Kedi Gözü Makyajı Nasıl Yapılır?

 • 25 Aralık 2014
 • 122 kez görüntülendi.
Kedi Gözü Makyajı Nasıl Yapılır?

Her gün aynı makyajı yapmaktan sıkıldım, birazcıkta kedi gözü makyajını denemek istiyorum. Diyenlerden misiniz? Peki, kedi gözü makyajının nasıl yapılacağı hakkında hiç bir bilginiz yok mu? O zaman bu yazımıza odaklanın ve yazacak olduklarımızı dikkatlice okumaya koyulun. Çünkü birazdan sizlere günlük yaşantınızda uygulayacağınız kedi gözü makyajının nasıl yapıldığı hakkında yazılı ve videolu bir anlatımda bulunacağız. Böylece yapacağınız bu makyaj sayesinde kendinizi farklı kılacak ve bir o kadar da çekici göstereceksiniz.

Unutmayın, çekik gözlü yapılan makyajların hepsine kedi gözü makyajı adı verilmektedir. Sabahları makyaj yaparken eyeliner akşamları ise far yardımıyla birleştirme yaparak beğeneceğinizi düşündüğümüz bir görünüm elde edebilirsiniz. Yazımızın devamında kedi gözü makyajının yapılış tarifi hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz. Yazı sonuna ulaştığınızda ise makyajın nasıl yapıldığı hakkında video bulacaksınız. Şayet yazılı anlatılanları uygulamakta zorlanırsanız konumuzla alakalı eklediğimiz videomuzu izleyerek makyaj yapımında kendinize kolaylık sağlayabilirsiniz.

Şimdi sırasıyla kedi gözü makyajının nasıl yapıldığı hakkında bilgi verelim.

Eyeliner

 • Gösterişli bir kedi göz makyajının ilk adımı doğru seçilen eyelinerdır. Ancak bu makyajla ilgili ilk defa deneme yapacaksanız kalem uçlu eyeliner kullanmanız makyajın uygulaması açısından işinizi kolaylaştıracaktır. Fakat yapacağınız makyajdan güzel sonuçlar elde etmek istiyorsanız kremsi ya da likit eyeliner seçmeniz en doğrusu olacaktır. Eyeliner’ı göze kısmına uygulamadan önce kirpiklerinizi kıvırmamalı ya da rimel sürme işlemi yapmamalısınız ki eyelenir sürerken kirpik diplerine kolayca erişebilesiniz. İlk öncelikle eyeliner’ı kirpik diplerine çok yakın olacak şekilde çekmeniz gerekmektedir.

Makyaja nasıl başlarım?

 • Göze eyeliner uygularken ortadan başlamanız gerektiğine özen gösterin. Öncelikle göz ortasından sonuna doğru daha sonra ortadan başa doğru çekme işlemi gerçekleştirmeniz gerekiyor. İlk katı her daim ince çekmeli, kirpik diplerini doldurmaya çalışmalısınız ve hiç bir boşluğun kalmadığına emin olduktan sonra ikinci katı sürme işlemini yapabilirsiniz.

Çizginin ucu…

 • Çizgi ucunu ne kadar uzatmak istiyorsanız belirlediğiniz noktaya kadar çekin. Çünkü bu işlem göz yapısına göre farklılık gösterebilmektedir. Hemen bu işlem sonrasında kalınlaştırın ve nazik bir şekilde rötuşlama işlemini gerçekleştirin.

Son oynamaları yapın!

 • Aynaya baktığınızda belirginleşmiş bir çizgi görmeniz gerekiyor. İnce çekilmiş çizginin kedi gözü görüntüsünü vermesini beklemeyin ve kalın çizgi çekme işlemine geçin. Son işlemleri gerçekleştirirken gözünüzün açık olması gerektiğine dikkat edin. Gözleri eşit şekilde yapmak için gözler açık olmalıdır.
 • Son işlemde ise kirpiklerinizi kıvırabilir, maskara sürme işlemine koyulabilirsiniz. Kedi makyajınızın daha belirgin olması içinde rimelinizi kirpik diplerine yoğunca sürün ki istediğiniz güzel sonuca ulaşabilesiniz.

Kedi Gözü Makyajı Yapımı (Video)

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Canan Tezel dedi ki:

  Bugün öğlen dışarı çıktığımda burada eklenilen videoyu izleyerek kedi gözü makyajını zorlanmadan gözlerime uyguladım ve harika oldu. Bu yazıyı hazırlayan ve videonun Türkçe çevirisi için uğraşan editöre teşekkürü borç bilirim. Bu site bir harika yani boşuna denilmiyor “aradığın bilgiyi bulabileceğin SİTE BUDUR” diye! Helal olsun yapana ve bu konuları bizlerle paylaşana.

 2. Sevim Yerli dedi ki:

  Arkadaşımın doğum gününe giderken bu yöntemleri deneyerek istediğim kedi gözüne ulaşabilecek miyim? Eğer istediğim gibi bir görüntü elde edersem duacınız olurum. Şimdiden teşekkürler.

 3. Yeter dedi ki:

  Video görüntüsündeki kadının el becerisi güzel bende birazdan deneyeceğim ve bakayım nasıl bir görüntü elde edeceğim. Bir de kadının kullanmış olduğu ürünlerin markaları nedir ülkemizde satılıyor mu?

BİR YORUM YAZ