Kışın Balayına Çıkacak Çiftler Hangi Ülkelere Gidebilir?

  • 11 Aralık 2014
  • 128 kez görüntülendi.
Kışın Balayına Çıkacak Çiftler Hangi Ülkelere Gidebilir?

Kış aylarında düğünleri olacak ve düğünden hemen sonra balayına gitmeyi düşünen çiftler, kış aylarında en çok turist çeken ülkeleri tercih edebilirler. Bazı çiftlerin düğünü yaz aylarında olsa dahi, yoğunluktan dolayı balayını kış aylarına ertelemek zorunda kalmaktadırlar. Kışın balayına çıkmayı planlayan çiftler, balayı süresince üşümek istemiyorlarsa, güney yarım küredeki ülkeleri tercih edebilirler. Ekvatora yakın olan ülkelere giderek, denize girebilir ve üşümeden balayınızı keyifle geçirebilirsiniz. Ekvatora yakın olan ve güney yarım kürede bulunan bazı turistik ve balayı için ideal ülkelere vize de istenmemektedir.

Vizesiz balayı yapabileceğiniz güney yarım kürede bulunan ülkelere örnek olarak; Dominik Cumhuriyeti, Güney Afrika, Küba, Dubai, Tayland, Maldivler’i söyleyebiliriz. Bu saydığımız ülkeler; turistlerin yoğun akın ettiği ve harika tatil olanakları bulunan, balayı çiftlerinin de çok rağbet ettiği yerlerdir.

Kışın balayına çıkacak çiftler; Uzakdoğu’yu da balayı seçenekleri arasına ekleyebilirler. Farklı bir kültür görmek ve değişik yemekler tatmak, Uzakdoğu eğlencelerine katılmak sizler için harika bir deneyim olacaktır.

Kış aylarında düğünü olacak ve balayına çıkmayı planlayan çiftlere Latin Amerika ülkelerini önerebiliriz. Brezilya ve Küba, gezilecek çok fazla tarihi yeri olan ve şehir mimarisi ile sizleri büyüleyecek ülkelerdir.

Soğuk kış aylarında uzak ülkelere balayına gitmek istemeyen çiftler, Bulgaristan gibi yakın ülkelerdeki kayak merkezlerini tercih edebilirler.

Güney Avrupa ve İtalya turlarına katılarak, soğuk aylarda balayınızı bu romantik dokuya sahip ülkelerde geçirebilirsiniz. Özellikle İtalya hem yaz hem kış aylarında balayına çıkacak çiftlerin en çok tercih ettiği ve romantizm yaşadığı ülkedir.

Son olarak ise Arap baharını yaşamak isteyenler ise vizesiz giriş imkanı sunan ve Müslüman ülkesi olan Tunus’u ziyaret edebilirler. Balayı için ülke seçimi yapacakların son dakika tercihleri arasına eklenecek harika bir yerdir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Tülay dedi ki:

    Ben evlenecek olsam direk Amerika’ya giderim ve kesinlikle tatilimi eşimle orada geçirirdim. Türkiye’den 12 saat uzakta olmak ve başka bir ülkenin havasını solumak bence çok iyi gelirdi. Birde artık eskisi gibi Paris, Fransa, Dubai gibi ülkelerde ilgi görmemekte. Bence Catania tarafına falanda gidebilirsiniz.

    1. Burçin dedi ki:

      Tülay’ın dediklerine kesinlikle katılıyorum bence de yurt dışı tatiline gidecekler uzak doğu ülkelerini seçmeliler. İtalya – Amerika benimde favorilerim arasında yer alıyor.

BİR YORUM YAZ