Facebook Hesabını Kapatma | Silme

facebook deleteFacebook sosyal ağ paylaşım sitesinden sıkılanlar ve uzak kalmak isteyenler genelde hesap dondururlar. Aslında bu kalıcı bir çözüm değil diyebilirim. Çünkü dondurulan hesap geçici olarak devre dışı bırakılıyor. Tekrar hesap adresinizi ve şifreniz yazıldığında o hesap aktif hale yani eski haline dönüyor. Bende bugün bu sayfada Facebook hesabını kökten kapatıp, silmek isteyenlere yardımda bulunacağım. Eğer Facebook hesabınızı temelli kapatıp, bir daha o profil sayfasına ulaşılsın istemiyorsanız aşağıda anlatılanları uygulayın. Yapılması gereken zor işlem yok! Sadece akıl ve mantık işiyle söylenilen adımları takip ediniz. Uygulamardan hemen sonra hesabınız kökten silinecek size ait hiç bir şey kalmayacak.

Facebook hesabınızı kapatmak için ilk önce bu sayfaya giriş yapıyorsunuz. Hesabınıza ait bilgileri girdikten sonra karşısınıza “hesabı sil/gönder” seçeneği gelecek. Herhangi seçimden sonra karşınıza karakterler gelecek. İstenilenleri kutucuklara doğru şekilde doldurun ve sonra tamamen Facebook çılgınlığından kurtulun.

Hatırlatma: Arkadaşlar, hesabınızı sildikten sonra tamamen kapatılacağını unutmayın. Yani profile eklemiş olduğunuz resimler, yazılar vs. hepsi yok olup gidecek. Bu yüzden bu işlemleri gerçekleştirmeden önce, oturun geniş çaplı bir düşünce kararı alın.

Bu işin sonunda ah keşke hesabımı silmeseydim diye pişman olmakta var! Ama unutmayın ki son pişmanlık hiç bir işte fayda etmiyor. Aklınıza takılan herhangi soru olursa yorum kısmını kullanabilirsiniz.

Ben resimli anlatımda bulunacaktım ama kafanız karışır diye fazla sıkıntıya sokmadım. En kısa ve temiz yolu size anlatmış olduğum gibidir. Bazı forum ve blog sitelerinde hesap silme teknikleri anlatılmış ama hepsi 2006 senelerine ait. Sistem değiştiği için o paylaşımlar işinizi görmez.

Bir önceki yazımız olan Dünyanın En Hızlı İnternet Tarayıcısı Hangisi ? başlıklı makalemizde En İyi İnternet Tarayıcısı, En Süper Tarayıcılar ve Hızlı Browser hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>