En iyi Antivirüs Programı Hangisi?

en iyi virüs programlarıEn iyi ve üst performansta bilgisayarı koruyan virüs programı hangisidir? Sorusu, kullanıcılar ve uzmanlar tarafınca yıllardır pozitif derecede tartışılan konuların başında geliyor. Bu sorunun sürekli gündeme gelme nedeni ap açık ortada! Günde yüzlerce antivirüs programları geliştirilmekte ve güncellenmekte! Vaziyet bunu arz edince, insanlar akılda her yeni sene bu sorunun cevabını araştırıyor. Günü geldiğinde ben bile merak edip araştırmışımdır, bilgisayarı kasmayan ve virüslerden profesyonel şekilde koruyan yazılımları! Sonuç ve kaynaklar hep sıralamanın değişmediğini gösteriyor. Bende bugün bu sayfada başlık altına saklanmış ve sürekli insan aklını kurcalayan soruya cevap vermeye çalışacağım. Umarım böylece araştırmasını yapmış olduğunuz sorunun özgün cevaplarına ulaşmış olursunuz. :) İşte piyasanın en iyi virüs koruma yazılımlarını maddeler halinde sıralıyorum.

Sağlıklı Koruma Yapan Virüs Programları Şöyle Sıralanmıştır:

 1. BitDefender: Son zamanların en popüler virüs programlarından birisi olmayı başarmıştır. Yapılan anket sonuçlarında en iyi olarakta BitDefender programı gösterilmektedir.
 2. Kaspersky: Senelerdir bazı bilgisayar kullanıcısı olanların vazgeçemediği yazılımdır. Kullanış bakımından rahatlık gösteren bu programda 2. sırada yer almaktadır.
 3. Webroot: Türkiye’de fazla tanınmamış olan bu antivirüs programı sıralamada 3. olmayı başarmıştır. Piyasada bulunan bir çok virüs koruyucu yazılımlardan daha hızlı ve güvenli olduğu söylenmektedir.
 4. ESET Nod32: Ülkemizde bir çok bilgisayar kullanan insanların başta tercihi bu programdan yanadır. Ama bazı kusurları göze çarptığı için 4. sırada yer almaktadır.
 5. AVG Anti-Virüs: Kullanımı basit ve korumayı üst seviyede yapmaya çalışan yazılımlardan birisidir.
 6. Avira Antivir: İnsanların bildiği ama fazla tercih etmediği yazılımdır.

Yukarıda saydıklarım dışında daha bir sürü program var! Ama ben size ilk 6 tanesini vermeyi mantıklı buldum.

Eğer günü geldiğinde bilgisayarınıza virüs programı indirecek olursanız, yazdıklarımdan birini tercih etmenizi öneriyorum. Zaten internet aleminde ismini vermiş olduğum AntiVirüs programlarının ücretsiz deneme sürümleri bulunmaktadır. Önerisi benden, tercih etmesi sizden!

NOT: Arkadaşlar, kullanacağınız virüs programlarının değerlendirmesini ücretsiz sürüm kullanarak yapmayın. Kimileri kullandıkları virüs programlarının beleşini kuruyor, bunun karşılığında üst sınıf koruma bekliyor.

İsimlerini yazmış olduğum programların hepsi anket sonucu bu şekilde sıralanmıştır. Yani bu yılın en iyi ve bilgisayar güvenliğini süper ötesi koruyan isimleri bunlardır.

Sizlerin bu hakkında tavsiyede bulunacağı yazılımlar varsa, yorum alanından diğer ziyaretçilerle paylaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Messenger PLUS Programı indir başlıklı makalemizde MSN Eklentisi, MSN Plus Download ve MSN Plus Live Türkçe hakkında bilgiler verilmektedir.

En iyi Antivirüs Programı Hangisi?” üzerine bir düşünce

 1. Hecker

  Arkadaşlar en iyi vürüs programı dediklerinize baktım.
  bir şeye yaramaz fazla içerikleri yok bazılarını görmeyip kabul ediyor.
  HECKERlerden korunacaksanız trend micro’dan kesinlikle şaşma dinle beni hem ucuz tanıdığı vürüs içerikleri kaspersky’nin 2 katı olmalıdır.

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>