Evlilik Aşkı Öldürür Sözü Doğru mudur?

  • 11 Aralık 2014
  • 44 kez görüntülendi.
Evlilik Aşkı Öldürür Sözü Doğru mudur?

Uzun süreli ilişkisi olan çiftlerin evlilik kararı almadan önce akıllarına takılanlar arasında, “Acaba evlilik aşkı öldürür mü?” sorusu da yer alır. Mutlu ve aşk dolu bir ilişki sürdüren çiftler, evlendikten sonra bu atmosferin bozulmasından endişe duyarlar. Bunun sebebi de genellikle etraflarında gerçekleşen boşanmalar ve kısa süreli evliliklerdir. Sizler de 7-8 yıl ilişki yaşayıp, evlendikten çok kısa süre sonra boşanan çiftlere şahit olmuşsunuzdur. Bu olumsuz durumları göz önünü alınca, siz de uzun süreli ilişkinizin evlenince boşanmayla son bulmasından endişe duyabilirsiniz. Fakat durumu bu şekilde değerlendirmek iki taraf açısından da yanlış olacaktır.

Çünkü her ilişkide yaşanan olaylar farklıdır. Başkaları evlendikten sonra birbirlerine olan aşklarını ve iletişimlerini kaybedebilirler. Yine de, bunu evliliğe bağlamamak gerekir. Önemli olan evlenmeden önce karşınızdaki kişiyi çok iyi tanıyor olmanız. Uzun süreli bir ilişki de olsa, ilişki süreci boyunca sürekli tartışma, ayrılık ve gerilim yaşıyorsanız; evlilik sonrasında ailelerin de dahil olması daha çok anlaşmazlığı beraberinde getirebilir.

Öyle ki, bazı kişiler evlenmeden önce sevdikleri kişiye başka yüzlerini gösterirler. Evlendikten sonra ise bu maske çıkar ve karşı taraf bambaşka bir insana şahit olur. Bu durum da evliliklerde kısa sürede aşkın ölmesine ve kişilerin arasındaki saygının yok olmasına neden olur. Evlilik sonrası aşkın bittiği sözü, işte bu gizlenen kişilikler ve olumsuz özelliklerden kaynaklanmaktadır. Eğer karşı tarafla birbirinizin her yönünü biliyor ve sağlıklı bir ilişkiye devam ediyorsanız, evlilik sonrasında bu mutluluğunuz katlanarak artabilir.

Birbiri için özel olduğunu hissedenler çift olarak aşkın ömrünü uzatabilirler. Ancak evlilik süresince aşkın yok olmaması adına çiftler birbirine sürprizler yapmalı hatta eskiye dönüş yaparak aşk yaşadığı zamanlar gibi sevdiğine hediyeler almalı. Unutmamak gerekir ki hediye herkes için önem arz etmemekte! Fakat aşkta tam tersine olduğu için sevgiyi hatırlamak adına böyle jestleri unutmamak lazım.

Eşiniz için “Seni Seviyorum” demekten hiç bıkmayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Nefise dedi ki:

    Kesinlikle bu söze katılmıyorum ve şiddetle kınıyorum. Ben 15 yıldır evliyim ve ilk zaman ki gibi kocama bağlıyım ve onun için canımı verebilirim. Benim kocamda evine çoluğuna çocuğuna bağlı biridir ve beni bugüne kadar kırmamak için elinden geleni yaptığına inanıyorum. Sadece erkek yada bayan seçimi yaparken saygılı olmasına dikkat edin ve ilişki içerisinde saygıyı elden bırakmayın. 18 yıldır eşimle tanışıyoruz ve bir gün olsun ağzımızdan saygısızca bir söz çıkmamıştır.

    1. Elçin dedi ki:

      Nefise hanımın dediklerine harfiyen katılıyorum. Unutmayın, saygının açamayacağı kapı yoktur. Çoğu insan aşkı, sevgiyi para olmadan yaşayamayacaklarını söyler ama parasızda bir ömür sürdürenler hatta parası olan çiftlerden daha mutlu hayat sürdürmekteler. Bu yüzden evlilikten sonra aşkın bitmemesi adına harekete geçmeli ve heyecanı hiç bir zaman yitirmemeliyiz.

BİR YORUM YAZ