Facebook Şifremi Unuttum! Nasıl Geri Alabilirim?

  • 16 Aralık 2014
  • 140 kez görüntülendi.
Facebook Şifremi Unuttum! Nasıl Geri Alabilirim?

Facebook uzun bir süredir hayatımızın büyük bir bölümünü işgal eden sosyal alışkanlıklarımızın başında geliyor. Her gün arkadaşlarımızla görüştüğümüz, yeni arkadaşlıklar edinip boş vakitlerimizde oyun oynayarak eğlendiğimiz bu dev sosyal platform, bazı sanal güvenlik risklerini de beraberinde getiriyor.

Facebook kullanıcılarının en sık yaşadıkları sorunlardan biri şifrelerini unutmalarıdır. Çoğu zaman başkaları tarafından tahmin edilemeyecek kriterlerde şifre üretmeye çalışırken, kendimizin de bir süre sonra hatırlayamayacağı kombinasyonlar kullanmış olabiliyoruz. Bu durumda Facebook kaydı yaparken girdiğimiz bazı güvenlik bilgilerini hatırlayamıyorsak yeni şifre alma ya da eski şifreyi hatırlama süreci fazlasıyla sıkıntılı olabiliyor. Bu durumda “Facebook şifremi unuttum, nasıl geri alabilirim?” diyen kullanıcılar için basit ve anlaşılır yönergelerle şifrenizi nasıl kurtaracağınızı yazımızın devamında açıklıyoruz.

Öncelikle belirtmeliyiz ki, Facebook unutulan şifreyi sizlere geri göndermiyor, bunun yerine daha güvenli olması açısından sizlere yeni bir şifre oluşturmanızı sağlıyor, tabi bazı güvenlik kriterlerini tamamladıktan sonra…

Yeni Facebook Şifresi Üretmek İçin;

  • Facebook ana sayfasında sağ üstteki Şifre ekranının altında “Şifreni mi unuttun?” yazan yere basıyoruz.
  • Karşınıza Hesabını Tanımla şeklinde bir sekme çıkacak, burada 3 seçenek göreceksiniz.
  • Bu seçeneklerden size uygun olanı seçip, Facebook’un yeni şifre için bizden istediği güvenlik bilgilerini giriyoruz. Bu seçeneklerden en sık tercih edileni mevcut e-posta adresini girmektir.
  • Bu bilgileri girip, arama butonuna tıkladıktan sonra, güvenlik kutusuyla karşılaşıyoruz ve aşağıda verilen kodları bu kutuya giriyoruz. Bilgilerin tümü doğru ise, yeni şifreniz mail adresinize gönderilecektir.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Burak Çalışkan dedi ki:

    Kısa ve açıklayıcı bir anlatımınız sayesinde unutmuş olduğum Facebok şifremi sayenizde aldım çok teşekkür ederim. Emeği geçen herkesin böyle paylaşımlarda bulunması biz mağdur olan kişilerin faydalanması açısından çok etkili. Başarılarınızın devamını dilerim.

BİR YORUM YAZ