Kocamı Sevmiyorum

Merhaba arkadaşlar, Ben Melek 32 yaşındayım İstanbul’da ikamegah etmekteyim. Öyle dolaşırken bu sitenin itiraf köşesini gördüm. Bende kendi geçmişime dayalı bir şeyler karalamak istedim. Kendim Belediye’de Muhasebeci olarak çalışmaktayım. 11 senedir evliyim ama nasıl o seneleri geçirdiğimi bilmiyorum. Çünkü severek evlenmedim, beni sevdiğimden alı koydular. Babam ve annemin baskısı beni yıldırdı ve gittim görücü usulü gelen biriyle evlenip dünya evine girdim. Şimdi 6 yaşında küçük bir kızım var, onun için bazı zorluklara katlanıyorum ama ne yapacağımı bilmiyorum. Yaşadıklarımı bir Allah birde o küçük kızım biliyor.

Evde huzur denilen bir şey yok, korku içerisinde yemek yiyip, uyuyoruz. Bir insan mutluluğu ve şerefi için yaşar. Ben şerefimle yaşayanım ama mutluluğu zor bulanlardanım. Kendimi kullanılan bir mal gibi hissediyorum. Düşünsenize küçük kızım bile “anne gidelim buralardan” diyor. Onun yaşındakiler okulunu okurken onun aklında sayılar, harfler olması gerekirken. Gelin göründe neler çıkarıyor o küçük dilinden.

Peki, şimdi size soruyorum arkadaşlar ben ne yapmalıyım kurtulmak ve o kocam denilen ahlaksızdan uzaklaşmak için? Ayrıl diyecekseniz hiç bana yorum bırakmayın ama farklı planlarınız varsa, tabi okur değerlendiririm. O düzgün aklı verecek kişiye ömür boyu duacı olurum.

Beni dinlediğiniz için teşekkür ederim ve böyle bir siteyi hazırlayan arkadaşlarada teşekkürü borç bilirim. Kaç senedir dökemediğim içimi, burada sizler sayesinde binlerce insanın gözü önüne serdim. Hoşçakalın.

Kocamı Sevmiyorum” üzerine 3 düşünce

 1. Buse

  Merhaba, abla durumunu okudum ve gerçekten yüreğim parçalandı. Bende yeni sözlendim severek oldu bu hayırlı iş. Gördüm ki seninki tam tersi olmuş lütfen kızına sahip çık ve kafana bir şey takma sen güçlü birisin buna inanıyorum ben. Her kim ne derse desin sen bu zorlukların altından kalkacak birisin. Canım ablam Allah’a emanet ol.

  Yanıtla
 2. Şeyda Babur

  Aynı durumdayım gençlikte yanlış bir şeyler oldu hayatımda ve hamile kaldım sonrada bu adamı sevmediğime emin oldum başta sadece çocuk doğana kadar diye evlendim. Sonra aile baskısıyla yıllar geçti ama ben hala onu sevmiyorum hoş buda karşılıklı oda beni sevmiyor çıkıp gideyim diyorum emeklerimin üzerine başkaları konacak. Bunu’da geçtim kızım benle gelicek acaba yeniden evlensem üvey baba durumlarımı olacak kafam karışık ve daha yaşım 24 bilmiyorum bilen varsa faceden beni eklesin.

  Yanıtla
  1. Onur Eren

   @Şeyda hanım bende aynı durumdayım karımdan boşanmak istiyorum ama çocuk var ve o beni bırakmıyor. Çaresiz yıllar geçiyor 30 yaşındayım. Hatay’da oturuyorum yazları da Denizli’de memleketimdeyim.

   Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>