İvana Sert Makyajı Nasıl Yapılır?

 • 20 Aralık 2014
 • 126 kez görüntülendi.
İvana Sert Makyajı Nasıl Yapılır?

Televizyon ekranlarında her gün görmeye alıştığımız İvana Sert, moda dünyasının vazgeçilmez isimlerinden birisi olmakla birlikte ikoncanı haline gelmiştir. Yaptığı makyajı ve giydiği giyimle milyonların gözüne hitap eden Sert, izleyenleri kendine hayran bırakmaya devam ediyor. Program çekiminde kameralar önüne çıkmadan önce yaptığı makyaj ile tüm bayanların dikkatini üzerine çekmeyi başarmış, moda adına insanlara bir şeyler aşılmaya devam etmektedir. Bizlerde bugün son zamanlarda bayanların araştırmasını yaptığı bu konuya açıklık getirelim istedik. Çünkü bayanların çoğu internet üzerinden İvana Sert’in makyajının nasıl yapıldığı hakkında bilgi sahibi olmak adına araştırmalarda bulunuyor.

Şimdi sırasıyla güzeller güzeli İvana Sert’in makyajı nasıl yapılırmış bunu öğrenmeye koyulalım.

İvana Sert makyajının kolay yöntemlerle yapılış tarifi:

 1. İlk olarak yüzünüzü güzelce yıkamanız ve yüz bölgesine nemlendirici sürmeniz gerekiyor.
 2. Daha sonra yapılacak olan makyajın akmaması için yüzünüze makyaj sabitleyicisi sıkmanız gerekecek. Bunun için Mac markasının makyaj sabitleme ürününü deneyebilirsiniz.
 3. Sabitleyiciyi sürdükten sonra yüz bölgenizde bulunan sivilce ve lekeleri yok etmek için kapatıcı kullanın.
 4. Kapatıcı yardımıyla cildinizdeki lekeleri yok ettiyseniz şimdi sıra bronz renkteki kremi yüzünüze bir sünger yardımı ile sürün.
 5. Bronz renkteki kremi sürdükten sonrada sıra gözaltlarını kapatmaya geldi. Şimdi bronz renkten bir kaç ton açık gözaltı kapatıcısını parmak uçlarınızla gözaltına iyice yedirin.
 6. Makyajın alt yapısını hazırladıktan sonraki işlem makyajı buğu görünümüne bürümek olacak. Gözleri ön plana çıkarmak için beyaz bir aydınlatıcı kullanarak göz üstü kapaklarınızı aydınlatın.
 7. Şimdiki işlemde ise gözlerinize siyah bir kalemle likit çekecek ve hafif bir kuyruk yapacaksınız.
 8. Siyah kalemi çektiğiniz bölgenin üstüne siyah far uygulayıp siyah görünümü iyice koyulaştırın. Uygulanan farın kuyruğu olması gerektiğini de unutmayın.
 9. Alt kirpik diplerine de kalem yardımıyla likit çekin ve üst göz kapağındaki kalemle çizmiş olduğunuz bölgeyle birleştirin.
 10. Üst ve alt göz kapağının içine yani kirpik diplerini de kalemle siyah renk verin.
 11. Temiz bir sünger yardımıyla dağılan siyahlıkları temizleyin.
 12. Göz pınarlarınızdan burun kısmına doğru inen siyahlık için, ucu sivri siyah kalemle doğru şekil verin.
 13. Göz görüntüsüne hem dolgunluk sağlayacak hem de uzamasında büyük rol oynayacak rimeli iki kat olacak şekilde uygulayın.
 14. Rimel işlemini de uyguladıktan sonra göz makyajınıza ışıklık katmak adına göz pınarlarının yer aldığı bölgeye Victoria’s Secret meleklerinin kullanmış olduğu ışıltıyı sürerek hafifçe dağıtacaksınız.

Yukarıda yazılan bilgiler doğrultusunda yapılan tüm işlemler sonucu İvana Sert göz makyajını tamamlamış olacaksınız. Şimdi sıra yanaklar üzerinde çalışmaya geldi.

 1. Allığı yüz bölgesini aydınlatmak için geniş çaplı allık fırçası yardımı ile elmacık kemiklerinizin üzerine hafifçe uygulayın.
 2. Dudak bölgesini ördek gibi birleştirip elmacık kemiklerinizin alt bölgelerine kontör uygulayın, sonra koyu renkteki bir pudra kullanarak çizgi çekip sünger kullanarak dağıtın.
 3. Üçüncü işlemde ise üzerine renk katacak allığı sünger kullanarak uygulayınız.

Buraya kadar yapılan işlemde de yanaklar üzerindeki makyaj işlemini bitirdiniz. Kaşlar üzerindeki yapılacak uygulamalara başlayabilirsiniz.

İvana Sert makyajı içerisinde gözlere koyu bir makyaj uygulaması yaptınız. Bunun için kaşlar arka planda bırakılmalı ve koyu bir kaş rengine sahipseniz kalem veya allık yardımı ile kaşlarınızın rengini açmanız gerekecek.

En son işlemde ise dudaklarınıza ruj sürecek ve makyajı sonlandıracaksınız. Dudağa sürülecek rengin nude olmasına yada ten rengine uyum sağlayacak bir renkte olmasına özen gösterin.

Böylelikle İvana Sert makyajımızın sonuna geldik. Sitebudur.com sitesi olarak yazılanları daha iyi anlamanız ve doğru uygulamanız adına konumuzla alakalı bir video hazırladık. Alt kısımda paylaşacağımız videoyu izleyerek de makyajın nasıl yapıldığı ile alakalı bilgiye sahip olabilirsiniz.

İvana Sert Makyaj (Video)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ