Basen Eritme Hareketleri

  • 12 Aralık 2014
  • 106 kez görüntülendi.
Basen Eritme Hareketleri

Kadınların en büyük sorunlarından biri, kilo aldıklarında basen bölgelerinin genişlemesidir. Basen bölgesinde genişleme karşısında hemen önlem alınmazsa, kalça ve göbekte de fazlalıklar oluşacaktır. Basen bölgesini eritmek için sadece diyet yapmak yeterli değildir. Ancak diyet yanında bölgesel zayıflama hareketlerini düzenli olarak uygulayarak, basen bölgenizdeki fazlalıklardan kurtulabilirsiniz.

Basen eriten hareketler

Kalça Kaldırma Hareketi: Pilates topu ile yapacağınız bu harekette, öncelikle sırt üstü yatın ve ayaklarınızı pilates topunun üzerine yerleştirin. Beliniz de havada olsun ve dizlerinizi bükerek, kollarınızı yanlara doğru açın. Dizlerinizi büktükten sonra, kalçanızı yukarı doğru nefes alarak kaldırın ve indirirken nefes verin. Bu hareketi yaparken, belinizin gergin olmasına dikkat edin.

Tek Bacakla Uzanma Hareketi: Uygulanışı çok basit olan bu hareket için dik bir şekilde dikilin. Ardından önce sağ bacağınızı kalça hizanızda olacak şekilde geriye doğru kaldırın ve sağ kolunuzu da dik açıyla aşağı sarkıtın. Diğer kolunuz kalça hizasında arkaya doğru uzanmış olsun. Önü doğru eğilirken bu hareketi tekrar edin.

Basamak Çıkma Hareketi: Önünüze diz hizasının aşağısında bir eşya koyun. Doksan derece açı ile ayağınızın sırayla bu eşya üzerine basın. Diğer ayağınız ile yukarı doğru esneme hareketi yapın.

Çömelme Hareketi: Basen eritmede en çok işe yarayan egzersiz hareketlerinden biridir. Bu hareketi yaparken öncelikle kollarınızı göğüs hizasında öne uzatın. Ayaklarınızı kalça hizasında aralayın ve dizlerinizi kırarak, çömelip kalma hareketi yapın.

Yukarıda paylaşılan bilgilere nazaran birde sizlerle kalça sıkılaştırma ve basen eritmek için uygulanan hareketlere ait bir video paylaşıyoruz. Böylece yazılanları okuduktan sonra video görüntülerini izleyerek hareketleri doğru bir şekilde uygulamaya başlayabilirsiniz.

Kalça Sıkılaştırma ve Basen Eritme (Video)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ