Gelin Makyajının Düğün Sonuna Kadar Kalması Nasıl Sağlanır?

  • 10 Aralık 2014
  • 22 kez görüntülendi.
Gelin Makyajının Düğün Sonuna Kadar Kalması Nasıl Sağlanır?

Gelin makyajı yapılırken kullanılan makyaj malzemelerinin uzun süre kalıcı ve kaliteli olmasına dikkat edilmelidir. Eğer kalitesiz makyaj malzemeleri ile gelin makyajı yapılırsa ve makyajın sabitlenmesi için sprey uygulanmazsa, bir süre sonra makyaj akabilir ve bu makyaj gelini düğün boyunca rahatsız eder. O nedenle gelinler, gelin makyajlarını profesyonel ellere bırakmalılar. Hatta düğün öncesinde gelin makyajı yaptıracağınız kuaföre giderek prova yapmak, düğün günü sizi ne gibi makyaj sorunlarının beklediğini ortaya çıkarır.

Gelin makyajının düğün sonuna kadar dayanıklılığını koruması için, makyaj esnasında pudra kullanımı önemlidir. Fondöten sonrasında uygulanacak pudra, göz makyajı öncesinde de hafif şekilde uygulanarak sabitleyici bir etki yaratması sağlanabilir. Gelin makyajına ilk olarak göz makyajından başlanılması tavsiye edilir. Göz makyajı öncesinde göz kapaklarına pudra uygularsanız, farın düğün boyunca göz kapaklarınızda sabit kalmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca pudra üzerine sürülen far gözleri daha sağlıklı ve hoş bir görünüme kavuşturur.

Gelin makyajı esnasında uzun süre dayanıklı ve kalıcı makyaj malzemeleri tercih edilirse; gelinler düğün boyunca makyaj konusunda bir sıkıntı yaşamayacaklardır. Akmayan rimel ve göz kalemi tercih edilmelidir. İlerleyen vakitlerde ciltte yağlanma olacağından, makyaj altına kullanılan kapatıcı, fondöten ve pudranın yağ içermemesine dikkat edilmelidir.

Gelin makyajının düğün sonuna kadar kalması için en garanti yöntemlerden biri, makyaj bitiminde makyaj sabitleyici sprey sıkılmasıdır. Bu spreyler, makyajın akmamasına ve uzun süre canlılığını korumasına yardımcı olur. Böylece gelinliği giyecek olanlar düğün sonuna kadar güzelliklerini korumuş olacaklar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Yeliz Çemen dedi ki:

    Makyajı yapılan gelin arkadaşımız kesinlikle havasız bir yerde oynamaya kalkmasın yoksa akmaz dediğimiz makyaj bile kendini bozmaya başlayacaktır. Her ne kadar sprey sıkılsa da havasız ortamda terlemek makyajın alt yapısına zarar vermektedir. Bu yüzde düğün salonunun kesinlikle havalandırma sistemi güzel olmalı yoksa akmayacak makyaj yoktur.

BİR YORUM YAZ