Bir Kadının Çantasında Neler Bulunmalı?

 • 20 Kasım 2014
 • 226 kez görüntülendi.
Bir Kadının Çantasında Neler Bulunmalı?

Kadınların dışarı çıktığında yanlarından ayırmadığı en önemli şey çantalarıdır. Bir kadın çantası olmadığında kendisini eksik hisseder. Kadınların çantalarının yanlarında olması dışında en önemli şey içerisinde taşıdıkları ürünlerdir.Bir kadın çantasında her türlü ihtiyacını taşıması ve beklenmedik durumlara karşılık hazır olması gerekir. Kimisi var ki çantasının içini onca gereksiz ıvır zıvırla doldurarak boşa ağırlık taşımaktadır. Fakat kadın olarak genelde lazım olanları taşımamız hem taşıma kolaylığı açısından hemde ihtiyacın karşılanması bakımından önemlidir.

Peki, bir kadının çantasında bulundurması gerekenler nelerdir?

Sorusuna sırasıyla şöyle cevaplama yapabilir;

 • Ruj: Dudağa sürülen ruj bir kadının olmazsa olmazlarındandır. Bir kadın göze hitap edecek kadar makyaj yapmamış olsa bile ruj sürerek çevresine farklı olduğunu hissettirebilir.
 • Ped: Bir kadının her ne kadar özel günleri düzenli olarak yaşansa da her an bir sürprizle karşılaşılması mümkün olabilir. Bu yüzden hazırlıklı olmak adına çantada ped bulundurulması mantıklıdır.
 • Cüzdan: Kadın çantasının ana kombinasyonu cüzdandır. Para taşımak, kimlik ve kredi kartı gibi araçları düzende tutmak için iyidir.
 • Cep telefonu: Telefon günlük hayatımızı kolaylaştıran en önemli teknoloji aletidir. Aramalardan tutun bankalara, otobüsünüzün hangi durakta olduğuna kadar tek tuşla kontrolleri elinize alabiliyorsunuz. Bu yüzden artık unutulmayacak en büyük alettir. Kadınlar sosyal ağları çok kullandıkları için ellerinden de asla telefonlarını bırakmazlar.
 • Diş macunu & fırçası: Her zaman yanınızda seyahat boyu macun ve fırça bulundurulması gerekir. Ani bir kararla arkadaşta, aile yakınında kalma ihtimallerine karşı çantada bulunur. Kadınlar her zaman dış görünüşe önem verirler. Gülümsemelerini kaybetmemeleri adına bu iki önemli faktörü atlamaları mümkün değildir.
 • Naneli şeker & sakız: Sabahları uyandığınızda boğaz kuruluğundan dolayı nefes kokusu gibi bir durum söz konusu olabilir. Bu yüzden kadınlar karşısındaki kişiyle konuşurken nefeslerinin temiz ve ferah kokmasına önem vermektedir.
 • Parfüm & Deodorant: Kadınların kokusuz oldukları gün yoktur. Çünkü bir kadın her zaman temiz kokmayı tercih eder. Bulundukları ortamda o güzel parfüm kokularının hissedilmesini ve kokularının ortamı sarmasını isterler. Bu yüzden tenlerine yakışan kokuları seçmektede fayda vardır. Aynı zamanda parfüm tercihlerinde mevsimlere de dikkat etmeleri gerekmektedir. Çünkü kışın baharat kokuları daha hoş kokar yazın ise tatlı ve fresh kokular.
 • Nemlendirici El kremi: Günlük ihtiyaçlar arasında olmazsa olmazdır. Çünkü kadınlar her zaman el temasında bulunabilirler. Gerek iş ortamında gerekse arkadaşlarıyla buluştuklarında ellerinin yumuşak ve bakımlı olmasına önem verirler. Bu yüzden bakımlı olan ellerini gün içinde krem sürerek yenilerler.
 • Mendil & Islak mendil: Artık her an bir kusurla karşılaşma korkusuna sebep olmamak adına bunları yanımızda bulundurmanız gerekir. Ellerimizi gün içerisinde çok kullandığımız için hijyen açısından etkili ürünlerdir.
 • Not defteri & Kalem: Yanınızda mutlaka ama mutlaka bulundurmak gerekir. Başımıza her an nerde ne geleceği belli olmaz. Not defterinde yazılı olarak isim soy isim ve yakınlarımızın telefonları bulunmalıdır. Herhangi bir kazada yardım eden kişilere kolaylık sağlayacaktır.
 • Minik makyaj çantası: Günlük kusurlarımızı tazelemek ve güzelliğimize bir güzellik daha katmak için yanımızda ufak tefekte olsa makyaj ürünleri bulunması gerekir. Mesela; pudra, göz kalemi, eyeliner, allık ve maskara olmazsa olmaz listesinde yer alır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Yeliz dedi ki:

  Kızlar yanınızda bunların dışında biber gazı bulundurmayı unutmayın. Malum piyasa sapık kaynıyor ve kendinizi savunmanız adına böylesine araçlarında çantanızda yer alması gerektiğini düşünüyorum.

BİR YORUM YAZ