Cumhurbaşkanına Mesaj Göndermek İstiyorum

 • 20 Kasım 2014
 • 1.272 kez görüntülendi.
Cumhurbaşkanına Mesaj Göndermek İstiyorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a artık aklımıza takılan her soruyu sorabilecek, isteklerimizi ve şikayetlerimizi yazılı olarak dile getirebileceğiz.

Cumhurbaşkanına soru sorulması için kısa bir süre önce adından söz ettirecek bir uygulama geliştirildi. Geliştirilen uygulama üzerinden Cumhurbaşkanına mesaj gönderdiğinizde dikkate alınarak okunmakta ve mesajlarınızı değerlendirilmektedir. Birazdan sizlerle mesaj gönderme işlemlerinin nasıl ve nereden yapıldığı konusunda bilgi paylaşımında bulunacağız.

Ancak soru sorun uygulamasından faydalanmadan önce uymanız gereken kurallar vardır.

Cumhurbaşkanına Sorun Uygulamasının Kuralları:

 1. Sorularınızı kendiniz için belirleyeceğiniz kalıcı rumuz altında yapılmalı ve size ulaşılabilecek geçerli bir e-posta adresi paylaşılmalıdır.
 2. Sistem paylaştığınız e-posta adresi için size her dönem 1 soru sorma hakkı sunmaktadır.
 3. Sorular yazılırken 300 karakteri geçmemeli ve imlâ kurallarınca uygun bir şekilde yazılmalıdır.
 4. Sorular oylama ekranında görüntülenir ve diğer soru soranlar tarafından oylanır. Dilerseniz sizde oylama ekranından soruları değerlendirip etkili sorulara oy verebilirsiniz.
 5. Vatandaşlar tarafından en çok beğenilen soruların sahipleri Çankaya Köşkü’ne davet edilerek Cumhurbaşkanıyla yüz yüze görüşme şansını elde edecektir.
 6. Bir başka soruya benzeyen sorular değerlendirmeye alınmamakla birlikte, diğer yoruma istinaden aynı cevapla tarafınıza dönülmektedir.

Tüm bu kurallar altında sorularınızı [http://cbsorun.tccb.gov.tr/yeni-soru] adresinden gönderebilirsiniz.

Mesajlarınızı ve isteklerinizi ise [http://www.tccb.gov.tr/sayfa/iletisim/cumhurbaskanina_yazin/] adresinden yazabilirsiniz.

Dilerseniz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a mesajlarınızı ve sorularınızı bu sayfa altındaki yorum alanından da yazılı dile getirebilir diğer ziyaretçilerle paylaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 14 YORUM
 1. Bülent dedi ki:

  Sayın R.Tayyip Erdoğan, Yıllardır iktidarsınız ve bundan 5 yıl önce Türkiye’nin ekonomisi daha iyiyken şimdi insanlar işsizlikle boğuşuyor. Şimdi ülkemizin en büyük lideri olarak bu yaşanan sıkıntılara çözüm üretmenizi istiyoruz. Suriyeliler ülkeye geldiğinden beli sıkıntılar yakamızı bırakmadı gitti.

 2. Necip dedi ki:

  Başbakanlık dönemlerinizde söz vermiş olduklarınızı şimdi yapmanız dileğiyle. Çünkü ülkemiz yıllardır ekonomi ve işsizlik konusunda kendini bir türlü geliştiremedi gitti. Bari siz farklı olan bir şeyi yapın da insanları böylesine sıkıntılardan arındırın. Türk halkı olarak bizler sıkıntıdan kurtulmayı ve ferah bir ülkeye sahip olmayı hak ediyoruz. Saygılarımla.

 3. Gürkan dedi ki:

  Yıllardır işsizliğe çözüm bulacağım diyen ve her dediğinin arkasında durmaksızın sadece konuşmakla yetinen sayın Erdoğan, artık dediklerinizi yapın biz vatandaşlarınızı işsizlik derdinden kurtarın. Anlamıyorum sizlere sesimizi nasıl duyuracağız ve şu işsizlikle nasıl baş edeceğiz. Allah yar ve yardımcımız olsun.

 4. Göknur Yeşilbağ dedi ki:

  Sayın Tayip Erdoğan, annemin sağlık problemleri var! Doktora gidemiyor gitse bile doktorlar ilgilenmeyip geri postalıyorlar. Annem babamdan emekli şeker hastası ileri derecede günde 4 kere insülin vuruluyor. Ama 2 adım bir yere gitmeye kalksa yere yığılıp kalıyor. Aynı zamanda böbreklerde de sorun var. Anlaşılan hiç bir doktor anneme adam gibi bakmıyor ve tedavi etmiyor. Hele Cerrahpaşa Tıp Fakültesiz Hastanesi sığ pratisyenlerin elinde ve derhal oraya gerekli yetkililerin incelemede bulunması gerekiyor. Sizden hasta annem için yardım istiyorum ve sesime ses vermenizi ümit ediyorum. Saygılarımla.

 5. Derya Bayam dedi ki:

  Sayın Cumhurbaşkanım, ülkemiz için yaptığınız her şeyi yıllardır takdire laik gördüğümüz kesin. Ancak toplantı alanlarında yaptığınız bir konuşma canımızı çok acıtıyor. Hani diyorsunuz ya 3-5 çocuk yapın ve ülke nüfusunu artırın! Ben bundan bir kaç ay önce kinci çocuğumu tüp bebek yöntemiyle yaptım ve girdiğimiz zorlukları bir kocam birde ben biliyorum. Sizden tek ricam ülkemizdeki tüp bebek tedavilerinden alınan maliyetin düşürülmesi konusunda bir çalışma yapmanızdır. Çünkü çocuk sahibi olmak isteyip olamayan milyonlarca insanın tek sıkıntısının maddi sorunlar olduğunu unutmamanızı rica ederim.

 6. Tarık dedi ki:

  Bedelli askerlik 30000 TL iken 18000 TL fiyata düşmesi şaşırtıcı. Şimdi parası olmayan on sekiz bin Türk lirası ile askerliğini yapmış görünecek parası olmayanda gidecek dağda bayırda çatışacak. Sizin ben adaletli dediğiniz ülkede artık yaşamak istemiyorum. Bu arada 18 bin TL bedelli fiyatını neden yaptığınızda belli diyebilirim. Bir kaç güne kadar tüm milletvekili olanların çocukları bedelli gösterilecek daha sonra halk isyan ediyor diye bedelliyi askıya alacaksınız yine. Gerçekten yazık ve günah azda garibanı düşünün.

 7. Serhat İnan dedi ki:

  Ben ne soracağım ya baksanıza ülkenin haline perişan edildi. Hatta Türkiye telef oluyor her geçen gün adalet, insanlık ve yaşam düzeni ölüyor. Birisi buna dur desin diyeceğim ama başımızdakiler düşünmedikten sonra ben ne desem boş olur. Umarım bundan sonraki nesiller Türkiyeyi aydınlığa çıkarır ve gülen bir ülke var ederler.

 8. Seval dedi ki:

  Sayın Cumhurbaşkanım size saygım sonsuz çünkü TÜRKİYE CUMHURİYETİ CUMHURBAŞKANIMIZSINIZ
  Ayrıca size kızgınım neden adalet adalet diye çırpındınız hani nerede önce suriyeliler ortalığı ve ailemi epeyce karıştırdı onlarada alıştık iş için nereye gitsem bana AKP de hatr sayılırı kişi tanıdığım varmı diye soruyorlar 3 belediye var 3 nede gittim başvuru formu bile dolduramadım yukarıdan tanıdığın yoksa boşa bekleme dediler belediyeler hatrı sayılır kişilerin tanıdıklarıyla dolu peki bizim oylarımız helal mı sizce bizler ne olucaz ADALET ADALET derken lütfen halkı düşünün. İşsizim İş arıyorum ama tanıdığım Hatrı sayılır bana torpil yapacak kimsem yok …. Bunlarıda neden yazdım bilmiyorum okunmayacak dikkate alınmayacak ama yine de yazdım sadece bu kadar değil emin olun ben bu kadarla yetiniyorum SAYGILAR

 9. Sefer dedi ki:

  Sn. Cumhurbaşkanım önce sizi saygıyla selamlıyorum…

  Mültecilere yapmış olduğunuz maddi manevi destek ve mülteci sorununu çözümü konusunda sizi taktirle ve hayranlıkla izliyorum
  avrupa, sizin belittiğiniz gibi mülteci sorununu çözümünün esadın gitmesine bağlı olduğunu tam anlamamaktadır
  esad ve mülteci sorununu avrupaya kısa sürede çözdürmek istiyosanız
  mültecilerin avrupaya gitmelerine lütfen engel olmayalım, bakalım yüzbinlerce mülteci avrupa kapılarına dayanınca sorunun kaynağı olan esadı nasıl deviriyorlar
  bir vatandaş olarak görüşüm bu yöndedir
  görevinizde başarılar daim olsun
  Saygılarımla

 10. Mustafa AY dedi ki:

  Selamünaleyküm Sayın Cumhurbaşkanım;

  Ben Mustafa Ay, Mersin Anamurdan yazıyorum. Ben özürlü bir vatandaşım senelerdir hiçbir işim yoktu Şimdi İşkur Anamur Orman işletmesinde geçici çalışıyorum.
  Sayın Cumhurbaşkanım benim Park bahçeler ile ilgili 2 tane projem var aslında 100 lerce projem var ama maddi imkansızlıktan bu güne kadar bir tarafından başlayamadığım için size yazma gereği duydum.
  Park bahçelerde spor aletleri için düşündüğüm 2 adet projem gerçekleştiği zaman insanlar daha çok spor yapacak adeta park bahçeler daha fazla dolup taşacak obeziteyle sorunlar kısmen çözüme ulaşacak .Bu proje ile Aslında Belediyelerinde de kazanımları olacak spor yapanlarında kazanımları olacak..
  Ben düşündüğüm projeyle herhangi bir yerden noter gibi patent gibi başvurum olmamıştır o yüzden bana Ankaraya gel derseniz hemen gelirim Lütfen önemle rija ediyorum bu projemle ilgilenmenizi sabırsızlıkla beni aramanızı bekliyorum .

  Sayın başkanım Mersin Anamu danMuz diyarından kucak dolusu selamlar .

 11. Neşe dedi ki:

  Selamün aleykum sayın cumhur başkanım bize yardım edin 2 küçük kızım var biri 1 buçuk digeri 2 buçuk yasinda bezleri mamalari kira faturalar gecinemiyoruz eşim garsonluk yapiyo ama yetisemiyo eve hicbirsey alamiyoruz cocuklarim makarnadan baska hicbirsey yemiyolar yok alamiyoruz borcimuzda var birçok yere baş vurduk geri dönüş yapılmadı Sayin Cumhur Baskanim ALLAH rızası için bize yardım eli uzatin.

 12. Hanife dedi ki:

  Sayın Cumhur başkanın ben Kocaeli Kartepe’den yazıyorum burada öyle işler dönüyor ki lütfen araştırın bugün oğlumun okulunun nakli için bir okula gittim ve herkesin dediği gibi bir devlet okulu olduğu halde 2 milyar ve üstü para istendi tanıdık olunca 1 milyara düşüldü ve bilgisayar klima ve bu gibi elektronik ürünlerde olabilirmiş devlet okulu dediğimiz zamanda devlet yardım etmiyor deniliyor bu durum devletimizi halk arasında karalama gibi oluyor belediyemizdede sıkıntılar var hizmet görememe başkana ulaşamama tabiri caizse adamı olanlar öncelikte taşeronların maaşlarının kesilmesi gibi sorunlar var bilginize arz ederim şimdiden çok teşekkür ederim.

 13. Hicran dedi ki:

  Sayin Cumhurbaskanim Gaziantepten yaziyorum 2013 yilinda emekli oldum. Mersin serbest bolge Baskent Giyim Sanayinde 01 01 1998 yilindan 03 02 2013 yilina kadar calistim fakat Tazminatimi odemediler hukuk mucadelemi kazandim isletme adina yani patronlar baskalarinin ustunden is yapiyorlar. Ben hic birsey yapamiyorum sizin bilginize arz ediyorum ve tesekkurlerimi borc bilirim saygilar sunarim

 14. Muhsin Ergüven dedi ki:

  Sayın cumhurbaşkanım ben Avusturya’dan yazıyorum. Ben borçlanarak emeklilik hakkını kazanmama rağmen bilindiği gibi maaş talebinde bulunamıyorum.Çünkü maaş talebinde bulunabilmek için yurtdışında gelir olmaması lazım.2012 secim öncesi verilen vaatler neden yerine getirilmiyor bilmiyorum.Bizler burada zaten mağdur durumundayız buranın kanunları karşısında birde kendi ülkemizden mağdur durumuna düşürülüyoruz.Benim sizden ricam bu konuya el atarsanız bir çok kisinin maduriyeti giderilmiş olur size güvencemiz tam lütfen bize burada unutmayın oy zamanı değil her zaman hükümet hatırlasın.Size saygı dolu selamlarımı sunar ALLAH dan uzun ömür ve sıhhatli günler dilerim çünkü siz bize lazımsınız.

BİR YORUM YAZ