SUÇLU .

  EĞER BEN BUNLARA YALAKALIK YAPSAYDIM BENDE İYİ ADAM OLMAZDI YAPMADIĞIM İÇİN SÜRÜNÜYORUZ AMA YİNEDE DOĞRU YOLDAN AYRILMADIM İÇİN ÇOK MUTLUYUM TAKTİR SİZİN SAYIN BAŞBAKANIM ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN.

  Yanıtla
 98. Fırat Uçar

  Konya Karatay Yenikent köyünden oturuyorum biz on kişiyiz bize sosyal yardımlaşmadan 8 ay önce büyük baş hayvana yazılmıştık ve sosyal yardımlaşmadan başkanlıktan ve tarım bakanlıktan onay çıktı. Bizimle beraber Konya Karatay ilçesine bağlı üç köye büyük baş hayvan verildi. Ama diğer köylerden kefil istenmedi bizim köyden memur kefil istendi biz on arkadaşız köyümüzde memur kefil bulamayız benim maddi durumum yoktur. Yatalak bir annem var onun bakıcı ücretini alıyorum başka bir hiç gelirim yoktur. Yazan: Niyazi

  Yanıtla
 99. Hümeyra Bozdağ

  Esenlerde oturuyorum. 8. sınıfa gidiyorum tablet dağıttınız ama ilköğretim okullarına vermediniz asıl gereken tabletler 8 sınıflara olmalı iyi bir liseye gideriz. Ama yinede siz en iyisini ve en doğrusunu bilirsiniz. Ben sadece düşünce özgürlüğümü mesajlarla dile getirdim.

  Yanıtla
 100. Mehmet ARSLAN

  Daha önce hep askerlik süresini kısaltma ile ilgili konular konuşuluyordu. Şuan da niye hiç gündemde yok acaba? Bu yıl sizin askerliği kısaltma gibi bir tasarı planınız varmı? Temennimiz kısaltmanızdır inşallah benim gibi 1000′lerce genç sizden bu haberi bekliyor bunada emin olabilirsiniz. Birazda gençliğe yönelik işlevler gerçekleştirseniz süper olacaktır.

  Yanıtla
 101. Burak Acaroğlu

  Ben bir öğrenciyim ben bütün tanıdığım arkadaşlarıma falan hepsine dedimki annelerine söylesin AKP’ye verelim ne de olsa bize tablet verecek dedim ama 1 sene olucak neredeyse hala tabletleri göremedik nasıl bişeydir bu artık çok sıkıldım ben! Kitap taşımaktan kambur olmuştur bie zamanlar neredeyse ne olur yeter artık biz tabletlerimizi istiyoruz yoksa asla size bir daha güvenmeyiz İstanbul Eyüp’deki serdar aksun i.ö. okuluna hala gelmedi en kısa zamanda gelir inşallah! Yoksa asla bir daha sana oy vermeyeceğiz bu dediklerimide bütün okulum adına yazıyorum…

  Yanıtla
 102. Ahmet TAŞ

  Sayın Başbakanım 10 yıldır Afyonkarahisar Öğretmenevinde kadrosuz çalışmaktayım Tüm Öğretmenevi personelleri olarak sizden kadro istiyoruz. Kadro verilmeyen tek kurum bizler kaldık. Yaptıklarınızı tüm kalbimizle destekliyoruz kadro konusunda sizden yardım bekliyoruz.

  Yanıtla
 103. Nimet TOPÇU

  Ben Muş’un Bulanık ilçesinde ikamet etmekteyim. Ben inşaat ustasıyım 33 yaşındayım yaklaşık bir sene önce inşaatta çalışırken elektrik akımına uğradım ve çarpıldım her iki elim ve her iki ayağım patladı sağ ayak parmaklarım kesildi sağ el şehadet parmağım kesildi. Sol el ve ayakta yanma nedeniyle yaralar meydana geldi. Hala tedavim Kartal Eğitim ve Araştırma hastanesinde devam ediyor. %50 rapor aldım ve sakatlık maaşına başvurdum hala bir sonuç alamadım ellerinizden öper 5 tane çocuğum var! Eşim ben annem derken 8 kişiye bakmak zorundayım maddi durumum iyi değil daha önce sağlığım yerindeydi iyi kötü inşaatlarda çalışıp kimseye muhtaç olmadan geçiniyordum. Ama şimdi çalışamıyorum lise menzunuyum çalışıp ailemi geçindirmek istiyorum sizden bir iş istiyorum masa üstü her işi yapabiliyorum. Gerekenin yapılmasını saygılarımla arz ederim.

  Yanıtla
 104. Sibel Yılmaz

  Duy Sesimi!
  27 hafta karnımda taşıdığım murathanımı erken doğmak istedi. Kanamam sancım başlamıştı sığındığım devlet hastanesinde ultrason çekildi. Normal dendi, kanamam ve sancılarım da normal değildi, korktuğum için itilip kakıldığım hastaneden ayrılamazdım tek istediğim karnımda 27 hafta taşıdığım Murathanımı kurtarmaktı. Hep bekletildim, kaderimle başbaşa sabah gittiğim hastanede 15.30 , 16.00 olmamıştı ki kanamam ve suyum birbirine karıştı. Bu hastanede küvez olmadığı söylendi ve yine benim dışımda kimsede telaş yoktu. Saatler saatleri kovaladı saat 19.00 da gelen ambulansla Erzincan’dan Sivas’a sevk ediliyordum. Artık doğuruyorum, ambulansa ebe istedim doktorumuz da kesinlikle ebe yasak deyip beni ebesiz gönderdiler. 3.5 4 saatlik yola dayanamayacağımı herkes biliyordu. Ölüme adım adım o sancıyla ve o kanamayla dualarla gidiyordum. Karanlık buz gibi gecede 1 saat 15dk zor dayandım, daha doğrusu Murathanımı ancak karnımda o kadar tutabildim. Ambulansı durdurdum bağırarak, ağlayarak, kusarak Murathanı doğurdum. Önde oturan hemşireyi doğurduğuma ve oğlumun yaşadığına inandıramadım. Hemşirenin tek yaptığı telaş içinde ağlayarak ölmüş diye bağırması olmuştu. Bebeğim ortada öylece kaldı 10 dk sonra bir devlet hastanesine sığındık yatak koruyucu arasında ölü muamelesiyle önce oğlum sonra ben indirildim. Zorla beni ısıtmayı başardılar oğluma da önce yaşıyor sonra öldü sonra tekrar yaşıyor dediler. Sonra tekrar sivasa devam ettik oğlum küvezde duramıyordu bense ağlayarak doktora sorduğumda ge kaldığımız bebeğin donmaktan nefes alıp ciğerlerine gönderememiş. Isıtamıyoruz bebeği dediler 3 gün yaşadıktan sonra morgdan kucağıma ölüsünü verdiler. Kağıtlara prematüre bebek ölümü yazıldı kucağımda cansız yavrumla yol boyunca geldim. Çok güzeldi kaşları gözleri, saçları elleri herşeyiyle mükemmeldi Murathan’ım ama canı yoktu. Tek suçu dünyaya erken gelmek istemesiydi, tek suçu devlet hastanesine sığınmasıydı, tek suçu ebesiz ambulansta doğup ortada kalmasıydı. 50 liraya ikinci elden beşik almıştım ona yatırdım yavrumu ağlamadı, üstüne yorgan yerine kara toprak örttüler yavrumun, üstüne yağmurlar karlar yağdı yavrumun. Ben anneyim sütlerim yerlere aktı. Gözyaşlarımsa içime aktı. Bir özür suçlarını kabul etmelerini beklerken onlar beni yalanladılar kanamanın olmadığını ebe lazım olmadığını söylediler. Akladılar kendilerini pakladılar…
  Şimdi size soruyorum Başbakanı siz 3 çocuk istediniz peki sağlık bakanlığına ait araçlara ebe koymayı yasakladınız mı? OĞLUM 17.11.2011 de DOĞDU 20.11.2011 DE ÖLÜSÜ KUCAĞIMA VERİLDİ DAYANAMIYORUM ARTIK SESİMİ DUYUN BANA YARDIM EDİN.

  Yanıtla
 105. Ayşegül Güney

  Sayın Başkanım;
  Ben İstanbul ili Gaziosmanpaşa ilçesinde oturan bir öğrenciyim derslerim çok iyi ama hocalarım daha yüksek puanlar alabileceğimi söylüyorlar, ama bizim maddi durumumuz iyi olmadığı için ben dershaneye gidemiyorum 3 kardeşiz ben 8′e ablam lise 2′ye en küçük kardeşim ise 2′ye gidiyor ben dershaneye gitmek istiyorum başkanım okumak için yardım istiyorum zaten babam ablamı liseden alıcak çünkü parası yetmiyor 3 çocuk okutmaya lütfen çağrıma kulak verin…

  Yanıtla
 106. Şafak

  Öncelikle iki kez sağlık nedeniyle ameliyat oldunuz geçmiş olsun dileklerini belirtmek istiyorum.
  ben ve benim gibi asgari üçretle çalişmaktayım inanınki bu maaşla bile allaha şükürler olsun başımızdan fazladır ama gelgelelim geçinme ve hayat şartları öyle açımasız olmuşki kardeş kardeşe bir kuruş vermez oldu çocuklarımızı ne giydire biliyorum ne besleye biliyorun inan ki aylardır 100 gr. et alamıyorum bazen baba olduğum için kendimden utanıyorum madem gelirin düşük neden evlendim ;evlemdim neden çocuk getirdin sorusunu kemdime soruyorum bunu yazarkende inanın utandım sisizben ve benim gibi olanları düşünüp maaşımıza ciddi bir iyileştirme yaparsınız sayğılar

  Yanıtla
 107. Büşra Deveci

  Saygıdeğer Başbakanım
  İlk önce şunu belirtmek isterim ki sizin gibi lider bulunmaz.Allah başımızdan eksik etmesin. konuma gelecek olursak yurt dışından geldim burda üniversite okuyorum fakat olduça ağır ve zor şartlar altında okuyoruz. Deslerin ağırlığının yanı sıra yeni çıkan ek ücret ödeme yasası iyice belimizi büktü.Bizide düşünün çünkü aldığımız eğitimle buradaki eğitim tamamen farklı bu nedenle alttan derslerimizn olmaması imkansız.Biz sadece hocalarımızdan biraz anlayış ve sizdende bu ek ücret kanununu bizleride düşünerek tekrar gözden geçirmenizi bekliyoruz.Bu ücret bizi ailemize karşı mahcup ailemizide zor duruma sokuyor.Gereğinin yapılmasını sizden arz ediyorum.Bu mesaj bütün yurt dışından gelen öğreciler adına yazılmıştır bu sessiz çığlığımızı duyun artık lütfen..

  Yanıtla
 108. Gönül

  Sayın Başbakanım ben üç çocuk annesiyim ankarada oturuyorum ve bir taşören firmasında çalışmaktayım. yıllardır kiracı olarak ordan oraya taşın dur yaptık biz ev sahibi olmak istiyoruz ama peşinatımız olmadığı için olmuyor .ALLAHIMIZIN bügününe şükür diyoruz geçiştiriyoruz aldığımız maaş ortada eşimin maaşı benim maaşım anca kiraydı yemeydi borçtu gidiyor lütfen başbakanım bizede yardım edip bir ev sahibi yapsanız ALLAhın izniyle size çok minattar oluruz sizki her şeyden alın teriyle çıktıysanız bizede yardım edeceğinizi umut ediyorum şimdiden sizden bir haber bekliyorum Allaha emanet olun

  Yanıtla
 109. Muhammed Resul

  Gençliğin kan hızlılığı yaptık bir cahillik girdim ceza evine temiz sayfa açtım dedim çalışıp yeni vede ter temiz bir hayat kurmak istedim ama önüme engel çıkıyor ve bu engeli aşa bilecek kapasitede değilim. Çünkü SABIKALIYIM ve bu yüzden iş bulamıyorum kazadan dolayı yüz şeklim de bozuk artık bıktım bu hayattan yeter artık bende insan değil miyim? Yardım edin bıktım artık dayanamıyorum son çare bu candan geçmek kaldı ne olur mesajıma cevap verin karşılık verin tutun elimizden ALLAH rızası için bir insan ölümü özler mi? Ben ölümü özledim sizinde evlatlarınız var! Evlat sevgisi nedir bilirsiniz, evlat acısı yaşanmasın ana baba bağrın da son çare bu mesajdı bundan sonra tek çare canımdan geçerim artık her şey vicdanınıza kalmış.

  Yanıtla
 110. İbrahim Eren

  Ne olursun elin ayağın öpeyim 4. sınıfa gidiyorum 4+4+4 olmasın olursa canım öğretmenimden ayrılacağım ne olursunuz diyorum yapmayın. 4 + 4 + 4 bir anlam ifade etmiyor zaten. Bizlere böylesi lazım değil erkenden meslek seçimi yapmak zor olacak bizler açısından. Sizde güzel düşünüyorsunuz ama bir an sistemin değişmesi geleceğimiz açısından sıkıntı olacaktır.

  Yanıtla
 111. Mesut Akçelik

  Ben Erzurum merkezden, Efendim babam kamyon şoförü kendine ait eski bir kamyonu var. Yükselen mazot fiyatlarından dolayı aracımız yola çıkamaz oldu. Zaten vergi cezaları her gün peş peşe geliyor aracımız yola gidemediğinden bu borçlar birikiyor ve ödeyemiyoruz biz ne yapalım? Bize bir çözüm sunun. Artık geceleri uyku uyuyamaz olduk. Bu sıkıntıların yüzünden bizim ülkemiz de insan hakları diye bir şey yoktur sadece zenginlere saygı duyuluyor. Her gittiğimiz yerde bütün kapılar zenginlere açılıyor fakire mazluma bir hiç bir şey yok.

  Yanıtla
 112. Ali CÖMERT

  Yeni yapılan torba yasasında memurun eşi doğum yaptıgında babalık izni olarak 10 izin veriliyorda işçi sitasünda çalışanın eşi doğum yaptıgında neden babalık veya ( doğum ) izni verilmiyor sayın başbakanım konuda biz işçi olarak maduruz bizin içinde bu konuyla ilğili bir düzeneleme veya bir yasa çıkarılması husunda.

  Yanıtla
 113. Muhterem Ak

  Çok kiymetli başbakanım ben devlete 23 yıl hizmet edip emekliye ayrılan bir memurum Çalışan ile emekli arasında çok büyük fark ben emekli maşı 960 tl alıyorum şu anda ayrıldığım yerdeki arkadaşlarım 1900 maaş 700 tl yardım 300 tl multinet alıyorlar. yani toplam 2900 tl maaşları var bizede yazık değilmi ben bu yaşlılığımda hiç gün yüzü göremiyecekmiyim parasızlıktan hep evde oturuyorum.çocuklarımız hep işsiz memurlar masa başında ölüyor Bu nedenledirki kimse emekli olmak istemiyor. Gençlerin önü açılmıyor. Bu konuda yetkilileri bilgilendirmenizi ümit ederim.

  Yanıtla
 114. Burcu Rahmanoğlu

  Ben izmirden Burcu rahmanoğlu.Bu mail adresi size ulaşmam için yeterlimidir bilmiyorum ama yaklaşık 1 aydır erken doğum riski nedeniyle raporluyum ve evde türkiyede neler oluyo gerek haberle gerekse atv de yeniden başlayalım programıyla insanların sıkıntılarını görebilmem daha net oldu.çalışma hayatından uzaklaşmam size ulaşma arzumu arttırmıştır.belki bu mail size ulaşmayacak ama ben içimdeki bu söylevi en azından bu şekilde atabileceğimi düşünüyorum.derdim sıkıntım her insanda olduğu gibi elbette benimde var.ama ben hamdolsun diyor ve yaşam savaşına devam ediyorum.sizden tek isteğim bir kaç gün fox haberlerini izlemeniz.neden derseniz ben meclis kavgalarını , sizin yada sayın cumhurbaşkanımızın ve eşlerinizin bir takım kurum ve kuruluşlara ziyaretlerini , başka başkanlarla görüşmelerinizi takip etmek istemiyorum.inanın %90 herkes aynı fikirde.sırf bu yüzden kanalD ve atv haberlerini izlemiyorum çünkü gerçek hayattan çok uzaklar.elbetteki yaptığınız görüşmeler ve ziyaretler çok önemli ama bunlar zaten her devlet üyesinin yapması gereken şeyler.bizim için önemli olan artı verilenler.yani etrafta neler oluyor ve neler yapabiliriz kısmı.neler gördüm bu haberlerde biliyormusunuz , aklıma gelen ve beni etkileyen birkaç tanesini sayayım.çorlu nun bir köyünde fabrika atıkları nedeniyle gürül gürül akan derede artık canlı yaşamıyor ve bu köyde her evde 1 kişi kanser nedenmi kontrolsüzlükten,sudan saçılan zehirden.insana verilmeyen değerlerden.sizin evinizde temiz su var değilmi.o insanların evinde yok.suçları fakir olmalarımı??çocuklar hastalıktan ölüyor sizin haberiniz varmı.Başka bir köyde sadece 1 musluktan içtikleri suyun başına yapılan testin sonucu olumsuz çıktığı için içmeyiniz şeklinde yazı yazılmasına rağmen herkes ordan su içiyor.ne yapabilir bu insanlar.peki bunun çözümü ne.madem zehirli neden kapatılmamakta.bunu biliyormuydunuz.tabiki hayır.bir bebek var, adı mihraç.damar tıkanıklığı nedeniyle ölüyor.elleri kolları kapıya sıkışmış gibi mosmor ve devamlı ağlıyor.peki bu bebeğin suçu ne.tabiki parası olmaması ve ameliyat olmaması.haberiniz varmı tabiki yok.daha size neleri neleri sayabilirim.bunların suçlusu size bunların bildirilmemesi.yada gereksiz görülmesi.nasılsa meclistekiler yeterli bu hayatta.onlara herşey bedava fazlasıyla.geriye kalanlar zombi yaşayan ölü.umurlarındamı.lütfen sayın başbakanım.belki yoruldunuz.belki işlerinizi delege ediyorsunuz.ama başınızı kaldırın etrafınızdaki insanlar size oyun oynuyorlar.çalışır görülen etrafınıza pervane olan yalama insanlar.bırakın onları etrafınızda gereksiz döenceklerine birkaçını salın halkın arasına.riskli yerleri bulsunlar nokta atışı yapsınlar hiç olmadı tv seyretsinler ki size haber versinler.işte ozaman emin olun siz lider olacaksınız.ben bir oğul getireceğim dünyaya allahın izniyle 2 ay sonra.ama korkuyorum çünkü sağlam bir ülke ve millet göremiyorum.korkuyorum çünkü ya benimde oğlum bu insanlara benzerse diye.iyileri görmezse , akşam yediği lokmalara şükretmezse diye.lütfen sayın başbakanım biraz baskın yapın.okulları,köyleri,devlet dairelerini,özellikle devlet hastanelerini.emin olun işte ozaman faydanız dahada artacaktır.emin olun ozaman gerçek yüzleri göreceksiniz.çünkü siz gittiğiniz heryere haberli gidiyorsunuz.ve gittiğinizde güzel şekilde çalışan personelle karşılanıyorsunuz.devlet dairelerinde masa başına koydunuz orta yaşlı insanlar hayattan bıkmış çay kahve içerken bizler birşey sormaya korkuyoruz.nedenmi keyifleri bozuluyor ve tersleniyoruz.devlet hastanelerine gittiğimizde insan muamelesi göremiyoruz nedenmi ücretsiz bakılıyoruz çünkü.bizim haddimize değil belki size akıl vermek bunları söylemek.ama belki bir ışık olur size.size ikiyüzlü davranılmasına izin vermeyin.yalan değil size oy vermedim.ama saygım sonsuz.haketmişiniz belki gelmişsiniz bu günlere.ozaman banada gösterin lütfen başarılarınızı.çünkü ben ve etrafım sürekli zarar görüyor.tam bir başarı görecekken ona zam buna zam ama bize para ve yardım yok yada kaldırılınca olan pozitifler negatife dönüşüyor.ben çok mücadele ettim size ve etrafınızdakilere pozitif bakabilmek için ama olmuyor yoruldum çünkü.lütfen benimde bakış açımı değiştirinki ben utanayım.yada sizve etrafınızdakiler bakış açınızı değiştirin ki etrafınızdaki insanlar yada emrinizdeki insanlar utansın.saygılarımla ,

  Yanıtla
 115. Zerin Mavi

  Sayın başbakanım ben 48 yaşında emekli olacakken yeni yasa ile 56 yaşını beklemek durumunda olan vatandaşlardanım bütçemden 3600 iş günü isteğe bağlı ödeyerek beklemeye başladım annemin evindeyim sizden yeniden haklarımızın yeniden bizim gibilere iade etmenizi rica ediyoruz .Bu durumda olan birçok AK Partili vatandaşımızda var .Oylarınızın bu yasayla dahada artacağına eminim .Teşekkürler

  Yanıtla
 116. Esra Yeniceri

  1 Ocak, 23 Nisan, 19 Mayıs, 1 Mayıs, 30 Ağustos, 29 Ekim ve öncesindeki yarım günlük tatiller vb. tatilleri hesapladığımızda, yılda toplamda, ortalama 25 (yirmi beş) gün bir tatil süresi yapmaktadır. O zaman polise bu kadar yasal hakkı olan idari izinleri sanki ve veril(e)miyor gibi bir durum karşımıza çıkmaktadır. Lütfen, eşit işe eşit ücret politikası yapan hükümetten ve ilgili ve sorumlu kurum yetkililerinden, polisin de çalışma esaslarını hukuka uygun ve hakkaniyet içerisinde düzenlenmelerinin gerekliliğini görmelerini arzu etmekteyiz
  Hafta sonu, dini bayramlar, yılbaşı ve diğer özel tatil günlerde ve hatta resmi tatillerde dahi görev yapan polislere, bu günleri dinlenerek değil, tam tersine normal zamanlardan daha da yoğun çalışarak geçirmesine karşın, herhangi bir farklı ya da fazla çalışma ücreti ya da dinlenme süresinin verilmesini bile düşünmez miyiz biz
  Acaba polise de; Anayasanın 50/3’üncü maddesi uyarınca, dinlenme siz polis çalışanlarının da hakkıdır ve ücretli hafta tatili, bayram tatili ile yıllık izin hakları ve şartları da kanunla düzenlenir maddesi neden polisimiz ile ilgili uygulanması hiç aklımıza gelmez. Yoksa polisler devlet memur değiller mi?
  Geceler yârim oldu, Bayram Gelmiş Neyime’ anonim türküyü söyleyen ne kadar da çok polis var. Çevrenize bir baksanız hepsini de göreceksiniz. Hemen ne bayramı? Polis huzur ve güven verir diyeceksiniz, değil mi? Neden? Çünkü Polis; bayram ve resmi tatil demeden ve hiçbir farklı ücretlendirmeye tabi olmadan yada dinlenme süresi dahi kullandırılmadan, çalışıyor olacak ve istese de istemese de ça-lı-şa-cak :(

  Yanıtla
 117. Gülbeyaz Tekin

  Sayın Başbakanım öncelikle sizi saygıyla selamlarım Allah sizi başımızdan eksik etmesin. Sizden benim bir maruzatım olacak. Ben 32 yaşında 2 çocuk annesi bir bayanım yaklaşık 9 yıldır yazmış olduğum kitabımı yayınlamak için çaba sarfediyorum. Ama malesef görüştüğüm yayın evleri önce bana okul durumumu soruyorlar bende ilkokul mezunu olduğumu söylediğimde tamam biz sizi ararız deyip, kapatıyorlar. Ülkemizde malesef kadın olmayı çok zor duruma getiriyorlar, Başbakanım. Ben ün peşinde değilim sadece canımdan çok sevdiğim çocuklarım için bir şeyler yapmak istiyorum. Lütfen bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim. Artık her kapının yüzüme önce umut verip sonra kapanmasından yoruldum. Umarım bu mesaj size ulaşır. Saygılarımla.

  Yanıtla
 118. Abdullah OK

  Yukarıdaki yazıları görünce içimden yazmak gelmiyor. Çünkü bende yazdım sayısını unuttum.Ancak ne arayan var ne de soran. Bizde demek her kes kendi başının çaresine bakcak ölen ölür kalan sağlar bizimdir diyorlar büyüklerimiz. Benim de ailem dağılmak üzere psikolojimiz tamamen alt-üst oldu. Bizim ülkemizde kimse kimseyi duymuyor. Ancak kendine zarar verirsen devletin haberi oluyor en azından defnediyorlar. Allah sonumuzu hayır getirsin.
  Yine de Allahtan ümit kesilmez hala devletten (sayın başbakandan)bir yardım bekliyorum

  Yanıtla
 119. Çok üzgün

  Doğuştan yada sonradan çeşitli sebeplerle azosperm olan,tüp bebek yöntemiyle başarılı olamayan,tek ve son çareleri kök hücre olan,kendi kanından canından bir evlat sahibi olmak için önerilen sperm bankalarını red eden,çaresizlikle bir umut sesini duyurmaya çalışan,evlat sahibi olma özlemiyle dolu binlerce aileden biriyiz.Azosperm denen bu hastalık nedeni ile çocuk sahibi olamıyoruz.
  Araştırmalarımızdan ve basından edindiğimiz bilgilerle Kök Hücre yöntemi ile bu tür hastaların çocuk sahibi olma konusunda bir çok ülkede araştırmaların yapıldığını hatta sperm ve yumurta hücresi üretildiğini öğrenmiş bulunuyoruz.

  Türkiye’nin infertilite ve Tıpta bir çok ülkeden çok ileri seviyelerde olduğu aşıkar. Başka hastalıkların tedavisinde de kullanılmaya başlanan Kök hücrenin,bir hastalık olan Azosperm’de ve erken yaşta yumurta rezervi azalmış hatta menepoza girmiş insanlar için büyük bir umut olduğu kesin.

  Siz devlet büyüklerimizden ricamız Kök Hücre ile bebek sahibi olma yönteminin Türkiye’de daha ileri boyutlarda araştırılıp faaliyete geçirilmesidir.
  Gereken izinlerin verilmesinde göstereceğiniz hassasiyet ile, umutsuz bir topluluk halinde tek umudunu kök hücre ile sperm elde etmeye bağlayan bizleri ihya edersiniz.
  Bu konuda hassasiyetinizi ve umutlarımıza ışık olmanızı rica ediyoruz.
  Azosperm mağdurları lütfen yardım edin

  Yanıtla
 120. Alaattin AYDIN

  Sayın Başbakanım;

  BİMER ve AKP iletişim kayıtlarında, yüzlerce başvurum ve ekli dilekçem mevcuttur! Öncelikle, bu başvuru ve dilekçelerimin ivedilikle incelenmesini istiyorum! Özetle, ekli dilekçelerim ve başvurularımla çok açık ve kanıtlı olan yapılmış kanunsuzlukları, yolsuzlukları, usulsüzlükleri, haksızlıkları, hukuksuzlukları, hırsızlıkları, ahlaksızlıkları v.s. şikâyet ve ihbar ettim! Kısacası illegal işlemleri ilgili kurumlara şikâyet ettim! İnsanların hak ve hukuklarının nasıl gasp ve kast edildiğini izah ettim! Mezkur Dilekçelerime değişik tarih ve zamanlarda onlarca kez ilgi tuttum!

  Ancak ne yazık ki geçen bir yıllık süre itibarıyla, ilgili kurumlardan meşru ve yasal taleplerim hakkında geçerli, yeterli, somut ve mantıklı hiçbir yanıt alamadım! Dolayısıyla ilgili kurumlar her nedense, başvurularımın ve dilekçelerimin idari gereğini yapamamışlardır! Ben öncelikle bir vatandaş olarak ilgili tüm kurumlardan, bu konuda son derece muzdarip ve şikâyetçi olduğumu ifade etmek isterim!

  Telefon ile başvurularımızın akıbetini BİMER’ den sorduğumuzda ise görevli memurları; görevlerinin başında bulamıyoruz! Bulduklarımız ise bize hakaretler yağdırıyor, azarlıyor, yüzümüze telefon kapatıyorlar vs. Ben görevli memurları sergilemiş oldukları bu saygısız, küstah, ahlaksız ve akılsız tavır ve tutumu anlayabilmiş değilim! Bunu yapan görevli memurlar hakkında özellikle şikâyetçi olduğumu bir kez daha belirtmek isterim! Bu sorunlu memurlar hakkında derhal cezai ve disiplin işlemi uygulansın istiyorum!

  Ayrıca BİMER ve AKP iletişim kayıtlarındaki tüm dilekçelerimin ve başvurularımın, idari gereğinin mutlaka yapılarak tarafıma yazılı olarak bilgi ve yanıt verilmesini istiyorum! Talebim bundan ibarettir!

  Saygılarımla; 28.07.2012 – Alaattin AYDIN

  Yanıtla
 121. Çok Çaresiz

  Sn. Başbakanım
  Egerki bu sözlerim size ulaşırsa ne mutlu 2 yıllık myo okuyup bitirene neden iş yok 4 yıllık lisans egitimini tamamlamıs arkadaştan daha yetenekli kişiler var 2 yıllık diyerek küçümsenerek bakılan bölümlerde soruyorum bu bankaların hepsinin tercihi niçin 4 yıllık mezun ya bu 2 yıllık mezun olan arkdadaşlar ne olacak bosuna mı okuduk biz boşuna mı başkanım artık nereye başvuru yapsam dönen yok. psikolojim çok bozuldu her günüm düşünerek üzülerek geçiyor hayalini kurdugum iş yerine başvuramıyorum çünkü yetersizmişim sadece sınava mülakata çagırın ozaman kim iyi kim kötü ayırt edin yazık degil mi bizlere başkanım duyun sesimizi yardım edin 2013 yılı böyle olmasın yalvarıyorum :(

  Yanıtla
 122. s.k

  Başbakanında hiç işi yok bu yorumu okucak diye yazıyorum eskişehirden yazıyorum avrupanın kültür başkentinden yolumuz yok yazın toz kışın çamur içindeyiz defalarca belediyeyi aradım sonuç yok sokağımızda tam altı okul çocuğu var okula gitcek hz ömer yaşlı kadın dert yanarken ömerin gözü kör olsun gelip beni bulmuyo diye ömer ağlıyo ben nasıl halife olabilirim nasıl hesap vericem öbür tarafta allaha ben derdimi söylüyorum yinede çare olmuyolar çaresizim allahım sen yardım et.

  Yanıtla
 123. Özge

  Sayın başbakanım okuyup daha sonrada iki yılda bi olan sınavım kötü işsizim okuyup atanmayı bekleyen milyonlarca insan var kpss denen senin gelecegini bir kaç saate sığdırılmış sınav iş siz olan insanlara üzülüyorum ama okuyup işsiz olanlara daha çok üzülüyorum umarım buna bi çözüm bulunur sesim duyulur yada bu msj sayfada böyle kalır.

  Yanıtla
 124. Hakan akıncı

  Sayın başbakanım yaptığınız her için size teşekkür ediyor arkanızda olduğumuzu unutmamanızı diliyorum.Ülkemizin bu zor zamanlarda birlik ve beraberlik içinde olmamız gerektiğini anlamayacak kadar zavallı insanlara da acıdığımızı bilmenizi istiyorum.Bu zamana kadar sizden birşeyler isteyenlerden değilim sadece size bu yolda devam etmenizi diler size dua etmekten başka bişey yapamayız. Allah yardımcınız olsun.

  Yanıtla
 125. Rahim Keleş

  Sayın başbabakanım Ben ‘ defa Mesane Ameliyatı Geçirdim.bana doktorumun yazmış olduğu ilacı Türkiyede bulamadım.ilacımın ismi BCG SSI cultire bu ilacı bulamayınca başka bir ilç daha verdi ama onu da bulamadım..ikinci verdiği ilaç MITOMYCIN-C KYOWA 20 MG FLAKON bu ilaçları bulamadım.ben kanser tedavisi görüyorum ama devletin muhtarı olarak mağdurum gereğini yapmanızı arz ederim.

  Yanıtla
 126. N.Ç

  Daha Eğitim fakültesi dışındaki Fakültelerden mezun olanlar neden 2 yılda bir kpss ye giriyor haksızlık değil mi peki bu insanlar çürüyüp gidiyor,sosyal bilimler enstitüsü arkeoloji mezunu olarak bilim insanına ülkemizde biraz daha önem verilmesini ve çalışma alanının genişletilmesini rica ediyorum.

  Yanıtla
 127. Mehmet KESTANE

  Sayın BAŞBAKAN’ım ülke yönetiminde umut vericisiniz ancak terör örgütünü kesinlikle yok etmelisiniz bizler osmanlı torunlarıyız ülke gücünü 3 5 çapulcuya ve artlarında olan ülkelere göstermesi gerekiyorsa göstermeli yoksa millet gözünü her an açabilir 1988′den bu güne kadar kaç tane BAŞBAKAN geldi geçti hepsi terör örgütü için bıçak kemiğe dayandı söyleminde bulundular kemiğide kesti şehitler bu milletin içini yakıyor savaşta şehit düşülse millet bukadar üzülmez çünki savaş bu derler ama çocuğunu gönderiyor vatana hizmet için ülkesinin başka bir iline sonra duyuyorki şehit olmuş sayın BAŞBAKAN’ım ekonomi iyiye gittiği için bu millet gözünü her an açabilir dedim çünki madur insan toprak düşünür madur olmayan ise yaşamın farklılıklarını güzellikleri düşünür sağ olun bu ülkede birçok şey düzeldi millet artık yaşamdaki güzel günleri düşünüyor patlamamak size olan sevgiden dolayı ama çok affedersiniz şöyle bir söz vardır canı yanan eşşek attan hızlı kaçar bu millete en büyük dinini yaşaması özgürce ve terörü yok etmeniz ekonomiyi canlı tutmanız olacaktır birde seninle görüşmek istiyorum sayın BAŞBAKAN’ım Rizede düştüm iki yıl ölüm kalım mücadelesi geçirdim şu an iyileşme sürecindeyim çok şükürler olsun ALLAH’ıma görüşmek bana çok iyi gelecek çünki sizi çok seviyorum ne olur hayatta bir isteğim gerçek olsun Bursada yaşıyorum memleketim Ordu bu yazıyı okumanızı rica ederim saygılarımla mehmet kestane 0532

  Yanıtla
 128. Mehmet Kara

  Gaziantep / Şehitkamil ilçesi Ak Parti il binası mücahitler mahallesinde ikametkah ediyorum. Evimiz Kentsel dönüşüm projesi içerisinde yer almakta Yıkım İçin Verilen Miktarlar tekrar ev almamızı sağlamıyor. Sizin sıkı takipçilerinizdenin başkanım sizin söylemlerinize daynarak ” HİÇBİR VATANDAŞIM MAĞDUR KALMIYCAKTIR ” demenize rağmen ben şuan mağdur durumdayım ben askeri ücretle çalışan bir işçiyim 2 kız çocuğu okutuyorum ben askari ücretle hem çocuk okutup hem ev nasıl alabilirim başkanım size soruyorum.. Saygılar..

  Yanıtla
 129. Hatice Özdemir

  Ben ilkokul öğretmeniyim. Ama mesleğimize emeklerimize yapılan haksızlıktan hiç bahsetmeyeceğim.Tabiki her meslekte olduğu gibi bizim mesleğimizde de bu işe gereken önemi vermeyen birçok insan Var.yeni sistem 25 kişilik sınıfların üstünü kaldırmıyor.Bu kadar küçük yaşta çocukların eğitildiği ülkele bir bakın çok rica ederim.sınıf mevcutları kaçtır ve bu çocuklar kaç saat ders kaldırırlar.6 ders oyun bile oynayamaz çocuk.Son ders sadece düzen sağlamaya çalışıyoruz.Çocuklar son ders acıktıklarını sıkıldıklarını söyleyip duruyorlar.1. sınıftaki oğlum her gün okul çıkışı 1 saat ağlıyor.Yorgun ya da aç.Getirdiğiniz sistemi uygulayan ülkelerin nasıl, kaç ders, kaç dakikalık derslerle bunu uyguladığını lütfen inceleyin.çocuklar çıldıracak.Kendimizden bahsetmiyorum zaten önemli olmadığımızın farkındayız ama eğitim öğretim önemlidir.Ülkenin geleceğidir.Çocuklarımıza önem verelim lütfen.Bu işi bilen,öğretmenlik yapan,okula yeni başlayan çocukları olan insanlara bir sorun.İşin ekonomik kısmını düşünerek olmuyor.Son on yılda yetişen çocuklara bakın.Sebep sadece bizim başarısızlığımız olamaz.Yalvarırım görün artık.kesin ek dersimizi ama 1. sınıfları en azından 5 derse düşürün.ben her seferinde size oy verdim.Yaparsa bu insanlar yapar diye.Bakanlarınızı daha profesyönel daha işin içinden bulursunuz diye.Hiç mi kimse yok sayın başbakanım.Sorunun öğretmen sayısı ayarlamakla bitmeyeceğini bilen.

  Yanıtla
 130. Refik Çokşen

  Dağıttığınız okul kitapları hakkında öğretmenler bu kitapların bilgi yönünden içi boş deyip kaynak kitap aldırıyorlar. Bu kitapların yerine kaynak kitap dağıtsanız olmazmı ? Burada tüm okulların öğretmenleri anlaştığı kitapçılardan kaynak kitap aldırıyorlar. Biz veli olarak kaynak kitaplar yüzünden çok masrafa giriyoruz. Bir çok kaynak kitap alındığından çocuklarada yük oluyor. Öğretmenler üniversitelerde boşunamı okuyorda kaynak kitaptan yararlanıyorlar. Gereğinin yapılmasını bilgilerinize arz ederim.

  Yanıtla
 131. Tuğçe Aydın

  Yozgat’ın İlçesindeki Yerköyde oturuyorum Nurdoğdu ilköğretim okuluna gidiyorum lütfen ben i 6/C den 6/A Ya geçmek istiyorum lütfen yardım edin bide okulumuz çok berbat halde okulumuza yardım eli uzatın son ricam ise engelliler için kapak toplayın boş zamanınızda lütfen bu ricalarımın hepsini yaparsanız çok mutlu olacağım

  Yanıtla
 132. Nuriye GÜMÜŞ

  Ben İzmir’de görev yapan Trafik polisi eşiyim. Bayramlarda bütün devlet memurları 6 gün izin kullanırken eşim gece yarılarına kadar çalıştırıldı. ve yalnızca 2 gün izin kullanabildi.diğer izine ayrılan arkadaşlarının yerine daha fazla çalıştırıldı. Ne fazla ücret ne de ek bir ödenek verildi. Bizim bayram yapmaya hakkımız yok mu?? Diğer Devlet Memurları Bayram çalışsa dahi fazla mesaisini, döner sermayesini alıyor.Hani eşit işe eşit ücret Eşimle aynı işi yapan bir astsubay en az 400-500 tl fazla maaş alıyor, emekli olunca da bu dengesizlik devam ediyor. Emekli ikramiyesi polis Memuru 45.00 Tl alırken Astsubaylar 65.000 Tl.+ oyak kesintisi 150.000 Tl. olmak üzere toplam 215.000 tl’ye yakın para alıyorlar bu mu eşit işe eşit ücret, bu mu adalet.. Polisinde maaş ve özlük haklarının iyilştirilmesini istiyoruz. Saygılarımla

  Yanıtla
 133. Sultan İnce

  Size Karamandan yazıyorum geçenlerde Karaman Belediyesinde küçük bir işimiz vardı annemle gittik ve memurlarımız öğle yemeğinden dönüyorlardı beni şaşırtan memurlarımızın genelinin yaşının bir hayli geçmiş olduğunu görmek oldu. Canım sıkıldı çünkü biz bir şeyler olalım, bir meslek sahip olalım diye okuyup KPSS sınavına giriyoruz ama böyle yaşını almış memurlarımız görevlerine devam etmek için uğraşıyorlar bu da bizim atanamamıza neden oluyor ve Türkiye de boşa okunmuş bir hale geliyoruz bu yüzden okuyan ve okumakta olan gençler okumaktan soğuk hale geliyor. Lütfen gereğinin yapılmasını arz ediyorum Saygılarımla…

  Yanıtla
 134. Sebiha Özmen

  Ben istanbuldan yazıyorum asgeri ücretle çalışmatayım ve sigortamda öyle yatırılıyor, 5700 gün pirim ödemesiyle emekli olacağım ama emekli olabilmem için senemi ve yaşımı doldurmam gerekiyor. Bu arada yaşamımı sürdüre bilmem için çalışmam gerekiyor çalıştığım iş yeri sigortamı düzeni olarak ödüyor ve benim şu anda 6700 gün pirimim oldu. SGK’nın internet sayfasından emekli maaşı hesaplamasına baktığımda benden daha az pirim ödeyen birine benden daha fazla maaş bağlanacak. Görünen o ki dürüst çalışarak dürüstçe pirim ödemekle hata yapıyoruz . Bana göre burada haksızlık var. ben asgari ücretle çalışırken iş verenim bana yüksek pirim ödermi bu nasıl bir mantıkdır ben anayabilmiş değilim bu hesaplama şekliyle kimleri koruyorsunuz, biz çalışmak zorunda olanları değil. ben hakkımızın yenildiğini düşünüyorum.

  Yanıtla
 135. Ali Citak

  Sayin Basbakanim!!

  Öncelikle ben 28 yasinda evli 3 cocuk babasiyim,tamirci ustasiyim (araba),ve yaklasik 22 senedir avusturyada yasiyorum.
  Ben bu sene cocuklarimi yaslari ilerledigi icin ve burda gelecek görmedigim icin memleketime yollamak istiyorum.
  Benim iki sene daha burada borclarim yüzünden calismam gerekiyor.
  Belkide sizi bu ufak mevzu yüzünden rahatsiz ediyorum ama icim rahat degil,ben kesin dönüs yaptiktan sonra hibe kredi varmis dogrumu ve ben yararlana biliyormuyum,cocuklarimin saglik güvencesi
  okul vs vs.

  bu konularda bana yardimci olabilir ve beni aydinlatabilirmisiniz?

  Cevapinizi büyük heyecanla bekliyorum artik memleketimi özledim ve bir dakika buralarda kalma tahamülüm yok..

  Saygilarimla

  ALI CITAK

  Yanıtla
 136. Mehmet Boprak

  SAYIN başbakanımıza hayata sağlık ve mutluluklar diler başarıların devamını YÜCE ALLAH’TAN niyaz ederim.
  Ben Hatay ilin İskenderun ilesinde ikamet etmekteyim ilçemizin bağlı olduğu belen belediyesi sınırları içerisinde olan Halil bey mah. Halil sokak’ta olan arsama ev inşa etmek istiyorum ancak ülkemizin güvenliği için amonos dağlarında kurulmuş olan radarın elektrik ihtiyacını sağlayan yüksek gelirim hattının arsamın üzerinden geçmesi nedeniyle şimdiye kadar yapacağım inşaata engel’idi. Ancak radar sisteminin yatayın sanmandağ ilçesine taşınmasıyla, Yerinde kalan yüksek gerilim hattının elektriklerinin kesik olmasınına rağmen elektrik hatı halen yerinde kaldığı ve arsamın üzerine inşa edeceğim apartmana engel olmaktadır.Daha önce gereken mercilere başvurmuş olamamıza rağmen halen herhangi bir işlem yapılmadığı ve bize iletilen Türk silahlı kuvetlerin’den geleceği emir ile kaldırılacağını ve baş vuru yapmış olduğum kurumun herhangi bir işlem yapamayacaklarını arz etiller .Daha önce aynı mevkide kendi inşaatını yapan arsa sahibi elektrik hattına kapılar hayatını kaybetmiştir. Bu nedenle SAYIN BAŞBAKANIMIZ Bu konuyla ilgilenmesi ve yüksek gerilim hatının kaldırılması için gereğinin yapılmasını arz ederim saygılarımla.

  Yanıtla
 137. Esra ALinmiş

  Ben Esra ALİNMİŞ Erdemli Anadolu Sağlık Meslek Lisesinde son sınıf öğrencisiyim. 13 sene önce babamı kaybettim ve 4kız kardeşim. Hepimiz okumaktayız farklı illerde, Mersin’de tek başıma ayaklarımın üstünde durmaya çalışıyorum hem okuyorum hem çalışıyorum. Annem 78 yaşındaki anneanneme bakıyor Malatya’da. Sağlık problemlerim nedeniyle sınav başvurularını kaçırdım ve bu başvurular benim hayatımın belki de dönüm noktasıydı. Sağlık problemlerim yüzünden okula gidemediğim için başvuru yapamadım, sizlerden başvuru sürelerini sadece 1gün daha uzatmanızı rica ediyorum. Bir kız çocuğunun eğitiminin ne kadar önemli olduğunu sizler bende daha iyi bilmektesiniz sizlerden yarım eli uzatmanızı bekliyorum.
  Ben yalnız değilim benim gibi mağdur yüzlerce öğrenci var bu şehirde lütfen yardımcı olun bizlere…
  İyi çalışmalar diliyorum.

  Yanıtla
 138. Hakan Bakır

  Devletimizin Başından Allahım Seni Eksik Etmesin Sağlık ve Huzur versin. Ben Tekel personeliydim 4.C sitatüsünde HATAY- İskenderunda Turizm Bakanlığına ait büroda 8 ay görev yaptım ve ayrıldım Allaha şükürler olsun 2 defa ümreye gittim eşimde 1 defa gitti çok şükür rabbime Tekel kapandıktan sonra namazıma başladım eşimi tarım sigortası yaptırdım pirimlerini dışarıdan ödüyorum benim Emeklilik günümün gelmesini bekliyorum . Devletimizden şahsıma hiç bir şey İstemiyorum fakat ailemde 3 çocuğum var büyük erkek AKP gençlik kollarında 1991 doğumlu 2 yıllık Elektironik bölüm okuyor. Kızım 1994 doğumlu ünüversiteye hazırlanıyor . Küçük Kızım 2000 doğumlu Karnesini aldı Sayın BAŞBAKANIM Üstün Başarı Belgesiyle tek arzum Önce Allahımdan Sonra sizden çocuklarımın devletimizin uygun gördüğü bursluluk yardımı yapılmasını canı gönülden arzuluyorum .

  Saygılarımla Ellerinizden Öperim.

  Yanıtla
 139. Derya Bayam

  Sayin basbakanim yaptiginiz hersey takdire layik isler ayakta alkislanacak seyler ne olursa olsun arkanizdayiz ama bi sey de dikkatinizi cekmek istiyorum hani 3cocuk 5 cocuk diyosunuzya o canimi cok acitiyo bi tanesi icin doktugumuz parayi bi esim bi ben biliyoz ben 2 3 sefer tup bebek yaptirdim olmadi sizden zor bisey istemiyorum benim gibi o kadar zor durumda olan var sizden ricam su tup bebek tedavilerini biraz daha uygun hale getirirseniz cok sevinirim allah ayaginiza tas degdirmesin.

  Yanıtla
 140. Arzu

  Bütün oylar sizin Allah sizi başımızdan eksik etmesin yine haklı kazandı yine doğru kazandı ben kiracı bir insanım sizden aileme çocuklarıma yardım istiyorum inşallah geri çevirmezsiniz başkanım benim iki tane küçük bebeğim var eşimin aldığı ücret yetmiyor yardımlarınızı esirgemezseniz çok memnun olacağım dualarımız sizinle…

  Yanıtla
 141. ingiliz

  Sayın başbakanım senin bakanlık yaptığın ankarada ilk öğretim lise ve ünüversitler sokak parklar da fuhuş aleni olmuş biraz önce bayındır barajının ordan geçtik bu nasıl bir içki esrar bile var bu işleri ne yapacaksınız sayın bakanım bi çare bulun bizim memleketimiz çok güzel bu fuhuş işlerini düzeltin anneler babalar lütfen lütfen çocularınızı gözetin ve sayın başbakanım yutup facebok gibi siteleri sistemi kapatın allah rızası için sayın başbakanım.

  Yanıtla
 142. Merve

  Başbakanım. Ben İmam Hatipli Merve. Bugünkü katılacağınız Sinan Erdem spor salonuna ailece geliyorum.
  Benim size ulaşmam kolay olmayabilir ama sizin bana ulaşmanız daha kolay olur.Elinizi öpmek ve size sarılmak istiyorum.

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>