Evde Kısa Sürede Kol Kası Yapma

  • 20 Aralık 2014
  • 164 kez görüntülendi.
Evde Kısa Sürede Kol Kası Yapma

Spor salonuna gitmeye vakti olmayan ve kol kaslarını evde geliştirmek isteyen bay ve bayanlar, yazımızın devamındaki basit kol kası egzersizlerini evlerinde düzenli olarak uygulayarak çok kısa sürede kollarının kaslı bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirler.

Kısa Sürede Kol Kası Yapma Egzersizleri:

Egzersiz: Kapı barfiks aleti satın aldıktan sonra, konsantrasyon ile düzenli barfiks yapmanızı öneririz. Barfiks, özellikle kol ve sırt kaslarının gelişmesi, şekillenmesi için oldukça etkili bir egzersiz yöntemidir. Kapı barfiks aletine ise; çok cüzi rakamlara e-ticaret sitelerinden ulaşabilirsiniz.

  1. Egzersiz: Evinizde dambıl varsa, 2 adet dambılı ellerinize alın ve beliniz dik bir şekilde sandalyeye oturun. Bu hareketi su şişeleriyle de yapabilirsiniz. Kollarınızı yanlara gergin şekilde açın ve ağırlıklarla birlikte kollarınızı tekrar aşağı indirin. Ağırlıkları omuz hizasına kaldırırken nefes verin ve ağırlıkları aşağı indirirken tekrar nefes alın.
  2. Egzersiz: 2 set olarak yapacağınız bu harekette bir sandalyeye oturun ve tek elinize dambıl alın. Dambıl aldığınız kolunuzu dirseklere kadar indirin ve diğer kolunuzu da belinize koyun.Bel hizasına doğru ağırlığı kaldırın ve indirin.
  3. Egzersiz: 1 Adet dambılı elinize alın ve göğüz hizasında öne kaldırın. Bu ahreketi bar ile de yapabilirsiniz. Ağırlıkları tutarken avuçlarınız öne bakacak şekilde olsun. Sonrasında ağırlıkları aşağı doğru indirin ve tekrar göğüz hizasında kaldırın. Bu hareketi 10 defa tekrarlayın. 1 set yeterli olacaktır.

Yukarıda paylaşılan yazılı bilgilerin dışında birde konumuzla alakalı bir video hazırladık. Birazdan izleyeceğiniz videodaki görüntüler sayesinde evinizde kısa sürede kol kaslarınızı geliştireceksiniz.

Evde Kol Kası Yapma Egzersizleri (Video)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ