En Çok Oynanan 10 Facebook Oyunu

 • 26 Kasım 2014
 • 78 kez görüntülendi.
En Çok Oynanan 10 Facebook Oyunu

Facebook, bilindiği üzere dünya genelindeki insanların boş vakitlerini en çok geçirdiği sosyal ağların başında gelmektedir. Facebook’u tercih etme nedenlerinin başında sosyal oyunların ücretsiz oynanabiliyor olmasıdır. Zira binlerce oyunu bünyesinde barındırdığından çoğu kişi genelde oyun platformu olarak kullanmaktadır.

Dünya’nın her ülkesinde olduğu gibi Türkiye’de de Facebook’un kendi bünyesinde barındırdığı oyunlar büyük ilgi görüyor. Hatta piyasaya yeni çıkacak oyunların çoğunu da sosyal ağ sitesi Facebook üzerinde bulmanız mümkün. Üstüne üstlük birde oyun rekabetini kendi arkadaşlık listesindeki kişilerle yaşatıyor olması, dışarıdan bakıldığında basit görünen oyunları da vazgeçilmez hale getirebiliyor.

Facebook’un oyun uygulamaları için yapılan istatistiklerde ise ülkemizde en çok oynanan ve popülerliği yüksek olan oyunların isimleri belirlendi.

İşte karşınızda Facebook üzerinde en çok oynanan ilk 10 oyunun isimleri şöyledir;

 • Candy Crush Saga: Facebook’ta oldukça popüler olan bu oyun, ülkemizde 4 milyon bilgisayar kullanıcısı tarafından oynanmaktadır. En çok oyuncuya sahip Candy Crush Saga, yılın en eğlenceli oyunu olmakla birlikte her geçen gün oyuncu sayısını artırmaktadır.
 • Okey: Son yıllarda ülkemizde okey oyununun en çok oynandığı yerlerden biriside şüphesiz sosyal ağ sitesidir. Binlerce oyunun arasında en popüler oyunların arasına girmeyi başaran Okey, eğlencenin dibine vurmak isteyenlerin tek alternatifi olarak biliniyor.
 • Bubble Witch Saga: Dünya genelinde popüler olan en keyifli balon patlatma oyunudur. Kullanıcılar tarafından en beğenilen oyunlar arasında yer alan Bubble Witch Saga, cadı ülkesinde kötü ruhların kovulmasını konu alıyor.
 • Texas HoldEm Poker: Dünyanın genelinde ve ülkemizde ilgi gören oyunların başında geliyor. Otomatik oynama özelliğine sahip bu poker oyunu, dilerseniz rekabet edebileceğiniz gerçek kişilerle de oynanabilmektedir.
 • Okey Plus: Peak Games tarafından geliştirilen Okey Plus, Facebook’un en çok beğenilen bir diğer okey oyun uygulamasıdır. Türkiye’de 2 milyondan fazla kişi okeyin tadını bu oyun uygulamasıyla çıkarıyor.
 • Bizim Çiftlik: FarmVille benzeri çiftlik oyunlarından birisidir. Diğer oyunlara nazaran kendine has oyun yönetimi bulunmaktadır.
 • Diamond Dash: Mücevher imha etme oyunu olan Diamond Dash, 60 saniye içerisinde aynı renkteki taşları tıklayarak puan elde edebileceğiniz bir oyun. Dünya genelinde 67 milyon kullanıcıya sahip olan Diamond Dash, Türkiye genelinde de büyük ilgiyle karşılanmaktadır.
 • Mynet Çanak Okey: Ülkemizdeki okey oyunlarına insanların ilgisini az çok biliyorsunuz. Bu yüzden Mynet Çanak Okey’de insanların hem eğlence noktası hemde arkadaşlarıyla konuşarak okeye oturdukları yerdir.
 • Pool Live Tour: En çok ilgi gören ve popülerliği yüksek olan bilardo oyunlarından birisidir.
 • Top Eleven: Ülkemizde olmak üzere tüm yabancı ülkelerde futbol menajerlik oyunları bir hayli ilgi görüyor. Top Eleven’da Facebook üzerinden oynanabilen menajerlik oyunlarından sadece birisidir.

Sizlerde yukarıda isimlerini paylaştığımız oyunlardan birisini tercih edebilir, oyun serüvenine kaldığınız yerden tüm hızıyla devam edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Buğra dedi ki:

  EN sevdiğim oyun candy crush saga ve balon patlatma oyunlarıdır. Oyunun yapımcıları insanları nasıl etkileyeceğini biliyorlar. Hele bizim ülkemizde oyun denilince kimse geri vites atmaz düşünmeksizin ileri vitesle o oyunun tadını çıkarır.

 2. Yelda dedi ki:

  Şu oyun için sürekli telefonuma istek geliyor ve deliriyorum yani oyunu oynamak istesem de içimdeki o isteğimi kaçırdılar.

BİR YORUM YAZ