Masaüstü Bilgisayarla Kablosuz İnternete Bağlanma

  • 19 Kasım 2014
  • 140 kez görüntülendi.
Masaüstü Bilgisayarla Kablosuz İnternete Bağlanma

Merhaba değerli ziyaretçilerimiz,

Bu konumuzda sizlere masaüstü bilgisayarla nasıl kablosuz ağlara katılabileceğinizi anlatacağız. Hepimizin bildiği üzere dizüstü bilgisayarlarımızla Wi-Fi erişiminin olduğu her noktada internete girebiliyoruz. Fakat bunu masaüstü bilgisayarında yapmak mümkün mü? Evet, USB Wireless cihazı kullanarak masaüstü bilgisayarınızla kablosuz bir şekilde interte bağlanmanız mümkündür. Alınacak olan Wiriless cihazların bir çok marka altında modelleri bulunmakta ve uygun fiyata piyasa üzerinde satışa sunulmaktadır.

Alacağınız bu cihazı bilgisayarınızın USB girişine bağlayarak çalışır duruma getirmeniz için kurulum yapmanız gerekmektedir. Ancak son zamanlardaki işletim sistemleri Windows 7/8 bilgisayarlar üzerinde herhangi bir cihaz kurulum işlemi yapmanıza gerek kalmayabiliyor. Çünkü yeni nesil tak ve çalıştır cihazlarda otomatik sürücü bulma özelliği olduğundan sizi fazla uğraştırmıyor diyebiliriz. Eğer olur da bilgisayarınız yeni bağlanan cihazı görmez ise yapacağınız bir diğer işlem ise aldığınız Wiriless cihazının içerisinde bulunan yazılım CD’sini kullanmaktır.

Kurulum işlemleri sonrasında bilgisayarınızın sağ alt köşesine Wireless simgesi gelecektir. Şimdi o simgeyi tıklayarak karşınıza gelecek küçük pencerede şifresini bildiğiniz kablosuz ağları seçip internete bağlanabilirsiniz.

Genelde bu cihazları kurmanız için fazla teknik bilgiye sahip olmanız gerekmiyor. Piyasa üzerinde yer alan tak-çalıştır cihazların kolay kurulumu sayesinde büyük uğraştan kendinizi mahrum etmiş olacaksınız.

Wireless cihazını nereden satın alabilirsiniz?

Bilgisayar OEM ürünleri ve aksesuarları almak için ülkemizde kullanacağınız mağazalar tabi ki bulunmaktadır.

Onlardan bazıları şunlardır;

  • Vatan Computer
  • Gold Market
  • Media Markt
  • Teknosa

Bu konumuzda sizlere masaüstü bilgisayarlara nasıl kablosuz ağ bağlantısı özelliğini kazandıracağınızı anlattık. Konu hakkında sormak istediğiniz soruları ise tarafımıza ulaştırmak için yorum alanımızı kullanabilirsiniz. Gelen sorulara ise tarafımızca en geç 12 saat içerisinde cevap verilmektedir.

Esen kalmanız dileğiyle…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ