Dümdüz Saçlar İçin Yöntemler

  • 29 Kasım 2014
  • 309 kez görüntülendi.
Dümdüz Saçlar İçin Yöntemler

Son yıllarda oldukça moda olan düz saçlar kıvırcık ve dalgalı saç kullananlar için oldukça zahmetli bir durum almıştır.

Peki saçlarımızı düzleştirmek için hangi yöntemleri kullanırız?

Bunlardan en fazla kullandığımız hemen hemen hepimizin evinde olan saç düzleştiricileridir. Dışarıya çıkmadan önce kullandığımız en pratik yöntemdir. Kalıcı olması için sprey de sıkılmaktadır. Kullandığımız düzleştiriciler saçlarımıza şekil vermekle beraber saçlarımızı aynı zamanda yıpratmaktadır. Bu yıpranmayı en aza indirmek için ya vazgeçip doğal yöntemler kullanmalı yada ucuz düzleştiriciler yerine iyi bir düzleştirici tercih etmeliyiz.

Saç düzleştirme yöntemlerinden bir ikincisi ise kuaföre gittiğimiz ya da evde yaptığımız fön çekme işlemidir. Bir fırça ve saç kurutma ile uyguladığımız bu yöntem ortalama 40 dakikamızı almaktadır. En iyi sonucu almak için ise kalın telli saçlara sahipseniz kalın bir fırça tercih etmeli, eğer ince telli ve kabarmaya meyilli saçlarınız varsa ince bir fırça kullanmanız istediğiniz saçlara kavuşmanıza yardımcı olacaktır.

Bazılarının saçları düzleştirmek için kullandığı ütü yöntemine ne demeli? Yapılacak bu yöntem sonucu elinizde ve yüzünüzde yanık izleri oluşacağı gibi saçın yanarak cansızlaşmasına neden olmaktadır. Saçınızın doğallığını bozmak ve düz saçlara kavuşmak için kesinlikle ütü yöntemine başvurmanızı tavsiye etmiyorum.

Yıpranan saçlardan şikayetçiyseniz ve ısı yöntemi kullanmak istemiyorsanız sizlere duştan sonra krem kullanmanızı tavsiye ederim. Düzleştirici kadar etkili olmasa da saçlarınızdaki kabarmayı alır ve daha güzel ve doğal bir görünüm elde etmiş olursunuz.

Bazı eczanelerde kimyasal saç düzleştirici kremler de bulunmaktadır. Fakat bunların sürekli kullanımı saçlarınıza zarar verebilir. Ayrıca duştan çıktıktan sonra saçlarınızı kuruturken fırça ile saçlarınızı kökten dışarı doğru taramak, saçlarınızın güzel bir görünüm kazanmasına yardımcı olacaktır.

Yukarıda dümdüz saçlara kavuşmanız için paylaştığımız yöntemleri uygulayarak istediğiniz dümdüz saçlara kavuşacaksınız. Ancak şunu hatırlatmalıyız ki saçınızı düzleştirme işlemine uygun hale getirmek için saç kesimininde düzleştirme yöntemindeki payı büyüktür.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ