Göğüs Dikleştirme Egzersizleri

  • 05 Aralık 2014
  • 127 kez görüntülendi.
Göğüs Dikleştirme Egzersizleri

Spor yapmamak, hızlı kilo alıp vermek ve yaşa bağlı nedenlerden dolayı bayanlar göğüslerinde sarkma sorunu yaşayabilmektedirler. Göğüslerinizin yaşınız ilerledikçe yer çekimine yenik düşmesi ve sarkmaya başlaması moralinizi bozmasın. Göğüslerinizi kısa sürede dikleştirecek ve eski formuna kavuşturacak egzersizler, bu sorunu ortadan kaldıracaktır. Yazımızın devamında göğüs dikleştirme egzersizleri sizleri bekliyor.

Egzersizlere başlamadan önce bulundurulması gereken malzemeler;

  • Bir çift olmak üzere 0.5 kiloluk dumbell (Alternatif olarak 1 litrelik su şişesi kullanılabilir)
  • Bir adet büyük pilates topu

Şimdi sırasıyla egzersiz hareketler uygulanmaya başlanılabilir.

Egzersiz 1: Şınav çekme pozisyonu alın ve düzenli nefes alıp vererek, yere doğru eğilip kalkın. Bu harekete alıştıktan sonra, dirsekleriniz yere değmeden şınav çekmeyi deneyin. Bu hareket, göğüslerinizin eski formuna kavuşmasına daha çok etkili olacaktır.

Egzersiz 2: Sandalyeye dik bir konumda oturun ve ellerinize ağırlık alarak kollarınızı yana doğru kaldırıp indirin. Bu hareketi ilk yapmaya başladığınızda, göğüs kaslarınızın çalıştığını hissedeceksiniz.

Egzersiz 3: Yere sırt üstü uzanın ve iki elinize ağırlık alın. Bu ağırlıklar dumbell (0.5 kg) ya da 1 litre su şişesi olabilir. Şimdi iki elinize aldığınız ağırlıkları senkronlu bir şekilde yukarı kaldırın ve indirin. Aynı hareketi sandalyede dik oturarak ve ağırlıkları öne doğru götürüp geri çekerek de yapabilirsiniz.

Egzersiz 4: Pilates topunun üzerine ellerinizi koyun ve topa baskı yapın. Bu sırada vücudunuz da gergin olmalıdır. Yüz üstü ve parmak uçlarınızda durarak topa baskı uygularsanız, göğüs kaslarınızı harekete geçirebilirsiniz. Aynı egzersizi kollarınızla duvara baskı yaparak da deneyebilirsiniz.

Yukarıda tarif ettiğimiz göğüs dikleştirme egzersizlerini ikişerli setler halinde ve 15’er defa uygulayarak, kısa sürede etkili bir sonuç alabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Remziye dedi ki:

    Ne yaptıysam bir türlü göğüsleri dikleştirme konusunda başarılı olamadım. Şimdi ameliyat olmayı ve göğüslerimi küçültmeyi düşünüyorum. Benim ki sporla ya da başka bir doğal yöntemle küçülecek gibi değil. Anca uzman birinin göğüslerim üzerinde bıçak operasyonu yapması gerekiyor. Yaşım daha 23 ve ben şimdiden çok korkuyorum ne yapacağımı da bilmiyorum! Benim gibi göğüs problemi olan bayan arkadaşlar buraya yorum bırakırsa kendimi bir kaç yorumla teselli etmeye çalışacağım. Saygılar….

BİR YORUM YAZ