Eski Sevgiliden Arkadaş Olur mu ?

sevgili arkadaşBirçok eğlenceli blogların vazgeçilmez konusundan birisine bugün bende el atmaya karar verdim. Günlük hayatımızda çevremizden duyduğumuz klasik sorulardan biriside “Eski Sevgiliden Dost Olunabilir mi?” eminim bir yerlerde duymuşsunuzdur. Tamam, kabul güzel bir soru, cevaplanması kolay denilebilir. Ama herkes bu işi gerçekten çığırından çıkarmış durumda! Kimisi “evet” dost kalabilirsiniz. Kimisi de “hayır” kesinlikle arkadaş olunmaz. Peki, Hangi cevap doğru? Kimin sözüne inanç sağlayalım bunu ben bile bilmiyorum. Neyse ki ben kendi düşüncelerime dayalı sunumu sizlerle paylaşacağım. Beni haklı bulursunuz, bulmazsanız o da sizin takdiriniz derim. Aşağı satırda düşüncelerimizi şöyle yazılı dile getirebilirim buyurun;

Bencede “Hayır” Eski Sevgiliden Dost Olmaz!

  • Çünkü ne kadar ayrılık size kolay gelsede kalkıp birde ayrılığın peşine arkadaşlığı kabullenmeyin. Emin olun eskileri çok özleyeceksiniz ve arkadaşınız olarak benimsemeye çalıştığınız sevgilinizin yaptıklarını hazmedemezsiniz. Yaptığı en küçük hata bile zorunuza gider diyebilirim. Düşünsenize eski çıktığınız kalkıp yeni bir aşk hayatına adım atacak ve sizinle bu olup bitenleri arkadaşınız olarak paylaşacak!
  • Soruyorum; Zoruna gitmez mi? Gururun en acısından ayaklar altında olmaz mı? Eminim bana haklısın diyorsundur. İşte bende bu yüzden kesinlikle eski aşkınızı arkadaşınız olarak kabullenmeyin diyorum. Bazı kendini bilmezler çok iyi halt yiyormuş gibi dost kalmayı başarıyor. İşte o tavırı sergileyenlerin gerçekten yürekten sevdiğine inanmayın. Onlar kendilerini başından beri kandırmış, zevk uğrunada hala kandırmaya devam edenlerdir.

Ama Eski Sevgilinizin Kötü Gününde Yanında Olun!

  • Evet, güzel arkadaşım sen seven insansın unutma. Her ne kadar ayrılık sınıfından geçsende eski sevdiğinin kötü gününde yanında olmaktan kendini alı koyma. Gönül, hatır meselesi deyip sevdiğinizin yanında olmanızı tavsiye ederim. Eski yaşadığınız güzelliklerin hatrına böyle düşünceyle birbirinize yaklaşmalısınız. Bunun adına arkadaşlık denilmez, düşenin elinden tutan insanlık görevi denir. Olayları fazla dramatik noktalara çekmek istemem. Sadece benim düşüncelerimi özetlemek gerekirse bunlar diyebilirim.

 
Unutmadan son satırda şunu söylemeliyim ki; Başkalarının sözüne aldanıp kendi kararlarınızın düşmanı olmayın. İçiniz ne istiyorsa, gönlünüz neyi diliyorsa onun peşinden koşun. İlk önce oturun düşünün bu insan benim sevgilimdi ayrıldık, şimdi o benim arkadaşlığımı hak ediyor mu? Bu sorunun cevabına göre adımlarınızı sağlam zemine atabilirsiniz.

Genç Ata Sözü Der ki; Eski kaşardan tost, eski sevgiliden dost olmaz! :)

Bir önceki yazımız olan Sevişmek Nedir Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Sevişirken Ne Yapılır, Sevişme Sanatı ve Sevişme Seks hakkında bilgiler verilmektedir.

Eski Sevgiliden Arkadaş Olur mu ?” üzerine bir düşünce

  1. Lanetli Velet

    Benimle arkadaşlığın çemberi içinde olacak eski sevgilimden iş yok arkadaş. Yani ne arkadaşlığı ve aslında admin yazar kardeşim sende güzel dile getirmişsin. Bence eski aşığı olduğunuz insanı arkadaşınız diye kabullenmeye kalkmayın. O ilerleyen günde biriyle mesajlaşacak ve sizinle olan tüm bağını koparacak ne gerek var? SÖyleyin kendinizi rezil etmeye değer mi? Bırakında o kendi embesilliğiyle kalsın. Üniversite kız kaynıyor ben hayatımdan memnunum. :D

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>