En İyi 10 Ücretsiz Antivirüs Programı

 • 30 Kasım 2014
 • 121 kez görüntülendi.
En İyi 10 Ücretsiz Antivirüs Programı

Antivirüs, telefonlarımızı, bilgisayarlarımızı ve tabletlerimizi internet üzerindeki tehditlere karşı koruyan güvenlik yazılımlarının genel ismidir. Ancak piyasada antivirüs programları oldukça pahalı bir fiyata satışa sunuluyor olması çoğu kişinin virüs koruyucu programlara sahip olmasına en büyük engellerden biridir. Bizde çoğu kişinin paralı antivirüs programına sahip olamayacağını düşünerek en kaliteli ücretsiz antivirüs programlarını derleme kararı aldık.

Evet, birazdan isimlerini sırasıyla paylaşacağımız antivirüs programları güvenlik duvarı anlamında ücretli yazılımlara karşı daha düşük seviyede koruma sağlıyor olabilir. Ancak ücretsiz olarak kullanıma sunulan güvenlik yazılımlarının çoğu bilgisayarınızın normal halinden daha iyi bir güvenlik kalkanına sahip olmasına yol açıyor.

Mesela Norton ve Kaspersky gibi firmaların ücretli ve ücretsiz programları da mevcuttur. Fakat ücretli olan programların özellikleri kullanıcıyı tatmin ederken, en üst seviyede koruma sağlaması gerçeği vardır. Ücretsiz olan programlarda kullanıcılarına sadece internet dolaşımı yaparken casus yazılımlara karşı koruma sağlamaktadır. Yine de ücretsiz deyip geçmemek gerekiyor, çünkü büyük ölçüde maddi anlamda tasarruf yaparken bir nebzede olsa bilgisayarınızı koruma altına alacaksınız.

Unutmayın; tüm bilgisayarlar ve tabletler ücretli veya ücretsiz güvenlik yazılımına ihtiyaç duymaktadır. İnternete bağlantısı olan her cihazın şu dönemlerde virüs programsız olmaması gerekiyor. Gelecek saldırılara karşı bir güvenlik yazılımına sahip olunması şu dönemlerde en doğru verilmiş karar olacaktır. Her ne kadar güvenlik yazılımları %100 bilgisayarınızı koruma altına alamıyor olsa da başı boş bir bilgisayara sahip olmaktan iyidir.

En iyi koruma sağlayan ücretsiz antivirüs programlarının isimleri şöyledir;

 • Malwarebytes Antimalware Free
 • BitDefender Antivirüs
 • Avast Free Antivirus
 • AVG Anti-Virus Free Edition
 • Norton Antivirüs
 • Panda Free Antivirus
 • Eset Smart Security
 • Comodo Antivirus
 • Avast Free Antivirüs
 • Kaspersky Antivirus

Umarız ki, Sitebudur ekibi olarak siz internet kullanıcısı ziyaretçilerimizin güvenliğini sağlayacağına inanarak derlemesini yaptığımız virüs programlarını beğenerek kullanırsınız. Listede en iyiler arasında eksik gördüğünüz virüs programı varsa lütfen yorumlarınızda bunu belirtiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Selim Yaprak dedi ki:

  Benim sizlere tavsiyem Avast 2015 sürümünü kullanın ve bakın keyfinize. Bilgisayarda herhangi bir kasma ve donma sorunu yok. Direk casus yazılımları yakalıyor ve kötü içerikli siteleri engelliyor. Daha ne yapsın be kardeşim ücretsiz olarak? Daha önceleri Norton 360 kullanıyordum fakat 1 yıllık aboneliğim bitti tekrardan gidip parada vermek istedim. En son Avast’a geçtim o da beni pişman etmedi.

 2. Selahattin dedi ki:

  Norton 360 derim başka bir şey demem full koruma ve güvenilir arayüzü her şeye yetiyor ve artıyor bile. Bence gidip 1 PC için olanını alın ve paraya kıyın emin olun pişman olmazsınız. Bilgisayarı zerre kasma yok ve hatta PC beklemedeyken optimize ediyor. Son güncellemelerden sonra vazgeçilmez virüs programım oldu.

 3. Rüzgar dedi ki:

  Şahsen ben kesinlikle virüs programı kullanmıyorum çünkü bilgisayarımın işlemci özelliği falan baya bir düşük o yüzden de antivirüs kurduğumda kasılma ve donma yapıyor. Benim gibi bilgisayar özelliği düşük olanlar ayda bir kez combofix ile bilgisayarlarını temizlesinler.

BİR YORUM YAZ