Geçici Dövme Nasıl Yapılır (Video)

geçici dövme yapmakMerhaba arkadaşlar, birazdan hint kınası ile geçici dövme nasıl yapılıyormuş! Bu konuya bağlı video görüntülerini izleyerek öğrenmeye çalışacağız. Zaten uzun süreden beri el sanatı ağırlıklı konuları paylaşmıyorum. Hem böylelikle ihtiyaç duyulan konuyu, hemde gençlerin vazgeçemediği geçici dövmenin nasıl yapıldığını öğreten yöntemi anlatayım istedim. Hatta buradan öğreneceklerinizle kendinizi geliştirip dışarda yazın dövmeci olarak maddi gelir elde edebilirsiniz. Sonuçta herkes böyle paylaşımlardan faydalanıp dövmeciyim diye piyasada dolaşıyor. Aslında dövmenin fazla maliyeti ve iş üzerinde zorluğu yoktur. Sadece basit bir kaç yöntemle kollarda ve vücudun çeşitli noktalarına görsel güzellik katan dövmeleri yapabilirsiniz. Dövmeciler güzel desenleri kolumuza nasıl çiziyor hadi öğrenelim ve uygulamaya başlayalım.

Geçici Dövme Yaparken Kullanılacak Malzemeler:

  1. Kaliteli hint kınası
  2. Oksijen suyu
  3. Koltuk altı stick
  4. Aydınger kağıdı
  5. Aklınızda bulunan dövme desene
  6. Stabilo kalem (Cama yazı yazılan kalemdir)
  7. En son olarakta kullanılan kürdan çöpü

Zaten üst kısımda sıraladığım malzemeler çok basit. Piyasada bulunmayacak malzemelerin hiç biri değil, fiyat konusunda da çok uygun tutacaktır. Şimdi dövmeyi yapacağım malzemeleri sırasıyla hazırlayalım.

hint dövme kınasıİlk Önce Hint Kınasını Hazılıyoruz: Göz kararıyla bir kaba döktüğünüz kınayı oksijen suyuyla güzelce karıştırıyoruz. Kıvamı orta şekerli olacak, ne kuru nede fazla sulu! Yani kürdanın ucunu dokundurduğunuzda bir kalem mürekkebi kullanacağınız şekilde olacak. Cıvık yapmamaya özen gösterin, çünkü sürüldüğü an akma yapıyor. Meydana gelecek akıntıları durdurmak için her daim elinizde pamuk yada peçete bulunduracağınızı unutmayın. Vücuda akan kınayı hemen o saniye silin, yoksa vücutta istenmeyen leke oluşur. Hazırladığınız hint kınasını güzelce bir kola kapağının içine koyun. Koyduğunuz bu miktardaki hint kınası 5-6 kişiye dövme yapılacak miktardadır. Fazlasını ziyan etmeye gerek yok.

dövme yapmakDövme Desenini Kola Nasıl Çıkartıyoruz: Aydınger kağıdınızı, bilgisayardan beğenip çıkardığınız desen kağıdının üstüne koyuyoruz. Stabili kalemle elinizi fazla kasmadan ve titretmeden üstünden aynı şekilde geçeceksiniz. Dövmenin desenini çizeceğiniz kağıdı fazla bekletmeden hemen bu işlemi sonlandırmalısınız. Sonra, Koltu altı stick adlı malzeme yardımıyla desenin bulunduğu yeri işleyeceksiniz. Hazırladığınız deseni vücudunuzun istediği yere getirip oraya yapıştıracaksınız. Daha sonra iyice bastırıp o desenin güzelce belirgin çıkmasına yardım ediyorsunuz. Yapılan bu işlemlerden sonra desenin kolda çıkacağını göreceksinizdir.

Son olarakta tek bir işlem kaldı! O da kürdanı kınanın içine batırıp güzelce kalemle kağıdın üstüne resim çiziyormuşcasına kol üzerindeki desenin üstünde geçeceksiniz. Geçen her zaman elinizi bu iş üzerinde alıştıracak, belki ilerleyen dönemlerde profesyonel dövmecilere taş çıkartacak yeteneğe sahip olacaksınız. Birde arkadaşlar bu konuyu ben elimden geldiğince yazılı anlattım. Bunun için birde güzel bir video paylaşımı buldum. Onuda sizinle paylaşıyorum. Videonun görüntülerini izlemenizde de yarar olduğunu düşünmekteyim. Çünkü görüntülerde yukarıda yazılı anlatmaya çalıştığım her şey hem canlı gösteriliyor, hemde uzman dövmecinin ağzından dinliyorsunuz. Söylediklerimden pekte fazla farklı denilemez.

Geçici Dövmenin Yapılışını Birde Profesyonel Tarafından Dinleyip, Öğrenelim:

Get the Flash Player to see this content.

Geçici dövmenin yapması hakkında sormak istediklerinizi yada görüşlerinizi yorum alanından bu sayfa üzerinde paylaşabilirsiniz. Elimden geldiğince sınırları zorlayıp yardım etmeye çalışacağım. :) Herkese kolay gelsin.

Bir önceki yazımız olan Cep Telefonundaki Virüs Nasıl Temizlenir? başlıklı makalemizde Cep Telefon Virüs, Cep Telefon Virüs Programı ve Cep Telefon Virüsünü Silme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>