Bel Kası Nasıl Gelişir?

  • 30 Ocak 2015
  • 110 kez görüntülendi.
Bel Kası Nasıl Gelişir?

Genelde spor yapanların amacı fit görünüme ve istedikleri vücut yapısına sahip olmaktır. Ancak vücudun çeşitli bölgelerini geliştirmek için farklı antrenman programları uygulanmaktadır. Bugün sizlerle vücudunuzun bel bölgesini nasıl geliştireceğiniz hakkında hangi egzersizleri uygulayacağınızı anlatmaya çalışacağız. Böylece bel bölgesini geliştirerek, bel kısmında oluşacak ağrıların ve meydana gelebilecek olan rahatsızlıkların önüne geçebilirsiniz. Şimdi sırasıyla sizlere bel kası geliştirmeniz için hangi egzersizleri uygulamanız gerektiğini gerek yazılı, gerekse video olarak anlatmaya çalışacağız.

Bel kası geliştirmek için hareketler;

  • İlk olarak omuz arkasına boynunuzun en alt noktasına gelecek şekilde uzun bir sopa alarak sıkıca tutmalısınız. Dilerseniz bu hareket için konuta eklemiş olduğumuz görseli gözden geçirebilirsiniz.
  • Sonraki işlemde dizlerinizi hafifçe bükün ve bacaklarınızı omuz genişliğinde açarak hafif şekilde eğilin.
  • Şimdi omuz kısmına koyduğunuz sopayla sağa ve sola doğru kontrollü olmak suretiyle dönülerek hareketi uygulamaya başlayabilirsiniz. Unutmayın, hareketi uygularken sağa sola aynı açıda dönmeye özen göstermelisiniz.

Yukarıda paylaşılan prgramın yanı sıra konu ile alakalı bir de video paylaşımında bulunmak istiyoruz. Diğer anlatacağımız hareketi videoyu izleyerek uygulamaya başlayabilirsiniz. Videoda izleyeceğiniz hareketlerle bel yanları ve yan karın kaslarını geliştirebileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Bel yanları ve yan karın kasları için egzersizler (Video)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ