Kuru Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

  • 31 Ocak 2015
  • 57 kez görüntülendi.
Kuru Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Kuru cilt, bilindiği üzere çatlamalar sonucu pul pul dökülen, hatta bazen canımızı acıtan, sıcak ve soğuk hava değişimi sonrası meydana gelen toprak çatlağına benzer tepkilerle gözlemlenen cilt tipidir.

Zaten bunun bir sonraki aşamasında kuru cilt yerini hassas cilde bırakmaktadır. Mesela kuruyan ve hassaslaşan cilt aşırı şekilde iç içe geçmektedir. Zaten kuru cildi de diğer cilt tiplerinden ayıran tek fark bu diyebiliriz.

Kuru Cilt Suya ve Yağa İhtiyaç Duymaktadır!

Unutulmamalı ki; kuruyan cilde kesinlikle yağ ve su karışımlı ürünler kullanılmalı, böylelikle cildin nemlendirilmesi sağlanmalıdır. Çünkü kuruyan cilt her daim suya ve yağa ihtiyaç duyar.

Kuruma sonrası çatlak meydana gelen cilde kesinlikle su bazlı ürünün kullanılmaması gerektiğini hatırlatmalıyız. Hatta normal yağlı bir cildin bile yağ içerikli nemlendirici ürünlere ihtiyaç duyduğunu düşünürsek kuru cilt tipinin yağa fazlasıyla ihtiyaç duyduğunu anlamak mümkündür.

Cildinizi Suyla ya da Sütle Temizleyin

Her zaman diğer cilt tiplerine göre, kuru cildin suyla yıkanarak temizlenmesi önerilmektedir. Su, kuru cildin kendi suyunu götüreceği için önerilir. Eğer su bile çatlakları aşındırıyor ve size acı veriyorsa, kuru cildinizin temizliğini pamuğu süte batırarak da yapabilirsiniz.

Bayanlar kuru cilt üzerine uygulanan makyajı temizlerken kesinlikle tıbbi makyaj temizleme sütleri kullanmaya özen göstermelidir. Elinizde bulundurduğunuz sütü cildinize güzelce yedirdikten sonra bir pamuk yardımıyla silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Yukarıda yazılanlar doğrultusunda kuru cilde bakım uyguladıkça emin olabilirsiniz ki, en kısa sürede çatlak ve kuruyan ciltten kurtulacaksınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ