Canlı Normal Doğum Görüntüleri (Video)

normal doğum yapmakArkadaşlar bildiğiniz gibi ülkemizde doğum oranları git gide artmaktadır. Bunun sebebi korunmamak ve erken evlilikten kaynaklanmaktadır. Hamile olan bayanların doğum yapacakları güne kadar korkuları daha çok artar. Sezeryan mı yaptırsam, yoksa normal mi yaptırsam gibi düşüncelere giriyorlar. Her ne kadar doktorlar rahatlık için ve parayı daha çok almak için sezeryan deseler de mecbur kalmadıkça imza atmayın. Çünkü sezeryanın zararları ileride başınıza bela olabilir. Ama normal doğum yaparsanız en fazla 1 hafta içerisinde toparlanırsınız. Peki normal doğum nasıl olur? Diyenlere internet üzerinden bulduğum video görüntüsünü sunacağım. Böylece aklınızda yer ettiğiniz soruların cevabını görüntüyü izleyerek kendiniz bulacaksınız. Normal doğumla çocuğun nasıl geldiğinide öğreneceksiniz. :)

İşte Canlı Doğum Anı Videosu

Get the Flash Player to see this content.

Canlı Doğuma Gireceklerin Dikkat Etmesi Gerekenler:

  1. Doğuma gireceğiniz güne kadar bağımlısı olduğunuz sigaradan vazgeçin.
  2. Temizliğinize önem verin.
  3. Doğum gününüz yaklaştıkça doktora sıklıkla görünmeyi ihmal etmeyin.
  4. Baştada söylediğim üzere sakın normalinden şaşıp sezaryana imzanızı atmayın.
  5. Doğum öncesi hamilelik egzersizlerini yapmayı kendinize şart koşun.

Bir önceki yazımız olan Kanal D Doktorum Programı İletişim Bilgileri başlıklı makalemizde Doktorlar, Doktorum ve Doktorum Soru Sor hakkında bilgiler verilmektedir.

Canlı Normal Doğum Görüntüleri (Video)” üzerine bir düşünce

  1. Elfida

    Ay bende 7 aylık hamileyim doktorum dediki normalmiş ne yapacağım korktum şimdiden. Bu ne ya nasıl dayanıyorlar Allah’ım çok iğrenç bir şeymiş ya. Birde bayıltılmadan çıkarıyorsun en kötüsüde orası ya. Korkum birken ikiye katlandı. Yaradan herkese bu konuda yardım etsin. Bayan arkadaşlarıma doğru seçimlerini yapmaları için bende uyarıda bulunuyorum.

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>