Kol Tüyleri Nasıl Alınır?

 • 13 Aralık 2014
 • 222 kez görüntülendi.
Kol Tüyleri Nasıl Alınır?

Bazı bayanların kollarındaki tüyler onları rahatsız edici bir görünümde olur. Özellikle açık tenli bayanların kollarındaki tüylerin koyu renk ve sık olması, kol tüylerine kalıcı bir çözüm gerektirir. Sizler de kollarınızdaki tüylerden şikayetçiyseniz ve tekrar çıkmamasını istiyorsanız, yazımızın devamındaki tüyoları dikkate alınız.

Kol tüylerinden kurtulmanın yolları:

 • Kollarınızdaki tüylerden tüy dökücü kremlerden yararlanarak kurtulabilirsiniz. Bu kremlerin kullanımı oldukça pratiktir ve acı hissetmeden, kısa sürede tüylerden kurtulmanıza yardımcı olurlar.
 • Kol tüylerinden kurtulmanın bir diğer yolu ise; ağda ile almaktır. Bu yöntem sonrasında birkaç ay kol tüylerinizi almanıza gerek kalmayacaktır. Eğer hassas bir cilde sahipseniz, ağda kullanmak kollarınızda sivilce oluşumuna neden olabilir. Sivilce oluşumunu önlemek istiyorsanız, ağda öncesinde kollarınıza bebe pudrası sürebilirsiniz.
 • Epilasyon aletleri ile de kol tüylerinden uzun süreli olarak kurtulmanız mümkündür. Bu işlemin ardından kollarınıza nemlendirici sürmenizi tavsiye ederiz.
 • Kol tüylerini alırken jilet kullanmanızı önermeyiz. Jiletle alınan tüyler hem daha sık ve kalın, hem de daha kısa sürede çıkacaktır ve kollarda kötü bir görüntüyü de beraberinde getirecektir.
 • Güzellik merkezlerinde lazerle tedaviyle tüylerden kurtulma yöntemini tercih edebilirsiniz. Lazer tedavi ile kol tüylerinizden 6 seansta kalıcı olarak kurtulabilirsiniz.
 • Kollardaki tüylerden kurtulmanın bir diğer acısız yoluysa tüy sarartıcı kremlerdir.

Yukarıdaki ağda, tüy dökücü krem ve epilatör gibi işlemlerle kol tüylerinizi almayı tercih ediyorsanız, en az 2 ay sonra bu işlemi tekrarlamanızı tavsiye ederiz. Bu yöntemleri sık uygulamak kol derisini tahriş edecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Yekta dedi ki:

  Ben genelde tüylerimi almıyorum görünen yerlere sarartıcı kullanıyorum. Böylece hem canım yanmıyor hemde kıl dönmesi olayını ortadan kaldırmış oluyorum. Ağda yardımıyla alınca ister istemez bazı kıllar dönüyor ve buda bir süre sonra vücudumuzu iğneyle delmemize yol açıyor.

BİR YORUM YAZ