Dental İmplant Nedir?

  • 10 Aralık 2014
  • 40 kez görüntülendi.
Dental İmplant Nedir?

Diş ekme olarak da bilinen Dental İmplant, kaybedilen dişlerin yerine yapılan yeni dişin yerleştirilme işlemine verilen addır. Eksik olan dişlerin yerine yapılan yeni dişler, titanyumdan üretilen protez yapı ile yerine yerleştirilir. En yaygın implant yöntemlerinden biri vidalama yöntemidir. Yapay diş ile çene kemiği arasına takılan implant vidası, çene kemiği ile kısa sürede kaynaşır ve sağlamlaşır. Dental İmplant ile kaybedilen dişin yerine ekilen yapay diş, eski dişin fonksiyonlarına sahip olur ve kişilerin estetik bir diş görünümüne yardımcı olmalarını sağlar.

Çene kemiğine yerleştirilen yeni dişler, kendi doğal dişleriniz gibi görevlerini yerine getirir. Dental İmplant, yapay dişin çene kemiğine sağlam bir şekilde oturmasını sağlar. Genellikle Dental İmplant ile takılan yeni dişlerin süresi 20 ila 40 yıl arasında değişiklik göstermektedir. Bu yöntemle takılan dişler uzun yıllar sıkıntı yaşatmaz. Çene kemiği ve diş eti ile uyumlu titanyum malzemeden üretilen implant sayesinde, kişilerin enfeksiyon kapma riski oldukça düşük olur.

Dental İmplant, genellikle dişini kaybedip yerine yeni bir diş yaptırmak isteyen ve daha estetik bir diş yapısına sahip olmak isteyen bireyler tarafından tercih edilir. İmplant tedavisi, malzemenin ithal olması nedeniyle yüksek rakamlara yapılmaktadır. İmplant tedavisine başvuran hastaların geneli yeni diş ekiminden sonra oldukça memnun kalırlar. Dental implant riskli bir diş ekim işlemi değildir. Sadece sigara içen hastaların enfeksiyon kapma riski yüksek olmaktadır.

Dental İmplant Nedir? (Video)

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Çilem dedi ki:

    Teknoloji gelişti ama ben eksik olan dişimin yerine yapay diş eklenmesinden çok korkuyorum. Şimdi doktor benden gelecek olan cevabı bekliyor ama damağıma vida takılması korkutuyor beni diyebilirim. Acaba daha önceden implant yaptıran arkadaşlar varsa bana yardımcı olabilir mi lütfen? 🙁

    İnanın bu durum çok korkutucu ve diş ağrısı kadar kötü bir şeyde yok. Azı dişimin birini 2 yıl önce çektirmiştim ve şimdi alt dişlerde kayma gözlemliyorum.

BİR YORUM YAZ