Kravat Nasıl Bağlanır? (Video)

  • 19 Ocak 2015
  • 232 kez görüntülendi.
Kravat Nasıl Bağlanır? (Video)

Kravatlar neredeyse hayatımızın bir çok alanında kullanılmaya başlanıldı. Ancak kullanımı yapılan kravatların nasıl bağlanacağı hakkında hala bilgi sahibi insanların var olduğunu da unutmamak gerekir. Peki, gömleklerin vazgeçilmezi kravat nasıl bağlanır? Kravatı bağlarken kaç çeşit bağlama tekniğine başvurabiliriz? Bu sorulara yazımızın devamında örneklerle cevaplar bulabilirsiniz. İlk olarak sizlerle kaç çeşit kravat bağlama tekniği olduğunu ve tekniklerin isimlerinden bahsedeceğiz.

Evet, yaptığımız araştırmalara göre 5 farklı kravat bağlama tekniği bulunmaktaymış. Bunların isimlerini sırasıyla sayacak olursak…

FOUR İN HAND TEKNİĞİ

Genelde ülkemizde bir çok insan bu bağlama tekniğini kullanmaktadır. Çok uzun kravatlar için tercih edilen bu teknik pratik bir kaç yöntemle bağlanabilmektedir.

HALF WİNDSOR TEKNİĞİ

Hacim kazandırmadan kravat kullanımı yapmak ve rahatına düşkün olanların tekniğidir. Günlük kullanım için tercih edilebilir.

ORİENTAL TEKNİĞİ

Bu tekniği genelde kalın kumaştan yapılmış kravat kullananlar tercih etmektedir.

ST. ANDREW TEKNİĞİ

Son zamanların en çok kullanılan tekniklerinden biri olmakla birlikte, düzgün bağlanılması durumunda gömlek yakalarının dik görünmesini ve kıvrımların düzgün olmasını sağlar.

PLATTSBURG TEKNİĞİ

Plattsburg tekniğini genelde spor modeller giyen kişiler kullanmaktadır. Şayet bu teknikte dolgunluğun olması isteniliyorsa içe dönük kısımların fazla sıkılmaması gerekir.

Şimdi başlıkta da belirttiğimiz “Kravat nasıl bağlanır? sorusunun cevabına gelelim. Bunun cevabını sizlere yazılı sunmak yerine videolu bir anlatıma ait görüntüleri paylaşmak istiyoruz. Böylece videoyu izleyerek four in hand tekniği altında en çok kullanılan kravat bağlama metodunu öğrenmiş olacaksınız.

KRAVAT EN KOLAY NASIL BAĞLANIYOR? İZLEYELİM!

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Tufan Akça dedi ki:

    Harika bir anlatım olmuş ve konuyu videoyla desteklemeniz işime çok yaradı. Yazılı bir anlatım yapsaydınız inanın anlamazdım nasıl bağlandığını. 🙂

    Bir de lisede ilk dönemimi bitiyorum hala şunun nasıl bağlanacağını öğrenememiştim. Evde hep babam yapardı hatta bana bir kaç defa nasıl yapılacağını öğretmişti ama anlık öğrendiğim için hep normal zamanda nasıl yapılacağını unutuyordum. Artık buraya bakarak rahatlıkla yapacağım bağlama işini. Teşekkürler.

BİR YORUM YAZ