Evlenme Teklifi Nasıl Yapılır?

  • 15 Aralık 2014
  • 72 kez görüntülendi.
Evlenme Teklifi Nasıl Yapılır?

Hayatınızın geri kalanını geçirmek istediğiniz kişiyi bulduğunuzda, ona evlenme teklifini nasıl yapacağınız konusunda kararsızsanız, yazımızın devamı sizler için aydınlatıcı olacaktır. Eğer evlilik için hazır olduğunuzdan eminseniz,  evlilik teklifi sizin için çok kolay olacaktır. Evlilik teklifi sonsuza dek hayatınızı değiştirecek bir sorudur.  Onsuz hayatı düşünemiyorsanız ve onunla evlendikten sonra hayatınızın bir anlam kazanacağından eminseniz,  evlilik teklifi etme zamanı gelmiştir.

Birkaç ay birlikte olduğunuz birine evlilik teklifi etmek, acele bir davranış olacaktır. Eğer çevreniz tarafından evlilik baskısı varsa, sırf bu baskı için evlilik teklifi etmeniz de yanlış bir karar olabilir. Birbirinizi tanıdığınıza kesin emin olduktan sonra, uzun süren bir ilişkiyi resmiyete dökmek için aşk dolu bir evlilik teklif edebilirsiniz.

Evlilik teklifi etmeye karar verdikten sonra ikinci aşama doğru yüzüğü seçmektir.  Bunun için çeşitli yollar deneyerek kız arkadaşınızın düşüncesini almaya çalışın. Örneğin; nişanlı bir arkadaşınızla buluşarak, nişan yüzüğünü nasıl bulduğunu ve kendisinin nasıl bir yüzük hayal ettiğini dolambaçlı yollarla sorabilirsiniz.

Üçüncü aşama, evlilik teklifi edeceğiniz doğru mekanı seçmektir. Aynı şekilde tarih ve saatini de kesinleştirin. İyi bir izlenim için romantik ve özel bir yer bulmaya özen gösterin.

Sevgilinizin asla unutmayacağı bir şekilde evlenme teklifi etmek için; onunla hayatınızın geri kalanını geçirmek istediğinizi söyleyin ve ardından “Benimle evlenir misin?” sorusunu sorun. Bu teklif için yaratıcı sürprizler de düşünebilirsiniz. Fakat kesinlik evlenme teklifi ederken sürprizlerde aşırıya kaçmayın. Dans topluluğu, havai fişek gösterilerine gerek yok. Bu sizin için gerçekten çok önemli bir adım olacak. O nedenle evlenme teklifi ederken kendinizi rahatsız etmeyen bir sürpriz hazırlayın.

Evlilik teklifi fikirleri;

  • Bütün duygularınızı anlatacak bir video çekimi yapabilir, çektiğiniz videoyu bir sinema salonuna davet ederek beyaz perdede izletebilirsiniz.
  • Normal bir günde beraber gezerken bir anda cebinizdeki yüzüğü çıkarıp evlilik teklifinde bulunmak karşı taraf için şaşırtıcı ve etkileyici olacaktır.
  • Kendi sesinizden bir şarkı söyleyip sonunda evlilik teklifine dair bir konuşma yapabilirsiniz. Teklif edeceğiniz taraf için çok romantik olacaktır.
  • Kahve falı bana biriyle anlaşın ve falcı falda “bir yüzük çıktığını söylesin” peşine sizde yüzüğü çıkararak etkileyici teklifte bulunabilirsiniz.
  • Klasik evlenme teklifi içinde ortamı güzel bir yemek mekanına davet edin ve şampanya bardağı içine yüzüğü atın. Bu ortamı var etmek için ilaha mekan bulmanıza gerek yok kendi evinizde de yapabilirsiniz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ