Kızlık Zarının Bozulduğu Nasıl Anlaşılır?

kızlık zarı bozulmasıKızlık zarı ilk ilişkide kanayacak yada bozulacak diye bir kaide yoktur. Kiminin zarı esnek olduğu için herhangi bozulma söz konusunu meydana gelmiyor. Ama bazı erkekler ve bayanlar namus davasının düşüncelerine kapılarak, kızlığın bozulduğunun hangi yöntemle anlaşıldığını araştırıyor. Bende elimden geldiğince ve internet aleminde popüler araştırmalar arasında başta yer alan bu konuya değineceğim. Kızlığın bozulup, bozulmadığını anlamayan insanlara böylelikle yardımda bulunacağım. Yazacağım bilgiler, tamamen sağlık sitelerinden okuyup harmanladığım kaynaklardır. Yani burada okumuş olacağınız bilgiler sonucunda, kızlığın bozulduğunu ve bozulmadığını doğru şekilde anlayabileceksiniz. Yine konu detayına inmeden söylüyorum arkadaşlar, her ilişkiden sonra kanayan vajinanın zarı bozulmamış olabilir.

Kızlık Zarının Bozulduğunu Anlamak İsteyenler:

Kalkıp evde aynanın karşısına geçip oranıza buranıza bakarak bir şeylerin garanti sonucunu elde edemezsiniz. Bir kızlığın bozulduğunu öğrenmek için tek yapmanız gereken kadın hastalıkları doktoruna görünmenizdir. Doktorun yapacak kısa işleminden sonra buzulmuş ve bozulmamış zarı öğrenebilirsiniz. Bazılarının embesil sözleriyle hareket etmeyin derim! Çünkü her ilişkide vajina zorlanıyor. Bu yüzden kanama meydana gelebilir ama zarınız patladı anlamına gelmez. Böylelikle kızlığın bozulmasını tek yöntemle öğrenebiliyorsunuz.

Peki, Kızlık Zarı Tekrardan Tamir Edilebilirmi?

Tabi ki tamir edilebiliyor. Son zamanlarda zaten bir çok ünlü olmak üzere özel cerrahlar sayesinde kızlık zarı tamirini yaptırmış. Ama bu işin uzmanı olan biri tarafından kızlığınız tamir edilebilir. Bazı hekimler kızlık zarının tamirine karşılar. Ülkemizde bu yüzden fazla hastane bu hizmeti sağlamıyor. Araştırmalar sonucu zarınızı başarılı bir operasyonla diktirebilirsiniz.

Not: Arkadaşlar bazı sağlık sitelerinde söylenilen her şeye inanmayın. Kimisi koyu kan geldiğinde kesin kızlığınız bozulmuştur. Diyor, ama bunun bilimsel araştırmalar olmadan ıspatlanması yanlış olur.

Bu konu hakkında sormak yada öğrenmek istediğiniz herhangi bir şey olursa, yorum kısmını kullanabilirsiniz. Kendi bildiğiniz yöntemleride yazılı bir şekilde yorum arasında söyleyin, böylelikle bu konu hakkında bilgisiz olanlara sizde yardımcı olursunuz.

Bir önceki yazımız olan Uykusuz Kalmanın Zararları başlıklı makalemizde Uyku, Uyku Sorunu ve Uykusuz Kalmak hakkında bilgiler verilmektedir.

Kızlık Zarının Bozulduğu Nasıl Anlaşılır?” üzerine 2 düşünce

 1. Birgül Kılıç

  3 aylık evliyim ve 2aylık da hamileyim. kızlık zarım yırtılmadı hamile kalmadan önce doktora gittiğimde zarın ince olduğunu ve fazla kanamam olmayacağını söyledi ama zar yırtılmadı. bu bende sinir bozukluğu yaptı her ilişkiden sonra olmadı diye sinirlenmeye başlıyordum bu durum eşimde serleşme problemi yaptı. çeşitli ilaçlarla serleşme problemini hallediyorduk bu defa da şiddetli acı duyuyorum acı çekmemek için kendimi rahat bırakmaya çalışsam da olmuyor ilaç kullandığında acı çekiyorum şimdi problem yapmayıp hayatımızı yaşayalım dedik ama ben zar yırtılmazsa ileri ki yıllarda eşimle sıkıntı yaşayacağımızı düşünüyorum.tekrar doktora gidip o sandalyeye yatmak istemediğim içn zar hala duruyormu bilmiyorum kanama olmadan yırtılır mı ve yırtılması için yapacağımız bişey var mı?
  Bize yardımcı olmanız dileğiyle.Teşekkürler…

  Yanıtla
 2. Gamze Aslan

  Sevgili kardeşim kanama olmadan yırtılmaz ama kiminde çok kan olur kiminde az. Sen daha fazla canını sıkıpta ailenide eşinide kedinide üzme pek önemli bir olay değil ki kardeş bak ne güzel yavrunda oluyor her şeyin var tamam mı çok şükür de geçsin…

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>