Koltuk Altı Terlemesini Önlemenin Yolları

  • 29 Kasım 2014
  • 110 kez görüntülendi.
Koltuk Altı Terlemesini Önlemenin Yolları

Koltuk altlarının fazla terlemesi insanlar için rahatsız edici bir durumdur. Koltuk altı terlemesi birçok yöntemle yok edilebilir. Buna örnek verecek olursak Botoks gibi profesyonel tedavilerden bitkisel çözümlere kadar birçok yöntem vardır. Öncelikle bitkisel çözümlere başvurulmalıdır. Eğer bitkisel çözümler işe yaramazsa profesyonel yöntemlere başvurulabilir. Botoks ve lazerli tedavi gibi.

Bunun yanında hergün bir bardak ineceğiniz adaçayı bu sorunu gidermeye yardımcı olabilir. Sıcak yaz aylarında alkol tüketiminin sınırlandırılması günde en az sekiz bardak su içerek terlemeyi azaltmakta bir diğer faktördür. En önemlisi ise terlemeye yol açan faktörlerin bırakılmasıdır.

Bu sebeplerin arasında ise stres yönetimi, kullanılan ilaçların yan etkileri, D vitamini eksikliği ve aşırı kilo fazlalığı gibi nedenler bulunmaktadır.

Terlemeye engel olan bazı pratik yöntemler ise şöyledir:

  • Koltuk altına elma sirkesi sürmek koltuk altı terlemesini azaltabilir.
  • Yatmadan önce süreceğiniz limon terlemeyi ve ter kokusunu azaltmaktadır.
  • Hafif koltuk altı terlemesi varsa losyon krem ve deodorantlar kullanılabilir. Deodorant satın alınırken dikkat edilmesi gereken şeylerden biri, içeriğinde alüminyum klorid olmamasıdır.
  • Yanınızda bulunduracağınız talk pudrasıyla yerleşen bölgeyi peçete veya kâğıt havluyla sildikten sonra kullanabilirsiniz.
  • Domates sütununda terlemeyi önlemede etkisi büyüktür. Doldurduğunuz küvete 3 bardak domates suyu eklemeniz ve suda 15-20 dakika beklemenin ardından durulan. Domates suyuda güçlü bir ter önleyici niteliğindedir. Domates suyu gibi geven çayı da bu konuda etkili bir yöntemdir.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Turhan dedi ki:

    Masa başı işte çalışmaktayım ve oturduğum yerde koltuk altlarım terliyor. Yemin ederim kendimden iğrenir oldum yani birde çevremdekileri göz önünde bulunduruyorum çok kötü bir durum gerçekten. Kurtulmam için ne yol varsa deneyeceğim.

BİR YORUM YAZ