Evde Bacak Kası Nasıl Geliştirilir?

  • 25 Eylül 2016
  • 30 kez görüntülendi.
Evde Bacak Kası Nasıl Geliştirilir?

Vücudumuzda en fazla kas grubu bacaklarda bulunmaktadır. Ancak spor yapanların çoğu kas gurubunun en çok bulunduğu bacak bölgesini çalıştırmayı ihmal ederler. Fakat birçok kişi bacak yapısının gösterişli ve güzel olmasını ister. Bunun için düzenli bacak antrenman programının yanı sıra kişiler disiplinli ve bacak çalıştırma konusunda istikrarlı olmaları gerekir. Haftanın 3 günü düzenli şekilde programa uyarak yapılan bacak antrenmanı sonucunda istenilen görsel güzelliğe ulaşılabilir…

Özellikle vücut geliştirmek isteyen kişilerin programları içinde kesinlikle bacakları çalıştıracak programları olmalıdır. Peki, bacaktaki kasları çalıştırmak için hangi hareketler etkin rol oynar?

  • Dumbell Squat: Bacak kaslarının gelişimimde ki en etkili hareketlerden biri diyebiliriz. Dumbell squat hareketinin yapılması için 2 adet dumbell gerekmektedir. Çalışılması uygun ağırlıktaki dumbeller seçilerek ayakta duruş pozisyonu alınır. Daha sonrasında dizleri hafif eğerek bacakların üst bölgesi yere paralel olacak şekilde alçalıp tekrar yukarı çıkılır.

Bu hareket yapılırken kesinlikle duruş pozisyonu hatalı olmamalıdır. En öncelikli olarak sırt bölgesi kesinlikle kambur şekilde durmayacak, kişi düz ve gergin pozisyonda durması gerekir.

  • Lunge: Evde bacak çalışacak olanlar için en basit ama bacaktaki kasların gelişimi için en etkili hareketlerden biridir. Lunge adımlama yaparak bacaktaki kasların gelişimini sağlayabilir ve bacağın kısa sürede sıkılaşmasına yardımcı olabilirsiniz. Bu egzersizi yaparken ağırlık kullanılabilir… Yalnız egzersizi yaparken set tekrarları düzenli olarak yapılmalıdır. Hareketi yaparken bel kısmının dik olmasına dikkat edilmelidir.

Kısa araştırmalar yaparak alternatif bir çok bacak egzersiz hareketlerine ulaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ