Kaşların Uzaması İçin Ne Yapmalı?

  • 30 Kasım 2014
  • 196 kez görüntülendi.
Kaşların Uzaması İçin Ne Yapmalı?

Kaşlarınızın uzaması için yapabileceğiniz pek fazla bir yöntem yok… Çünkü her kaş tipinin yeterli bir uzama, durma ve dökülme halkası vardır ve bu sürelerin çoğu genetik yapıyla yakından ilgilidir. Ancak geçen süre zarfında çıkacak kaşlarınızın daha kalın yapıda olması, sağlıklı görünmesi ve koparak dökülmeleri engellemek için bazı tedbirleri kendinizce almalısınız.

Mesela kaşlarınız istediğiniz seviyede uzayana kadar cımbızla almaktan ya da ağda kullanmaktan kaçının. Kaş uzatma dönemi içerisinde kesinlikle boya gibi herhangi bir kimyasal madde kullanmaya kalkışmayın. Kaşları boyamanın dökülmelere yol açmadığı her ne kadar söylense de var olan kaşlarda normalinden fazla şekilde dökülmeye yol açtığını söyleyebiliriz.

Mesela kaş bakımı için uygulanabilecek doğal yöntemler şöyledir:

  • Her gün yeterli miktarda parmak uçlarına badem yağı damlatılır ve kaşlara masaj yaparak yedirilir.
  • Bir önceki uygulamanın aynısını susam ve fındık yağı ile de yapabilirsiniz. Kaşlara uygulanan yağın daha derine nüfus etmesini istiyorsanız jelatin ile kaşlarınızı kapatabilirsiniz.
  • Kaşların uzaması için duş alınırken yada yüzünüzü yıkarken kaşlarınıza 15-20 kere masaj yapın.
  • Daha sonra bir pamuk yardımıyla vazelini kaşlarınıza sürün 15-20 dakika bekledikten sonra yıkayın.
  • Kullanmadığınız temiz bir diş fırçasıylada kaşlarınızı seyrek olduğu yerlere tahriş etmeden yavaşça fırçalayabilirsiniz.

Yukarıda bahsedilen yöntemler düzenli şekilde uygulandığında kaşlarınızın uzamasını tetiklemeye yardımcı olacağınızı unutmayın. Tabi bu yapılan yöntemlerin yanısıra tüketilen gıdalarında büyük bir önemi vardır.

Gür kaşlar için B6 vitamini eksiksiz olarak alınması gerekmektedir. Ancak farkında olmaksızın yapılan bazı hareketlerin  kaşlarda seyrelmeye ve dökülmeye neden olacağı gibi uzamasına da engel olabilmektedir.

Her şeyden önce kaşlarınızın neden döküldüğünü merak ediyorsanız bir anemi testi yaptırmanızda yarar vardır. Demir eksikliğinden kaynaklanan bir durum olabilir. Bu yüzden demir yönünden zengin gıdalar tüketilmesi gerekebilir ve farklı yöntemlere başvurulabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Sibel dedi ki:

    Kaşlarım çok ince ve ben bu halini hiç beğenmiyorum. Hatta komple kazıtıp dövme kaş dizayn falan yaptırmayı düşünüyorum. Çünkü arkadaş çevrem yarım kaş diye benimle dalga geçiyor. Kalemle boyayınca çok belli oluyor ve inanın utanıyorum. Bari burada yazılan yöntemleri de deneyeyim olmazsa yaza doğru kaşıma dövme kaş yaptıracağım.

BİR YORUM YAZ