Instagram’da Özel Mesaj Nasıl Atılır?

  • 28 Kasım 2014
  • 9.590 kez görüntülendi.
Instagram’da Özel Mesaj Nasıl Atılır?

Fotoğraf ve video paylaşımı yapılabilen ve dünyanın en büyük sosyal ağ sitesi Facebook tarafından 1 milyar dolara satın alınan Instagram, kullanıcılarının uzun süredir beklemede olduğu yeni mesajlaşma özelliğini hizmete aldı. Artık Instagram üyesi olan herkes istediği zaman özel mesaj gönderiminde bulunabilecek.

Bildiğiniz üzere Instagram’ın kendine ait  mesajlaşma özelliği olmadığından bu eksikliği gidermek için farklı yollara başvuran milyonlarca kullanıcı InstaMessage adlı uygulamayı kullanıyordu. Sonunda nihayet Instagram kullanıcılarının yüzünü güldürecek doğrudan mesajlaşma özelliğini duyurdu. Instagram Direct adını verdiği özellikle artık tüm arkadaşlarınızla yada diğer kullanıcılarla mesajlaşmaya koyulabilirsiniz.

Fakat Instagram Direct’in ne gibi özelliği olduğu ve nasıl kullanıldığı hakkında bilgi sahibi olmayanlar hizmete getirilen bu özelliğin kullanımını kavrayamadı. Durum böyle ilerleyiş kaydedince ““Instagram Direct Message”” özelliği de beklenilen popülerliği yakalayamadı.

Instagram Direct Message nasıl gönderilir?

İlk öncelikle mesaj göndereceğiniz kişiyi takip etmeniz gerekir. Sonrasında ise aşağıdaki maddeleri uygulayarak mesajınızı istediğinize ulaştırabilirsiniz.

  • Instagram’ın ana sayfasına gelerek aşağı resimde işaretlenen “1” numaralı simgeye tıklayın.
  • Daha sonra + simgesini tıklayıp mesaj göndermek istediğiniz kişiyi listenizden seçip mesajı gönder butonuna tıklayın.

instagram-direct-mesaj

Not: Instagram’ın bu özelliğini kullanarak sadece resim ve video paylaşımında bulunabiliyor olduğunuzu hatırlatmak isteriz. Şuan da Instagram’da metin paylaşımı yapamıyorsunuz. Ancak mesaj yazmanın bir yöntemi olarak gönderdiğiniz resimlerin ve videoların açıklamalarına kişisel mesajınızı yazıp gönderebilirsiniz. Böylelikle metin gönderimi yasak olan Instagram’da mesajlaşmaya yeni bir yöntem kazandırmış olacak, mesajlarınızı karşı tarafa kusursuz ulaştıracaksınız.

Instagram Direct Özelliği Tanıtım Reklamı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Gülnaz dedi ki:

    Allah sizden 1000 kere razı olsun. Kaç gündür deli divane gibiydim bu konuyu nasıl çözerim diye araştırmalar yapıyordum. Neyse ki burada yazılanları okudum ve eklenilen resme bakarak arkadaşlarıma mesaj gönderebildim.

BİR YORUM YAZ