Canım Sıkılıyor Ne Yapmam Lazım?

canım sıkılıyorSinirlerim bozuk, canım aşırı derecede sıkılıyor. Bana yardım edin, bu sıkıntıdan kurtulmak istiyorum. Diyen arkadaşım, sonuçta hepimiz birer insan evladıyız. Mutlaka günü geldiğinde oturup ağladığımız ve güldüğümüz zamanlar olmuştur. Ama ne yazık ki, her daim vücudumuzun bir köşesinde sıkıntı dolu bir bombanın olduğunu hissetmişizdir. İşte bu noktada elimiz, kolumuz bağlanır ne yapacağımız hakkında bir şey bulamayız. Bende günü geldiğinde fena sıkıntıya giriyorum. Bununla kalmıyor birde sağlığım kötü bakımdan etkileniyor. Saçlarım dökülüyor, stresin yarattığı bütün rahatsızlıklar bedenimde toplanıyor. Yani şuan sizinde ne halde olduğunuzu hayal edebiliyorum. Çünkü insanlar görsel olarak değişiktir. Ama akıl ve düşünce yapıları aynıdır. Bu yüzden bende sana şimdi, alt satırlarda can sıkıtını yok edecek reçeteyi yazacağım. Kendim bizzat söyleyeceklerimle her sıkıntımda çözüme ulaştığım yollardır.

Can sıkıntını yok edecek bir kaç şey:

  • İlahi dinlemeniz ve dini video görüntüleri izleyerek zaman harcamanız en mantıklısı.
  • Facebook, Msn gibi iletişim araçlarınız size keyif vermez. Bu yüzden bazı video sitelerinde komik görüntüler seyredin. (Erkek iseniz: Maç golleri | Bayan iseniz: Dizi bölümleri)
  • Oturun bilgisayarınızın masaüstü bölümüne “Not Defteri” açın aklınıza gelen her şeyi yazın. (Şiir, Mani vs.)
  • İnternette canım sıkılıyor! Demeyin, çünkü internet ortamında sıkıntınızı giderecek çok şey var. Mesela açın uysal ve dinlendirici kafa şarkılar dinleyin.
  • Bilgisayarınızda bulunan kişisel resimler üzerinde oynama veya düzenleme yapın.
  • Bilgisayarınız sisteminde bulunan gereksiz programları silin, resim klasörlerine düzen verin.
  • Olmadı bizim sitemizin görüntülü sohbet odaları içerisine giriş yapın. Yeni arkadaşlıklarla canlı görüşün ve konuşun.
  • İtiraf sayfası üzerinde içinizi dökün. İnsanlarla yaşadığınız iyi, kötü anları yazılı paylaşın.

 
Yok, ben bunlarıda yapsam sıkılırım! Diyorsanız, o zaman çıkın dışarı boş arazide durmadan koşun. Vücudunuzda bulunan enerjiyi tüketin ve sinir kaslarınızı yumuşatın. Sıkıntının sizin üzerinde etkisi büyük olmasın. Stresli bir vücudun, meyvesiz bir ağaçtan farkı yoktur. Sizinde sıkıntılara iyi gelecek önerileriniz varsa, yorum kısmını kullanarak söyleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Cep Telefonundaki Virüs Nasıl Temizlenir? başlıklı makalemizde Cep Telefon Virüs, Cep Telefon Virüs Programı ve Cep Telefon Virüsünü Silme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>