Evde Kısa Sürede Karın Kası Yapma

  • 18 Aralık 2014
  • 145 kez görüntülendi.
Evde Kısa Sürede Karın Kası Yapma

Karın kaslarını ortaya çıkarmak, karın ve bel bölgesini sıkılaştırmak istiyorsanız; evde düzenli olarak uygulayabileceğiniz bazı hareketlerle kısa sürede karın kaslarını geliştirebilirsiniz. Karın kası yapmak, diğer bölgelerde kas çalışması yapmaktan daha kolaydır ve daha kısa sürede gelişir. Evde uygulayabileceğiniz basit karın kası egzersizlerini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Karın Kası Geliştirmek İçin Yapılabilecek Egzersizler:

Egzersiz 1: Yere minder serin ve sırt üstü uzanın. Ardından dizlerinizi kırarak ayaklarınızı zemine basın. Kollarınızı arkaya doğru gergin şekilde uzatın. Kalça kısmı hareket etmeyecek şekilde üst kısmı yukarı doğru kaldırın ve tekrar yere doğru yatın. Bu basit mekik hareketini yaparken yerden yaklaşık 30 cm yükselmek yeterli olacaktır. Bu egzersiz sayesinde üst karın kaslarının şekillenmesine sağlayabilirsiniz.

Egzersiz 2: Yine yere sırt üstü yatın ve ayaklarınızı gergin şekilde yere uzatın. Kollarınızı belinizin yanına gergin şekilde koyun. Ardından ayaklarınızı kendinize doğru çekin ve yavaşça bırakın. Yaklaşık 90 derece açı ile ayaklarınızı yukarı kaldırmaya dikkat edin. Bu karın egzersizi hareketi, alt karın kaslarını çalıştıracaktır.

Egzersiz 3: Yere sırt üstü yatın ve ellerinizi öne doğru uzatın. Ayaklarınızın yan yana olmasına ve gergin durmasına dikkat edin. Kollarınızdan destek alarak ayak uçlarına doğru yaklaşık 30 cm açı ile kalkın ve tekrar yere uzanın. Bu hareketi seri olarak yapın ve birkaç set tekrarlayın.

Egzersiz 4: Sandalyeye oturun ve ellerinizi önde birleştirin. Ayaklarınızın yan yana olmasına dikkat edin. Ardından dizlerinizi yukarı doğru kırın ve dik konumda bacaklarınızı yukarı esnetip tekrar geri bırakın.

Yukarıda paylaşılan bilgilerin dışında sizinle birde kısa bir video paylaşmak istiyoruz. Yazılı olarak sıraladığımız egzersiz hareketlerinin nasıl yapılacağı konusunda fikir sahibi olamadıysanız aşağıdaki eklemiş olduğumuz videomuzu izlemenizi tavsiye ederiz.

Karın Kasları İçin Egzersiz Hareketler (Video)

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Aziz Özdemir dedi ki:

    Yaz sezonuna kadar şu videodaki hoca gibi vücut kaslarına sahip olmam gerek. Çünkü yazın tatile gittim herkes vücut yapmış gelmiş ben arada evlatlıkları gibi duruyordum çok zoruma gitti. Eve alet aldım bir kaç tane hem evde hemde salonda basıyorum aminoasit giriyorum antrenmana tavsiye ederim. 🙂

BİR YORUM YAZ