Facebook Arama Geçmişi Silme

  • 19 Kasım 2014
  • 83 kez görüntülendi.
Facebook Arama Geçmişi Silme

Facebook, kurulduğu günden bugüne insanların birbiriyle iletişim bağı kurmasını ve anlık fotoğraf, müzik, bilgi ve video paylaşımlarını yapmasını sağlayan sosyal ağ platformudur. Ancak böylesine güzel özelliklerinin yanı sıra birde kullanıcısını düşündüren bazı yönleri de bulunmaktadır. Onlardan biriside şüphesiz insanların aramasını yaptığı kelimeleri ve isimleri arşiv olarak kaydetmesidir.

Yani bu demek oluyor ki Facebook, kullanıcısı herkesin uzun süre önce aramasını yaptığı kişilerin isimlerini ve kelime aramalarını kullanıcının isteği dışında tek bir sayfa altında toplamaktadır. Tabi ki kaydedilen arşivi isterseniz görüntüleyebilir ve çok önceden yaptığınız aramaları gözden geçirebilirsiniz.

Fakat sizden ziyade yakın çevrenizden birisi hesabınıza giriş yaptığında o da sizin gibi geçmişinizi görüntüleyebilir ve neler üzerine aramalarda bulunduğunuzun listesine ulaşabilir. Böylesine beklenmedik can sıkıcı bir durumla karşılaşmak istemiyorsanız tek yapmanız gereken Facebook’ta arama geçmişi sayfanızı temizlemek olacak.

Şimdi sırasıyla aşağıda yazılanları uygulamaya koyulun;

  • Facebook’a giriş yapın ve kendi profil sayfanıza bağlanın.
  • Kapak fotoğrafınız altında bulunan “Hareketler Dökümü” bağlantısına tıklayın.
  • Hareketler Dökümü ekranında sol kısımdaki menüye gelerek “DAHA FAZLA” linkine tıklayın. Aşağıdaki resmi inceleyerek daha rahat linki bulabilirsiniz.

facebook-arama-gecmisi-silme

  • En son işlemde ise aşağıdaki resimdeki gibi sol kısımda bulunan “Ara” linkine tıklıyorsunuz ve daha sonra sağ üst köşede yer alan “Arama Kayıtlarını Sil” yazan yere tıklayıp silme işlemini gerçekleştiriyorsunuz.

hareketler-dokumu-silme

Unutmadan şunu ekleyelim: Arama kayıtlarını sildikten sonra kayıtları geri getiremezsiniz. Bu yüzden kayıtları temizlemeden önce bir kez daha düşünün deriz!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ