Başbakana Mesaj Göndermek İstiyorum

 • 20 Kasım 2014
 • 721 kez görüntülendi.
Başbakana Mesaj Göndermek İstiyorum

Sevgili arkadaşlar, bu sayfamızda Türkiye Cumhuriyeti Başbakanına nasıl mesaj göndereceğiniz hakkında sizi bilgilendirmeye çalışacağız.

Bildiğiniz üzere Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdaoğan’dan sonra Başbakanlık koltuğuna son seçimlerde Ahmet Davutoğlu geçmiştir. Kısa ve öz bir şekilde başbakanımızı siz ziyaretçilerimize tanıttıktan sonra kendisine nasıl mesaj gönderebileceğiniz konusunda açıklamalarda bulunacağız.

Evet, Ahmet Davutoğlu  (26 Şubat 1956) yılında Konya ilinde doğmuştur. Kariyeri süresince Türk siyasetçi olmakla birlikte uluslararası ilişkiler uzmanı, akademisyen ve büyükelçi olarak görevlendirilmiştir. Geçen yılların ardından 1 Mayıs 2009 tarihinde TBMM dışından Dışişleri Bakanı olarak atanmıştı. Başbakanımız aynı zamanda 3 anadil olarak İngilizce, Almanca ve Arapça bilmektedir. 27 Ağustos 2014’te AKP olağanüstü kongresinde Genel Başkan olarak seçilmiş ve Türkiye’nin de yeni başbakanı olarak görevine başlamıştır.

Türkiye’nin en iyi üniversitesi olarak bilinen Boğaziçi Üniversitesinde Ekonomi ve Siyaset bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünü çift anadille bitirmiştir.Yine aynı üniversitenin Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde doktora yaptıktan sonra eğitim hayatını tamamlamıştır.

Şimdi sıra başbakana sesinizi duyurmaya geldi. Yaşadığınız sıkıntıları, düzelmesini istediğiniz olayları yazılı bir dille Ahmet Davutoğlu’na ulaştırmak istiyorsanız aşağıda belirtmiş olduğumuz Başbakanlık mail adresini kullanarak mesajınızı ulaştırabilirsiniz.

 • bimer[@]basbakanlik.gov.tr

Göndereceğiniz mesajlar sayesinde Başbakana sesinizi  duyurabilir ve her an karşınızda görebilirsiniz.

Not: Mesajlarınızı bu sayfa üzerinden yayınlamak istiyorsanız, aşağıdaki yorum alanımızı kullanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 9 YORUM
 1. Nevzat dedi ki:

  Başbakanım ben uzun süredir işsizim ve hala iş bulmuş değilim. İlerleyen Türkiye’de hala meslek sahibi insanların var olması sizi üzmüyor mu? Lütfen bu işsizlik konusuna el atın ve insanların ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir düzeyde maaş ödemesi yaptırın. Saygılarımla.

 2. Tamer dedi ki:

  Sayın Başbakan, uzun yıllardır devam işsizlik sıkıntısına artık bir çözüm bulun lütfen. Fizik bölümü 4 yıllık üniversite mevzunuyum. Ama iş olarak kendi mesleğimi değil bir marka altında satış danışmanlığı yapmaktayım. İnanın böylesine bir durum ülkemizin ilerleyiş kaydetmesine değil, aksine ülkeyi geriye götürmeye nedendir. Bizler okumak için nelerimizi ortaya koyduk ve nelerden vazgeçtik. Bari siz bunun bilincinde olun ve bizleri iş hayatında es geçmeyin.

 3. Yusuf dedi ki:

  Başkanım kaç aydır işsizim ve evde oturuyorum. Kredi kartı borcum ve üstüme ait fatura borçları hala durmakta bunlar üzerine iş arayışlarımda başarısız. Bende derhal ben gibi durumu kötü insanlara yardım edilmeli. Kimseye muhtaç olmak istemiyorum devletimiz dururken. Bu yüzden birileri sesimizi duysun ve yardım etsin.

 4. Halit dedi ki:

  Sonunda bedelli denilen o şeyi 18 bin TL yaptınız ve sanki çok güzel bir şey yapmışsınız gibi kendinizle gurur duydunuz. Ama bence Türkiye’nin gariban evlatları bunu beklemiyordu ve ben dahil milyonlarca genç 15 ay askerlik yaparken siz neredeydiniz? Başka yerdeydik demeyin çünkü sizler kaç yıllardır iktidarsınız ve her yıl garibanı üzecek konularla gündemi meşgul ediyorsunuz. 18000 TL neredeyse bir milletvekilinin maaşı ve onların çocukları banka atmleri üzerinden parasını yatırıp kendini asker yapmış gösterirken, parası pulu olmayanda gitsin orada burada şehit düşsün. Azcık vicdanınızı sızlasın ve artık bu gidişe dur deyin!

 5. Burçin Temel dedi ki:

  Her zaman mazlumun yanında olacağınıza ve garibana destek duracağınıza neden zenginin yanındasınız? 18 bin TL parası olmayan kalkıp askere gidecek ama haram yoldan para kazananlarda yan gelip yatacak. Hadi onuda geçtim yan gelip yatacak olan zengin züppelerinin nöbetini de garibanın evladı tutacak. Size söyleyecek tek bir sözüm yok ama unutmayın; Allah diğer tarafta garibanın günahına girenleri bekliyor. 😉

 6. Feyza dedi ki:

  Birde televizyona çıkmış güler yüzle açıklamada bulunuyorsunuz ve onca şehit anasını gözü yaşlı bırakıyorsunuz. Sizin insanlık ve adalet anlayışınız buysa ben Türkiye’mizin adaletinden şüphe duymaya başladım. Az elinizi vicdanınıza koyun ve yetim kalan çocukları, evlat acısı çeken şehit analarını düşünün. Yaptığınızın doğru olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz sayın başkan hemde çok yanılıyorsunuz.

 7. Tayfun dedi ki:

  Ülkenin gidişatı hiç iyi değil ve son zamanlarda yaşanan olayların haddi hesabı yok! Onu bunu da geçtim artık adalet mülkün temeli sözü de buhar olup uçtu. Daha dün clup ortamında adama silah sıkan bugün serbest kalıyor ve biz Türkiye’de adaleti arıyoruz. Gerçekten onca hakim ve savcı böyle bir iktidar yüzünden görevlerini yapamıyor ne acı ki medya bile yasaktan haber sunamıyor.

 8. Tugay Aydemir dedi ki:

  Selam; sayın başbakana burdan seslenmek istiyorum…

  Sayın başbakanım ben Mardin / Kızıltedenin Akkalın köyünde 59 yıldır süren arazimizin mahkemesinin karara bağlanamsı için ricada bulunuyorum. Olayı kısaca anlatayım da ona göre yardımcı olursunuz… Bizim arazi sene 1956 yılında o zamanın köy ağasının bir şikayet dilekçisi yüzünden 59 yıldır arazimizi ne imara açabiliyoruz, ne herhangi bir iş sahası açabiliyoruz, ne de satabiliyoruz.

  Kısacası çok mağdur duramdayız, 59 yıdır dosyaya bakan hakimlerin yılı dolmadan taini çıkar başkası gelir o da gelir bakar onunda tayini çıkar gider bizim olayımız rahmetli Kemal Sunal’ın Davacı filmi gibi oldu. 59 yıldır bir türlü çözüme kavuşmadı, lütfen sayın başbakanım siz bari olaya bir el atın da mahkeme sonuçlansın mağduriyetimiz daha fazla olmasın.

  Saygılarımla.

 9. Buse Canikoğlu dedi ki:

  Hayvan barınaklarında onca hayvana yapılan eziyete lütfen son verin. Orada ölüyorlar ve aç susuz kalıyorlar. Sizden tek ricam vicdanınızı kullanın ufacıkta dahi olsa lütfen yardım edin onlara… Çünkü onların sizden gelecek olan yardıma çok ihtiyaçları var.

BİR YORUM YAZ