Mayonez Nasıl Yapılır?

  • 18 Kasım 2014
  • 638 kez görüntülendi.
Mayonez Nasıl Yapılır?

Mayonez, yemekler üzerinde kullanılan tadı güzel soslardan sadece birisidir. Yağ oranının fazla olması ve katılan ağır malzemeler sonucu meydana gelen kalorilerin göz ardı edilerek mayonezin kullanıldığı gerçeğini de unutmamak gerekir. İşte böylesine tutkusu olduğumuz mayonezi kendi evimizde de hazırlamamız mümkün. Mutfakta bulundurulacak bir kaç malzeme ve kısa karışım sonrası harika bir mayonez elde edebilirsiniz.

Yine unutmadan söylemekte yarar olacağını düşündüğümüz bir şey var! Evet, birazdan hazırlayacağınız mayonez içerisinde sıvı yağ ve akabinde yumurta bulunacaktır. Bu yüzden mayonezi her nerede olursanız olun yemeden önce bir kez daha düşünün. 🙂 Yağın ve kalorinin vücut üzerinde ne gibi olumsuzluklara yol açacağını hatırlatmak istedik. 😛

Malzemeleri:

  • 2 tane yumurta
  • 1 su bardağı kadar sıvı yağ
  • 1 tatlı kaşığı şeker ve tuz

Mayonezin Yapılışı:

  1. Yumurtalarınızı kırın şeker ve tuzunuzu mutfak robotunuz içerisine koyup karıştırın. Mutfak robotuna sahip değilseniz manüel işlemlerle çırpma işlemini yapabilirsiniz.
  2. Robot içerisinde karışımı yaparken yavaş bir şekilde yağı ilave ediyorsunuz.
  3. Karışım esnasında homojen bir yapı elde edince mayonez hazır olmuş demektir. Şimdi afiyetle mayonezinizi kullanılabilecek yemekler üzerinde yemeye başlayabilirsiniz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ