Kirpiklerin Dökülmemesi İçin Ne Yapılmalı?

  • 30 Kasım 2014
  • 353 kez görüntülendi.
Kirpiklerin Dökülmemesi İçin Ne Yapılmalı?

Sık göz makyajı yapan ve gece yatmadan önce gözlerindeki makyajı güzelce temizlemeyen bayanların kirpiklerinde dökülme ve kopma gibi sorunlar ortaya çıkar. Göz ve kirpikler, karşı tarafı etkileyen ilk unsurlar olduğu için, göz ve çevresi bakımına özen göstermek gerekir.

Peki, dökülen kirpikler yeniden çıkar mı?

Dökülen kirpikler; kendiliğinden, bitkisel bakım yağları ve diğer yöntemler ile yeniden çıkabilir. Kirpiklerinizin bakımına önem verseniz de dökülme sorunuyla yüz yüze gelebilirsiniz. Bir insanın kirpiği, yüz günde oluşumunu sağlamakta ve dökülmektedir. Bu süre içerisinde çıkan ve ardından dökülen kirpiklerin yerlerine yeni kirpiklerin çıkması için 1 ay gibi bir süre gerekir. 30 günde yeniden uzayan kirpikler, göz içini toz gibi dış etkilerden korur. 6 haftada maksimum uzunluğuna ulaşan kirpikler, bahsettiğimiz yüz günün ardından kendiliğinden dökülür.

Eğer kirpiklerinizde normalden fazla bir dökülme varsa, yukarıda bahsettiğimiz rutin bozulur ve kirpiklerinizde seyrek bir görünüm ortaya çıkabilir.

Kirpiklerinizin dökülmesini önlemek için; kirpiklerinizi asla koparmayın ve kaliteli göz makyajı ürünleri kullanın. Ayrıca, kirpiklerinize sürdüğünüz maskarayı eve geldiğiniz gözlerinizi fazla ovuşturmadan temizlemeye özen gösterin. Gözlerinizde makyaj kalıntısı kalmaması konusunda dikkatli olun.

Kirpiklerde dökülme sorununa en etkili çözümlerden biri, badem yağı uygulamaktır. 16 hafta süresince kirpiklerinize bu yağı sürerseniz, yeniden gür kirpik yapısına kavuşabilirsiniz. Badem yağını her gece yatmadan kirpiklerinize uygulamanızı sizlere öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Sibel dedi ki:

    Kızlar kesinlikle bilmediğiniz markaları alıp kaşınıza, kirpiklerinize vurmayın çünkü aynı saçlar gibi dökülüyorlar. Benim başıma geldi daha sonra güzellik uzmanından destek alarak eski haline geri döndürdüm kirpiklerimi. Unutmadan bir şey daha söylemek istiyorum; Ben bir kaç ay önce hakiki Hint yağı kullandım ve çok faydasını gördüm, sizde deneyin.

  2. Ebru Dinç dedi ki:

    Bundan 1 ay önce kirpiklerim çok hızlı dökülmeye başladı. Hatta korkudan ödüm patladı ve sonra bizim buradaki güzellik merkezine gittim uzman bir bayan doktor mevsimsel olabildiğini de söyledi. Burada yazılı olan badem yağını önerdi kullandım ve şimdi maşallahı var 1 tane bile düşmüyor. Birde arkadaşlar kesinlikle makyaj ürünlerinizin kalitesini bilin ona göre kullanın. Kimyasal ürünlerden dolayıda dökülmeler çok oluyormuş doktor söyledi.

BİR YORUM YAZ