Bulk Dönemi İçin 5 Önemli Yiyecek

  • 14 Ocak 2015
  • 125 kez görüntülendi.
Bulk Dönemi İçin 5 Önemli Yiyecek

Genelde vücut geliştirme sporu yapanlar zaman zaman kilo alma evresine yani bulk dönemi içine girerler. Amaç gereği çoğu sporcu basit şekerleri hayatından çıkararak, yağlanmadan vücutlarına hacim kazandırmak ister.

Ancak bu durum karşısında spor yapan kişiler kendilerine düzenli beslenme ve çalışma koşullarına göre diyet menüsü hazırlar. Bizde vücut geliştirme konusunda spor yapanlara yardımcı olmak amaçlı bu konumuzu ele aldık. Birazdan bulk döneminde diyet menülerine renk katacak bir kaç faydalı yiyecek ismini paylaşacağız.

1- Somon Balığı

Bulk dönemine giren sporcular vücut için kazandırılan kalorilerin %30’unu proteinden almak için farklı yollara başvururlar. İşte bu noktada somon balığı devreye giriyor ve vücut için gerekli kaloriyi sağladığı gibi üstüne üstlük Omega-3 açısından da fayda sağlıyor.

2- Derisiz Tavuk Butu

Vücut geliştirmeciler genellikle her spor yaptıktan sonra haşlanmış veya ızgara olarak tavuk göğsü tüketmektedir. Fakat tavuk göğsünün bir süre sonra sporcuları sıktığı gerçeğini göz önünde bulundurarak yağsız tavuk butu öneriyoruz. Vücuda yarar yağlara sahip but, hem hızlı kalori almanızı sağlar, hem de kendine has lezzetiyle sizi tavuk göğsünden bir süre uzak tutar.

3- Yağsız Kırmızı Et

Saf proteine sahip kırmızı et, yüksek kalori seviyesine sahip olduğundan ihtiyacınız olan protein + kaloriyi vücuda en iyi şekilde sağlayacaktır.

4- Yulaf Ezmesi

Protein bakımından zengin olarak bilinen yulaf, karbonhidrat açısından da zengindir. Yulafı light fıstık ezmesine karıştırarak yemenizi tavsiye ederiz.

5- Sızma Zeytinyağı

Diyet döneminde olan kişiler ayçiçek yağı yerine zeytinyağı tercih etmelidir. Çünkü vücudun yağ ihtiyacını sağlıklı bitkisel yağlardan karşılamak ve süzülmüş zeytinin yağından beslenmek vücudunuza sağlıklı yağın girmesine neden olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Remzi Başkan dedi ki:

    Şu resimdeki adamın vücudu harikaymış gerçekten. Zaten bende 3 aydır düzenli spor yapıyorum ve elimden geldiğince yememe içmeme dikkat ediyorum. Bence bu 5 yiyeceğin spor yapan vücut için çok önemli olduğunu söyleyebilirim. Bir de protein tozu takviyesi almanızı öneririm. Saygılar…

BİR YORUM YAZ