Instagram Fotoğrafları Bilgisayara Nasıl İndirilir?

  • 19 Kasım 2014
  • 1.299 kez görüntülendi.
Instagram Fotoğrafları Bilgisayara Nasıl İndirilir?

Instagram, 2010 yılının Ekim ayında iPhone ve iPad için özel geliştirilen fotoğraf paylaşım uygulamasıdır. Piyasaya çıktığı o günden bugüne insanlar tarafınca beğenilmiş ve kısa sürede popülerlik koltuğuna oturmayı başarmıştır. Her geçen gün içerisinde değeri yükselen ve geliştirilen Instagram, mobil cihazların vazgeçilmez uygulaması olma yolunda büyük ilerleyiş kaydetmiştir. Instagram’ın kısa sürede bu kadar beğenilmesi ise sosyal medya platformlarının çoğuyla entegreli çalışıyor olmasından kaynaklanmaktadır.

Birbirinden ilginç ve bir o kadar güzel özelliklerle hizmete açık Instagram’da günlük ortalama 45 milyon fotoğraf paylaşımı yapılmaktadır. Paylaşılan fotoğraflara ise saniyesinde 8800 beğeni ve 1750 yorum yapılmaktadır. İstatistikler sonucu elde edilen bu değerlerin her geçen sürede yükselişte olduğu Instagram’ın geliştiricileri tarafından söylenmektedir.

Akıllı telefonların yanı sıra Instagram hesabına bilgisayar üzerinden de giriş yapmak mümkün. Lakin Instagram’da sizin ve arkadaş çevrenizin paylaştığı fotoğrafları ne yazık ki bilgisayara kaydetmek o kadar kolay değil. Ancak sosyal medyaya dair her sorunun çözümü olduğu gibi Instagram’dan bilgisayara fotoğraf kaydetmenin de bazı çözüm yolları bulunmaktadır. Yapacağınız bir kaç işlem sonucu Instagram hesabınızdaki fotoğraflarınızı bilgisayara kaydetme şansınız bulunacaktır.

Şimdi sırasıyla bilgisayara Instagramdan fotoğraf indirme yöntemlerini açıklayalım. Böylece isteyen herkes anlatılan yöntemler sonrası bilgisayarına fotoğraf kaydetme işlemini gerçekleştirebilecektir.

1- Web tarayıcısı yardımı ile fotoğraf kaydetme

Bilgisayarımızda kurulu Google Chrome web tarayıcısı üzerinden Instagram hesabınıza bağlanın. Daha sonra bilgisayarınıza indirmek istediğiniz fotoğrafın üstüne mousenuzla sağ tıklayın. Açılacak menü penceresinde en altta yer alan “Öğeyi Denetle” butonuna tıklayınız. Karşınıza gelen kod penceresinde sonu “.jpg” ile biten bağlantıyı bulun ve üzerine gelip tıklamadan bekleyin. Son olarak üstüne geldiğiniz bağlantıya sağ tık yaparak “Open link in web tab” seçeneğini kullanarak bilgisayarınıza indirmek istediğiniz fotoğrafı yeni pencerede görüntülüyoruz. Görüntülemiş olduğunuz resmin üzerinde mouse ile sağ tık yaparak “Resmi farklı kaydet…” diyerek fotoğrafınıza kaydetmiş oluyorsunuz.

Google Chrome yerine Mozilla Firefox kullananlar için fotoğraf kaydetme işlemi daha kısa sürmektedir. Firefox üzerinden Instagram’dan foto indirmek içinde kaydedilecek fotonun üzerine gelin ve sağ tıklayıp “Arka plan resmini göster” diyoruz. Yeni pencerede açılan fotoğrafın üzerine gelerek sağ tuşu kullanıp “Resmi farklı kaydet…” seçeneğiyle indirme işlemini sonlandırıyoruz.

2- Instagram fotoğraf indirme programı

Üsteki zahmetlere maruz kalmak istemeyen Instagram kullanıcılarının işini kolaylaştıracak bir programda bulunmaktadır. Programın ismi “Instagram Downloader” olarak bilinmekte. Bilgisayara kuracağınız bu program sayesinde Instagram’da hesabı bulunan herkesin fotoğrafını tek işlemle indirebileceksiniz. Programı çalıştırdıktan sonra tek yapmanız gereken Instagram’da fotoğrafını indirmek istediğiniz kişinin kullanıcı adını programda istenilen alana yazmanız. Sonrasında program size TXT dosyası içerisinde fotoğrafını indirmek istediğiniz kişinin fotoğraf bağlantı linkini taktim etmektedir. Sizde istediğiniz fotoğrafın linkini web tarayıcınızın adres arama bölümüne kopyala/yapıştır yaparak indirme işlemini gerçekleştirin.

Programa ulaşmak için Google kelime arama kutucuğuna “Instagram Downloader” yazarak aratın.

Arama sonucunda karşınıza gelecek güvenilir siteler aracığıyla programın download işlemini yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ