iPhone Telefondan Yasaklı Sitelere Giriş

 • 20 Aralık 2014
 • 254 kez görüntülendi.
iPhone Telefondan Yasaklı Sitelere Giriş

Apple’ın iOS işletim sistemine sahip iPhone akıllı telefonlarından yasaklı sitelere girmek isteyenler, birkaç basit ve bilindik işlemle bu isteklerini gerçekleştirebilirler. Mahkeme tarafından engellenen ve yasaklı sitelere iPhone telefonlarından girmek isteyen kullanıcılar yazımızın devamındaki yöntemleri deneyebilirler.

DNS değiştirme yöntemi ile iPhone telefondan yasaklı sitelere giriş mümkündür. Bunun için Wi-Fi kablosuz bağlantısı kurmanız gerekmektedir. 3G bağlantı ile aşağıda tarif edeceğimiz DNS yöntemi maalesef işe yaramamaktadır.

Wi-Fi üzerinden iPhone telefondan DNS değiştirme:

 • İlk yapmanız gereken iPhone akıllı telefonunuzun “Ayarlar” sekmesine tıklamaktır.
 • Bu sekmeye tıkladıktan sonra, Wi-Fi yazan butonu göreceksiniz.
 • Wi-Fi butonuna tıklayın ve ardından bağlı olduğunuz Wi-Fi ağının üzerine gelin.
 • Bağlı olduğunuz Wi-Fi bağlantı ağının yanındaki mavi işaretin üzerine tıklayın.
 • Karışınıza açılan sayfada yazan DNS bölümünü bulun ve DNS 11 İLE DNS 2 adreslerini Google’ın DNS adresleri olan “8.8.8.8, 8.8.4.4“ ile değiştirin.
 • Bu işlemi tamamladıktan sonra yapmanız gereken ağ bağlantısını kesmek ve yeniden aktif etmektir.

Yukarıdaki DNS değiştirme adımlarını sırası ile uyguladıktan sonra yasaklı ve mahkeme tarafından engellenen sitelerde güvenilir şekilde gezebilirsiniz.  Sorunsuz bir şekilde yasaklı sitelere girmek istiyorsanız, Google’in “8.8.8.8, 8.8.4.4“  değerlerinde olan DNS ayarlarını tercih etmek daha güvenilir bir gezinme için önerdiğimiz seçenektir. Farklı DNS 1 ve DNS 2 değerlerini tercih ederek de yasaklı sitelere iPhone telefonunuzdan giriş yapmanız mümkündür.

Eğer DNS ayarlarını değiştirmekle uğraşmak istemiyorsanız yada DNS değiştirme işlemini gerçekleştirmekte başarısız oluyorsanız VPN uygulamalarını telefonunuza kurarak bu sıkıntıyla baş edebilirsiniz. Takıldığınız noktalar hakkında bilgi almak için yorum alanımızı da kullanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Serkan Kaya dedi ki:

  İşime yaradı gerçekten sağ olun kaç gündür nasıl yapacağım diye deli gibi araştırmalar da bulunuyordum neyse ki burada yazılanları denedim şimdi istediğim siteye girebiliyorum. Saygılar.

BİR YORUM YAZ